Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Zerkanın Vela Ve Bera Konuşmasına Reddiye Abdulhakim Mervan Islam-tr.net Sunar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben sana gerekli olup olmadığı hususunda bir soru mu sordumda sen bana cevap yazdın.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selam u aleykum
HAMAS
user-online.png
ebu hanza kendi cemaatinden bir kaç kişiyle ben yattım ebu hanza temiz gitmeyecekti temiz gitmezeydi saten çıkması sordu Allahualem
temizle cemaat bölüm mesin diye gitmeyecekti ama demekki sonradan cemmat konuşup anlaşmışlar yani kapleri mutmayin etmişler temiz küfür olmadı konusunda

çünkü ozamlar iyi biliyom temiz gitseydi en fazla 3 yıl yataçaktı gelen ceza itiraz edince temiz gönderince otomatikmen serbest bırakıyorlar
saten devletin maksatı herkeze bir mühür vurmak artı her müslüman el kaideli olmak sorunda deyildir bu anlayış tagut devletlerin anlayışına bensiyor Yani demek istedim isimlere baglı deyiliz Tek İsim : müslüman Tek hedef Kuran ve Sünnet yolu

ebu zerka,ebu hanza,ubeydullah,murat gezen,abdulhakim,guraba, hasan, daha çok isim var hepsi bilgi bilgileri okadarki anlatınca izlemekten başka bişey yapamıyoz ben yukardakli ve hiç bir isim cemaat baglı deyilim ben sadece kendimi yaşamak derdindeyim kuran ve sünnet yolunda hepsin gerek sohbetini gerek kitap gerek int araştırmalrımı yapıp hepsinden bilgi almayı terci ediyom öyleki komintlerin kitap bile okuyup bilgi alıyom veya araştırarak
hocalar arasında atışma sadece kendilerine degil cemaatlerede çok büyük sarar veriyor kabileşme başladı artık sen şun cemaatindesin sen bunu cemaatindesin bizim hoca sizin hocayı tekfir etti ben senle konuşmam bizim hocaya tabi olmadıkca okadar çok şey varki daha ne yazim anlayan anlasın

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
demek ki Hanzala'nın mahkemede ben el-kaide'den beriyim,onlarla bir ilgim yok ifadeleri onu esaretten kurtarmış.Acaba gerçek kurtuluş bu mudur? Yoksa Molla ömer gibi biz kardeşlerimizi kafire teslim etmeyiz deyip bir devleti ve binlerce mücahidi ile kardeşlerine kucak açması mıdır ?
Akhi alimlerin bile ihtilaf ettiği konular var, gelişi güzel konuşmak yersiz olur. Müslüman kim olursa olsun esaretten kurtulduğu için allah'a hamd olsun...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Akhi alimlerin bile ihtilaf ettiği konular var, gelişi güzel konuşmak yersiz olur. Müslüman kim olursa olsun esaretten kurtulduğu için allah'a hamd olsun...

ahi hamas kardesde bir musluman esaretten kurtuldu diye sevinir ve ister mesele o degil, mesele bu yüzden daha önce müslümanlar tekfir ediliyordu ne olduda geri dönüldü, insan söyler söyler kendisine gelince durum caiz mi olur?

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi hamas kardesde bir musluman esaretten kurtuldu diye sevinir ve ister mesele o degil, mesele bu yüzden daha önce müslümanlar tekfir ediliyordu ne olduda geri dönüldü, insan söyler söyler kendisine gelince durum caiz mi olur?
Abi inan o konuyu bilmiyorum. Hakkınızı helal edin, video falan varsa link verirseniz izlemek ve dinlemek isterim...

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim Müslümanların basiretini genişletsin şu ortalıkta dolaşan çakma alimlerin! yüzlerini görün artık tanıyın kardeşlerim kim Allah ile aldatıyor kim saptırıyor kim cihadın önünde engel oluyor kim mücahidlere dil uzatıyor kim susta MUCAHİD SANSINLAR DİYECEK KADAR KİBİRLENİYOR ALLEMELİK TASLIYOR tanıyın artık müslümanlar.

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi

ebu hanzalanın bu fiili işleyeni daha önce tekfir ettiğini ispatlamalısın.aksi takdirde hakka girmiş olursun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ebu hanzalanın bu fiili işleyeni daha önce tekfir ettiğini ispatlamalısın.aksi takdirde hakka girmiş olursun.

Kardes bos isleri birakali cok oldu, bak daha gecen ayin üyesisin son 4 seneye ait olan konulari oku, mesele ebu hanzala ya da murat gezenler olmamali, dün her sekilde tekfir eden gezenler ve grubu bugün gezenlerin ses kaydina ne diyorlar, sana tavsiyem boyundan büyük islere girme.

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
!sLaM4eVeR
user-offline.png

selamu aleykum
bende bunu yeni senden duydum ebu hanzala temiz giden tekfir ediyormuydu?
neden soruyorum ben ebu hanza cemaat birlikte bulndum f.tipinde temiz kesinlikle küfür demiyorlar= cemaat içinde küfür diyenler var ama ebu hanzalada insanlar bölünmesin diye yani cemaat bölünmesin diye ilk başlarda temize gitmeme kararı aldı hatırlarsınız ilk yakalandında cemaat parçalandı bölünme oldu onun için gine aynı durum olmasın diye böyle karar almışlardı
yüksek itimalle cemaat ten onaty alarak temiz gitmişlerdir saten temiz gidenide tekfir etmiyor ebu hanzala Ama daha everden tekfir etmişse onu bilmem sonradan hatasını anlayıp töbe edip geri dönmüşte ola bilir

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
o zaman ortaya şu çıkmaz mı ?

her içeride yatan adam mıdır ?

ya da her yatan hak yol üzere midir?

