Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

En Son Hangi Kitabı Aldınız?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl duramaz sevgili kardeşim :)

Kıtabın konularına bakınca :)

İnsan bu tarz kıtapları okudugu vakıt dırek amel etmek ıstıyor hemde eskısınden daha ıyı bır bıcımde dunyadan anıden yuz cevırıp bır an once RAbbıne kavusmak ıstıyor.

Bende oyle etkısı var tabı de baskalarında ne olur bılmem.

Onu ıcın fazla kıtap okuyamıyorum oyle seyler oluyorkı ınsan yapamadıgı vakıt huznun deryalarına savruluyor.
Bılıyorsun soyluyorsun olmuyor.

Dogru sozlulerı arıyorsun buluyorsun ama beklentımız hep sahabe gıbı dımdık duran kalpler gormek ama bır ıkı seferden sonra dunyaya ahıretten daha sıkı sarıldıklarını gorunce uzuluyorsun sende onların pesıne ardı sıra gıdıyorsun vs vs vs
Aslında problem bu degıl de bır musluman musluman dahı olsa bırbırıne guvenmıyor ya onu yarıyolda bırakıyor ya pesıne fenalık dusunuyor

Beklıyorum ne zaman bıtecek bu bekleyıs dıye ama bız goremeyecegız sanırım
İSlamın tum cıhana hakım olusunu.

Biraz konu dısı oldu hakkınızı helal edın dıyecegım de had sınırı asınca odemek zorunda kalacagım sanırım yakında
Rabbımız gunahlarımızı affetsın.

Urvetul Vuska Çevrimdışı

Urvetul Vuska

Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Gazali - İhya-ü Ulumiddin
İmam Gazali - İtikatta orta yol
İmam Gazali - Filozofların tutarsızlığı
İmam Şatibi - bid’atler karşısında kitap ve sünnete bağlılıkta yöntem ( el İ'tisam )
Mehmet göktaş - Nasıl bir Resûl'e inanıyoruz
Adil akkoyunlu - Allah erinin yolu
Ebu Muhammed el makdisi - Mescidlerdeki bid'atler
Ebu Muhammed el makdisi - Akidemiz
Ebu Muhammed el makdisi - Milleti İbrahim
Şeyhulislam İbn Teymiye - Ümmet ve ülfet risalesi

B Çevrimdışı

Bakara 74

Üye
İslam-TR Üyesi
20181118_151822.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
20181125_210405.jpg

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.

Bugun, internetten siparis verdigim Islam Akaidi/Hasan Karakaya ve Muslumanin Inanc Esaslari(2cilt)/Ahmed Kalkan kitaplarim geldi.

Hem sevincimi hem de alisveris deneyimimi sizlerle paylasmak istedim.

Hasan Karakaya'nin kitabi (bez ciltli) olan piyasada 80 lira civarina satilirken, yayinevinin kurulusu olan İndirimli Fiyatları ile Aradığınız Kitaplar Selamkitap.com'da sitesinden 50 liraya aldim. ( Fatih'te kursum tatile girmis olmasa, gidip elden alacaktim, 90 lira alisverite kargo ucreti standart 5 liraydi, uzeri alisveriste ise kargo ucretsiz )

Ahmed Kalkan'in kitabi da; piyasada 120 civari. Ilk kez bu NADİR KİTAP - Aradığınız kitabın adresi: İkinci el kitap, yeni kitap, dergi, efemera sahaf sitesine uye oldum ve sadece 1 tane kalmis diye mi artik bilmiyorum ama kargo dahil 70 lira gibi asiri uygun bir fiyata aldim. Kitap orjinal ve sifir.Bunun disinda bir goncakitap sitesinde 90di sanirim, bunlar disinda 120-160 arasi..

Ayrica bu sahaf sitesinden cok memnun kaldim. Sorular cok hizli cevaplaniyor. Ve biz onay vermeden, para, saticinin hesabina gecmiyor ve ucretsiz iade hakkimiz da var cayma suresinde.

Kitaplar arasi bu asiri fiyat farklari onemli bir konu oldugu icin, bu konuyu ozellikle paylasmak istedim.

Hayirli gunler arkadaslar.
24355

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
24356
24357

Yazmayi unuttum. Beka Yayinlari, sagolsunlar, ekteki kucuk dua kitabini da hediye yollamislar.

Diger alinti yaptigim yazi da, Ahmet Kalkan'in kitabinin girisinde var. Cok hosuma gitti bu yazisi.Paylasmak istedim. Bir cok kitap okudum ama hicbirinde boyle bir yaziya denk gelmedim.

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.

Bugun, internetten siparis verdigim Islam Akaidi/Hasan Karakaya ve Muslumanin Inanc Esaslari(2cilt)/Ahmed Kalkan kitaplarim geldi.

Hem sevincimi hem de alisveris deneyimimi sizlerle paylasmak istedim.

