Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber En Büyük Milli Görüşçü Atatürk'tür

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Saadet Partisi Lideri Mustafa Kamalak'ın Atatürk hakkında ilk kez bu tür açıklamalarda bulundu.

611390.jpg

26 Kasım 2013 Salı 01:12
Saadet Partisi Lideri Mustafa Kamalak, Haberx'ten Hülya Okur'a konuştu. Kamalak röportajında, Milli Görüş, Atatürk ve Başbakan Erdoğan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özellikle Atatürk hakkında " O en büyük Milli Görüşçüdür" demesi dikkat çekti.

İşte o röportaj:

"ATATÜRK EN BÜYÜK MİLLİ GÖRÜŞÇÜDÜR"

Atatürk yaşasaydı Milli Görüş olgusunu reddetmez miydi?

Benim kanaatimce, Atatürk bu anlamda en büyük Mili Görüşçüdür. 1923 yılında Konya'da, hanımlarla yaptığı bir sohbet toplantısı var, "Bizim kadın kıyafetiyle ilgili herhangi bir reform düşüncemiz yoktur" diyor. Ve ilave ediyor, "Bizim inançlarımıza uygun kadın kıyafeti en uygun kadın kıyafeti" diyor..

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkı batıla karıştıranlara simsiyah bir cehennemden daha güzel ne olabilir ki...

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir nevi kendi ağızlarıyla milli görüş dedikleri safsatanın insanı cehennemin dibine götüreceğini itiraf ettiler.. Hemde en büyük milli görüşçüymüş = )

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
merhaba arkadaslar ben nam-i deger SAKALLI yani Mukim uzun bir aranin ardindan aranizda olmaktan buyuk bir mutluluk duyuyorum ve tekrar donmekten dolayida seref duyarim efendim.

saygilarimla.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
merhaba arkadaslar ben nam-i deger SAKALLI yani Mukim uzun bir aranin ardindan aranizda olmaktan buyuk bir mutluluk duyuyorum ve tekrar donmekten dolayida seref duyarim efendim.

saygilarimla.
Emin ol bugün aklımdan geçtin. Nerde bu sakallı dedim içimden . Neyse hoşgeldin

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
bu arada Kamalak Cübbeliden farklı birşey söylememiş şeyhine uymuş neticede. Ahirette bunun hesabını nasıl vereceksiniz ey şeytanlar: bile bile bir kafiri müslüman göstermeye calışmak hakikkaten rezalet.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bu açıklama, "Milli Görüşçüler Atatürkçüdür" demenin başka bir versiyonu mudur?
Atatürkçü olmayan parti olur mu?Şimdi moda atatürkçü olma modası.kim ben atatürkçüyüm dedi hemen izzet ve onur sahibi oluyor kendi inançlarına göre.?Bunlar izzeti ve onuru kafirlikte ve kafirlerin yanında olmakta arıyorlar.

Mü’minleri bırakıp da kafirleri dost edinenler onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet sadece Allah’a aittir.(Nisa-4/139)
Oysa Asıl izzet ve onur Allahın sonra Resulunün ve Müminlerindir.(el-Münâfikûn, 63/8)

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu açıklama, "Milli Görüşçüler Atatürkçüdür" demenin başka bir versiyonu mudur?

Forumlarda mustafa kamalin islam aleyhindeki sözlerini paylaşıp insanları ondan soğutmaya çalışan saadetçiler ne diyorlar bu duruma acep. Tepki gösterdiler mi yoksa geçmişteki başkanlarını akladıkları gibi bunada mı "mecburiyetten söylüyor yoksa zerre sevmez başkanımız kemali" mi diyorlar. Sanki başkanları "en büyük milli görüşçü atatürktür" demese idi polis baskın yapacaktı kamalak'a..üstelik şartlar geçmişe nazaran daha rahat bir hal almış iken. Allah saadetçilerin içindeki kalbi islama bağlı cehaleti sebebiyle bu sahtekarlara bulaşmış kardeşlerimize bu gibi vesileler ile gerçek yüzlerini gömelerini nasip etsin.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
bu arada Kamalak Cübbeliden farklı birşey söylememiş şeyhine uymuş neticede. Ahirette bunun hesabını nasıl vereceksiniz ey şeytanlar: bile bile bir kafiri müslüman göstermeye calışmak hakikkaten rezalet.

Demokrasi kendi ilahlarını korur ve ödüllendirir.Onlara bir kötü söz ve kelimeyi hakaret sayarak savaş açar.Allah ise müminleri korur ve ödüllendirir.Müminlere kötü bir söz ve kelimeyi hakaret sayarak kafirlere savaş açar.Demokrasinin kulları cehenneme,Allahın kulları cennete kavuşacaktır İnşallah.Bu yüzden saflarını herkes iyi belirlemeli.Bulunduğu safta değil de,bir sağa bir sola aralarında gezenlerin akibeti daha kötü.
Forumlarda mustafa kamalin islam aleyhindeki sözlerini paylaşıp insanları ondan soğutmaya çalışan saadetçiler ne diyorlar bu duruma acep. Tepki gösterdiler mi yoksa geçmişteki başkanlarını akladıkları gibi bunada mı "mecburiyetten söylüyor yoksa zerre sevmez başkanımız kemali" mi diyorlar. Sanki başkanları "en büyük milli görüşçü atatürktür" demese idi polis baskın yapacaktı kamalak'a..üstelik şartlar geçmişe nazaran daha rahat bir hal almış iken. Allah saadetçilerin içindeki kalbi islama bağlı cehaleti sebebiyle bu sahtekarlara bulaşmış kardeşlerimize bu gibi vesileler ile gerçek yüzlerini gömelerini nasip etsin.
"Ey iman edenler! Yahudi ve hristiyanları kendinize dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. İçinizden her kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalim kimseleri doğru yola iletmez. Kalplerinde hastalık bulunanların 'başımıza bir felaket gelmesinden korkuyoruz' diyerek onlara koştuklarını görürsün. Olur ki, Allah kendi katından bir zafer, yahut bir emir getirir de onlar içlerinde gizledikleri şeyden dolayı pişman olurlar." (Maide: 5/51-52)

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Atatürkçü olmayan parti olur mu?Şimdi moda atatürkçü olma modası.kim ben atatürkçüyüm dedi hemen izzet ve onur sahibi oluyor kendi inançlarına göre.?Bunlar izzeti ve onuru kafirlikte ve kafirlerin yanında olmakta arıyorlar.

Mü’minleri bırakıp da kafirleri dost edinenler onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet sadece Allah’a aittir.(Nisa-4/139)
Oysa Asıl izzet ve onur Allahın sonra Resulunün ve Müminlerindir.(el-Münâfikûn, 63/8)

Hangi partiden olursa olsun her milletvekilinin "Atatürk ilke ve inkilapları" adına yemin etmesi gerektiğine göre, her parti istese de istemese de Atatürkçüdür, Atatürkçü olmak zorundadır.

Üst Ana Sayfa Alt