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
selam u aleykum
HAMAS
user-online.png
ebu hanza kendi cemaatinden bir kaç kişiyle ben yattım ebu hanza temiz gitmeyecekti temiz gitmezeydi saten çıkması sordu Allahualem
temizle cemaat bölüm mesin diye gitmeyecekti ama demekki sonradan cemmat konuşup anlaşmışlar yani kapleri mutmayin etmişler temiz küfür olmadı konusunda

çünkü ozamlar iyi biliyom temiz gitseydi en fazla 3 yıl yataçaktı gelen ceza itiraz edince temiz gönderince otomatikmen serbest bırakıyorlar

Selamun Aleykum

Kardeş bu kadar boş bilgiyi nereden uydurdun anlamak çok zor. Ebu Hanzala'nın cezaevinden çıkması ile temyizin ne ilgisi var bir söyler misin? Temiz mahkemenin gerekçelli kararından sonradır. Ebu Hanzala ise daha ceza bile almamıştır. Dünkü mahkeme tahliye vermiştir sadece. Ve yeni bir tarih atamıştır. Daha karar mahkemesinden sonra gerekçeli karar açıklanacaktır. Bu en az bir yıl kadar sürecektir. Daha sonra ise temyiz gündeme gelecektir. Bu yüzden ebu Hanzala cezaevinden temyize gittiği için çıktı iddiası boş bir iddiadır.

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
istizkar_42
user-online.png

Kardeş bu kadar boş bilgiyi nereden uydurdun anlamak çok zor. Ebu Hanzala'nın cezaevinden çıkması ile temyizin ne ilgisi var bir söyler misin? Temiz mahkemenin gerekçelli kararından sonradır. Ebu Hanzala ise daha ceza bile almamıştır. Dünkü mahkeme tahliye vermiştir sadece. Ve yeni bir tarih atamıştır. Daha karar mahkemesinden sonra gerekçeli karar açıklanacaktır. Bu en az bir yıl kadar sürecektir. Daha sonra ise temyiz gündeme gelecektir. Bu yüzden ebu Hanzala cezaevinden temyize gittiği için çıktı iddiası boş bir iddiadır.

aleykum selam
senin haberin yok galiba haberin olsa biraz araştırıp boş bilgi uydurdun demesin iyi bilki boş bilgi demek diyer yönden kişiyi yalançı olmakla hitap etmekle aynı eş deyerdir ?

ebu hanza son tutuklanmasından öncede gine ceza evinde kalmıştı hatırlarsan kandıra f.tipinde bu davasında dava dışardan devam etti davlara katılmayınça ordan ceza geldi ve içerdeyken bunu temiz gitme konusu oldu temiz gitmiştir yüksek itimaliyle gitmese bu mahkemede bırakmazlar çünkü eski davda örgüt liderligi istediler ? neyse en son içeriye gine alındında eski dava dosyarında ceza alma olayı netleşince onu temiz gitmiştir gitmese dışarıda olamazdı =temiz olayıda ya kendisi mahkemede söyleyecek veya avukat araçılıgıyla söylersin söyledin zaman eski suçun temiz oldu için seni içerde tutamazlar eyerki başka davadanda mahkemen yoksa varsa tutar yoksa isterse 10 suçun olsun hepsi temiz dese seni bırakırlar kafirlerin kanunları budur

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ahi hocanın bu konuyla ilgili kayıtı var onu tekfir edenlerle birlikte yapılmış

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
demek ki Hanzala'nın mahkemede ben el-kaide'den beriyim,onlarla bir ilgim yok ifadeleri onu esaretten kurtarmış.Acaba gerçek kurtuluş bu mudur? Yoksa Molla ömer gibi biz kardeşlerimizi kafire teslim etmeyiz deyip bir devleti ve binlerce mücahidi ile kardeşlerine kucak açması mıdır ?

ama sen ediyorsun sana yazık hocayla zorun ne artı senin kıyasin fasıt kıyas elmayla armutu kıyaslamışsın

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlar ayrılmış, paramparça. Hedef ve amaç şeriat devletini kurmak için hizmet etmek olmalıydı ama bakıyoruz ki tek amaç TEKFİR meselesi olmuş, yazık yahu...

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O değilde Ebu zera Konusmasında Hanzaya dua etti Hidayet bulup cıksın diye Şimdi duam kabul oldu sanıyordur.... :))) Millet delirmiş ya. Ben bu insanların ne içtiklerini çok merak ediyorum. Güzel kafası varki sürekli böyleler :))))

Ekli dosyayı görüntüle 1166

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O değilde Ebu zera Konusmasında Hanzaya dua etti Hidayet bulup cıksın diye Şimdi duam kabul oldu sanıyordur.... :))) Millet delirmiş ya. Ben bu insanların ne içtiklerini çok merak ediyorum. Güzel kafası varki sürekli böyleler ::)))

aslında olay ortada görmek isteyen görür belirli yerlere yardımlar gitmesin diye belirli yerlerin ilim ehli ama hakkın en önemli kısmını saklayan adamları su yüzüne çıkarması bu sayede fet... cematinden daha ilim ehli ama ceorge buşh a bile kafir diyemeyiz demek için şunlar şunlar lazım değip dininde hassas olan müslümanların kafasını karıştırıp intifanın önünü kesmek bu yazdıklarım benim kendi hislerimdir paylaşmak istedim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt