Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Elfabe İlmi ve Uzuvlara Göre Karakter Analizi Caiz midir?

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Esselamu aleykum kardesler..
Elfabe, insanlarin yuz, el, ayak sekillerinden karakter analizini yapan bir ilim. Misal; bir kisinin isaret parmağı diger parmaklarindan daha uzunsa bu kisinin liderlik ozelliginin olduğu anlamina geliyor. gibi.. aklimi kurcalayan, acaba bu tür seylere itimad edilir mi.. ne kadar guvenilir..
Bunun dışında birde burca yada karaktere göre değerli taşlar oneriliyor mesela.. bunlarinda stresi önlediği ya da kotu enerjiyi aldığı soyleniyor.. bunlar dogru mu acaba.. insanlarin nazar boncuguna yukledigi anlam gibi bir algi oluştu bende . O yuzden guvenemedim ama aklima takıldı.
Bilgisi olan var mi.?

ebu omer el-talasi Çevrimdışı

ebu omer el-talasi

Üye
İslam-TR Üyesi
El ayak sekilleri vs. den karakter analizi olaylarinin neredeyse tamamı ticari kazanç için tuzak ama insanin sıfatından konusma tarzindan karakter analizi erzurumlu ibrahim hakki nin kiyafetname adli eseri bunun üzerine ve doğruluk payının olduğunu söylüyorlar kel ve bodur güvenilmez vs. Bunlardan hariç grafoloji adli yazi bilimi var ve insanların yazi seklinden karakter analizi ruh hali vs. durumlarinin analizi yapiliyor bazi üniversitelerde bölümü bile var ve youtubede dersleri var (izledigim bir deneyde 4-5 kadının yazisindan hamile olan kadini bulmuştu) su andaki burçlara inanamanin ise küfür olduğunu söyleyen çok fazla alim var

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam we rahmetullah, bu konuda Ubeydullah Arslan'ın paylaşımı var. Kısa ve delil yazmıyor. Eğer dediği gibi (ki liderlik vs demişsiniz bunlar gayba yönelik tahminler) gaybtan haber veriyorsa bunun fal taşından farkı kalmaz. Ve unutmamak gerekir ki gaybı yalnız Allah bilir. Bu konuda yinede en doğrusunu Allah bilir ama sakat gibi duruyor. Bu yüzden takva gereği kaçınmak ve Allah'a sığınmak gerekiyor. Hükmü konusunda delili olan paylaşımda bulunursa öğrenmiş oluruz. Şimdiden Allah razı olsun.

2017-05-10 21.53.36.png

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Verdigim misali salladim.. oyle bisey var mi zaten hic bilmiyorum. Burc konusuna itimad etmiyorum da.. bide şöyle bişey de var mesela.. ibn haldunun eserlerine bakinca mesela oda şöyle söyler. . Ekvator bölgesindeki insanlar şöyle olur kuzeydekiler böyle olur vs. Tabi buda ne kadar guvenilir bilmiyorum. Ama okuyunca kimi yerlerde hak verdigim oluyordu. .

ebu omer el-talasi Çevrimdışı

ebu omer el-talasi

Üye
İslam-TR Üyesi
Verdigim misali salladim.. oyle bisey var mi zaten hic bilmiyorum. Burc konusuna itimad etmiyorum da.. bide şöyle bişey de var mesela.. ibn haldunun eserlerine bakinca mesela oda şöyle söyler. . Ekvator bölgesindeki insanlar şöyle olur kuzeydekiler böyle olur vs. Tabi buda ne kadar guvenilir bilmiyorum. Ama okuyunca kimi yerlerde hak verdigim oluyordu. .
Bence gaybi tahmin etmek ile karakter analizi yapmak farkli şeyler burçlarda gelecek günlerin senin için nasıl olacağını tahmin ediyor bu küfür dur ama grafolojide mesela yaziyi yazan insanin üzgün mutlu çekingen kendine güvenir yapida olduğunu tahmin ediyor geçmişe yönelik bir tahmin yani bahsettiğim hamilelik testinde hamile kadini g ve y harflerinin kuyruklarini uzun ve geniş yaptığı için bulmuştu kadın zaten hamile olduğunu biliyordu gayba yonelik bir tahmin yok

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Bence gaybi tahmin etmek ile karakter analizi yapmak farkli şeyler burçlarda gelecek günlerin senin için nasıl olacağını tahmin ediyor bu küfür dur ama grafolojide mesela yaziyi yazan insanin üzgün mutlu çekingen kendine güvenir yapida olduğunu tahmin ediyor geçmişe yönelik bir tahmin yani bahsettiğim hamilelik testinde hamile kadini g ve y harflerinin kuyruklarini uzun ve geniş yaptığı için bulmuştu kadın zaten hamile olduğunu biliyordu gayba yonelik bir tahmin yok
Sanki psikolojinin somut sekli.. ama bu biraz sakincali gibi sanki.. Hic bir fikrim yok.. Allah en iyi bilendir..

Üst Ana Sayfa Alt