Hasan Karakaya'nin kitabi (bez ciltli) olan piyasada 80 lira civarina satilirken, yayinevinin kurulusu olan İndirimli Fiyatları ile Aradığınız Kitaplar Selamkitap.com'da sitesinden 50 liraya aldim. ( Fatih'te kursum tatile girmis olmasa, gidip elden alacaktim, 90 lira alisverite kargo ucreti standart 5 liraydi, uzeri alisveriste ise kargo ucretsiz )

Ahmed Kalkan'in kitabi da; piyasada 120 civari. Ilk kez bu NADİR KİTAP - Aradığınız kitabın adresi: İkinci el kitap, yeni kitap, dergi, efemera sahaf sitesine uye oldum ve sadece 1 tane kalmis diye mi artik bilmiyorum ama kargo dahil 70 lira gibi asiri uygun bir fiyata aldim. Kitap orjinal ve sifir.Bunun disinda bir goncakitap sitesinde 90di sanirim, bunlar disinda 120-160 arasi..

Ayrica bu sahaf sitesinden cok memnun kaldim. Sorular cok hizli cevaplaniyor. Ve biz onay vermeden, para, saticinin hesabina gecmiyor ve ucretsiz iade hakkimiz da var cayma suresinde.

Kitaplar arasi bu asiri fiyat farklari onemli bir konu oldugu icin, bu konuyu ozellikle paylasmak istedim.

Hayirli gunler arkadaslar.Ekli dosyayı görüntüle 24355

Ahmed Kalkan'in yerine Ebu Muhammed el Makdisi'nin "Tekfirde Aşırılıktan Sakındırma Konusunda 30 Risale" kitabını almanızı tavsiye ederdim. Musa Hoca (Ebu Cafer) 'nın derslerinide izlemenizi tavsiye ederim. Allahu Teala ayagimizi sabit kılsın. Bizi ifrat ve tefritte aşırıya kaçmaktan korusun.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed Kalkan'in yerine Ebu Muhammed el Makdisi'nin "Tekfirde Aşırılıktan Sakındırma Konusunda 30 Risale" kitabını almanızı tavsiye ederdim. Musa Hoca (Ebu Cafer) 'nın derslerinide izlemenizi tavsiye ederim. Allahu Teala ayagimizi sabit kılsın. Bizi ifrat ve tefritte aşırıya kaçmaktan korusun.

30 Risaleyi okumustum ve sesli kitap olarak da dinledim gecenlerde. Ulkemiz yazarlarindan almak istedim ozellikle, sorunlari daha iyi analiz etmeleri acisindan.

Musa Hocaya bakayim.Bilmiyorum onu ama yabanci da gelmedi.

Amin, insAllah.

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam elbani rh: tevessül
Faysal b kazzâr el-câsim: tevessül teberrük ve istiğase konularında tevhid inancına aykırı iddialar ve cevapları

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
thumbnail-imanihayatatercih-baskion_min.png

İmanı Hayata Tercih Etmek, Fehmeddin Dindar, 17,50 TL

Şimdi; Ey okuyucu, elindeki bu kitap sözlerini hayatını feda ederek tasdik etmiş bir ilim talebesinin kitabıdır. Seyyid Kutub rahimehullah’ın da dediği gibi; "Kalem sahipleri çok şey yapabilirler; Ancak şu şartla ki yazdıklarını kanlarıyla imzalamaları gerekir.” İşte Fehmeddin Dindar Hoca da Allah yolunda hayatını feda ederek, yazdıklarını kanıyla imzalayan şahsiyetlerden biridir. Şayet kitap bu bakış açısıyla okunursa, Allah’ın izniyle faydası daha büyük olacaktır.
Bu kitapta ilim, amel, ihlas, zikir, davet ve cihad konuları işlenmektedir ki; bu hususlar özellikle günümüz Müslümanlarının ve hassaten genç neslin şiddetle ihtiyaç duyduğu konulardır. Kitap, sohbetlerin deşifre edilip yazıya geçirilmiş hâlidir. Bundan dolayı kitapta yer yer tekrarlar bulunmakta ve sohbet dili kullanılmaktadır. Okuyucuların bu hususu mazur görmeleri ve kitabı okurken bu hususları gözden kaçırmamaları umulur. Zira kitap farklı zamanlarda ve yapı itibari ile birbirinden çok farklı mekânlarda verilen sohbetlerin bir araya getirilmesinden oluşmuştur. Bununla beraber faydalı olacağını umarak okunmasını tavsiye ederiz.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
@Firak kardeşimin açtığı konudan sonra Abdullah Olmak kitabını aldım. ))
Umarım beğenirsin ))
Bazı kardeşler kitabın tamamını atsaydın diye sitem ettiler haklı olarak ama okuyanlar anlayacaktır bence kıymetli satırlara sahib )))

D Çevrimdışı

Dostane

Üye
İslam-TR Üyesi
Tolstoy Anna Karenina
Tolstoyun okumadığım tek büyük yapıtı oldugu icin aldım
Kitpda dürüst bir evlilikle yasak bir aşkın karşılaştırması yapılarak çeşitli tahliller yapılıyor. Büyük klasik eser. Her kütüphaneye şart

Üst Ana Sayfa Alt