Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gündeminize Dair ''Röportaj''

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benim gündemim tam bir içler acısı. Temizlik hastası bir annem olduğu için günümün çoğunu temizliğe harcıyorum ve tabi hiç bitmeyen bir misafiri trafiği ile oturmaya hasret bir şekilde evde geziniyorum .

Ay ne diyecegimi bilemedim
Allah yardimcin olsun kardesim benim.
Annen umarim tez zamanda duzelir,sende yapmak istediklerini yapabilecek zaman bulursun insaAllah.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@EBU HANİFE abi senin gundemin nedir?
Bir de ne okuyorsun bu aralar? ( bu merak sorusu)

@İkrime kardeş sizin gundeminiz nedir
Öz gündeminizi nasıl koruyorsunuz ?
Öncelikle söz hakkı için teşekkür ederim.Benim gündemin şuan biraz dar.1 ay önce 7 yıldır devam eden işyerimizi devrettik. Şuan doğup büyüdüğüm Muğla'da yaşıyorum ve daha iyi bir İslami çevre edinebilmek adına Bursa'ya taşınmayı planlıyorum.Suan aklımı en çok meşgul eden şey Bursa'da ne iş yapacağım,düzgün bir ev ve ortam bulabilecekmiyim,5 yaşındaki kızımın eğitimi için uygun bir ortam var mı.Ve ailemi Muğla'da bırakıp,bu avuç içi kadar şehirden çıkıp koca bir şehire adapte olmam kolay olacak mı ? ☺️ Konuştuğum kişilerin %90 gitme yapamazsın diyor.%10 git 'tebdili mekanda ferahlık vardir' mealinden konuşuyor.Rabbim hayırlısını versin diyerek biraz saldım açıkçası.
Şu işleri halledince mikrofonu tekrar uzatirsan insaAllah Rabbimden temennim o zaman gündemimizi "mu'minlere mutluluk kâfirlere de hüzün" veren bir hâle dönüştürmüş olur.
Ha bu arada Arapçaya 9372619 uncu kez başladım hazır iş güçte yokken.Rabbim muvaffak kılsın.Amin.
Benim yorumlamam bu kadar.teşekkürler.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Öncelikle söz hakkı için teşekkür ederim.Benim gündemin şuan biraz dar.1 ay önce 7 yıldır devam eden işyerimizi devrettik. Şuan doğup büyüdüğüm Muğla'da yaşıyorum ve daha iyi bir İslami çevre edinebilmek adına Bursa'ya taşınmayı planlıyorum.Suan aklımı en çok meşgul eden şey Bursa'da ne iş yapacağım,düzgün bir ev ve ortam bulabilecekmiyim,5 yaşındaki kızımın eğitimi için uygun bir ortam var mı.Ve ailemi Muğla'da bırakıp,bu avuç içi kadar şehirden çıkıp koca bir şehire adapte olmam kolay olacak mı ? ☺ Konuştuğum kişilerin %90 gitme yapamazsın diyor.%10 git 'tebdili mekanda ferahlık vardir' mealinden konuşuyor.Rabbim hayırlısını versin diyerek biraz saldım açıkçası.
Şu işleri halledince mikrofonu tekrar uzatirsan insaAllah Rabbimden temennim o zaman gündemimizi "mu'minlere mutluluk kâfirlere de hüzün" veren bir hâle dönüştürmüş olur.
Ha bu arada Arapçaya 9372619 uncu kez başladım hazır iş güçte yokken.Rabbim muvaffak kılsın.Amin.
Benim yorumlamam bu kadar.teşekkürler.

Ey maşaAllah ne guzel5 yaşinda kiz babasi, Allah sağlik sihhat versin ailenize.

Bursa çok güzel bir şehir insanları da çok kibar, çok kez gezmeye gittim gez gez bitmeyen bir yer, hala bitiremedim
Muğlada ne is yapiyordun bilmiyorum ama ozellikle yerel turisti cok olan bir yer. Gerci arastirmani yapmışsındır.
Allah kolaylik versin kardeş. InsaAllah gonlunce ailenle huzur içinde yaşarsınız.

Arapcada da başarilar benim de imtihanim o:eek:

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
@Muddessir mikrofon siz de kardeş
Gundeminiz nedir, kendi öz gündeminizi nasil muhafaza ediyorsunuz.

Gündemimi kolik bir bebek oluşturuyor kardeşim. Maalesef kendime pek bir vakit ayıramadığım için kendi öz gündemimi oluşturup da onu muhafaza etme gibi bi durumum kalmıyor. Bebek uyurken bi kitab okuyayım bari diyorum onda da uyuyakalıyorum.))

Allah benim ve kardeşlerimin yardımıcısı olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Gündemimi kolik bir bebek oluşturuyor kardeşim. Maalesef kendime pek bir vakit ayıramadığım için kendi öz gündemimi oluşturup da onu muhafaza etme gibi bi durumum kalmıyor. Bebek uyurken bi kitab okuyayım bari diyorum onda da uyuyakalıyorum.))

Allah benim ve kardeşlerimin yardımıcısı olsun.

Ay maşaAllaah :love:
Allah sağlik sihhat versin tez zamanda bebişin sancilarini gidersin insaAllah.
Sana da güç kuvvet versin.
Duana amin.:giggle:

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Muvahhid Mücahid kardeş, mikrofon sizde inşaAllah..

Ve

@Muallimmm kardeş size de uzatiyoruz mikrofonu

Gündeminiz nedir?

Benim gündemim de tüm Müslümanlarda olduğu gibi kulluk ve kulluğa zarar veren hastalıklardan kurtulmak.(Rabbim hepimize yardım etsin)

Yeni olan evliliğimizde yuvamızı nasıl güvenli ve huzurlu hale getirebiliriz düşüncesi ve çabası.

Hasetçilerin ve büyücülerin şerrinden kurtulma yollarını araştırmak da ayrı bir gündemim.

Rabbim gündemlerimizi kendi rızası uğruna eylesin.Kendi rızasının olmadığı gündemlerden uzak etsin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Benim gündemim de tüm Müslümanlarda olduğu gibi kulluk ve kulluğa zarar veren hastalıklardan kurtulmak.(Rabbim hepimize yardım etsin)

Yeni olan evliliğimizde yuvamızı nasıl güvenli ve huzurlu hale getirebiliriz düşüncesi ve çabası.

Hasetçilerin ve büyücülerin şerrinden kurtulma yollarını araştırmak da ayrı bir gündemim.

Rabbim gündemlerimizi kendi rızası uğruna eylesin.Kendi rızasının olmadığı gündemlerden uzak etsin.

Allah evliliğinizi bereketli kılsın, huzur ve saadet eksik olmasin insaAllah.:giggle:

Dualariniza amin.

M Çevrimdışı

Muallimmm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Muvahhid Mücahid kardeş, mikrofon sizde inşaAllah..

Ve

@Muallimmm kardeş size de uzatiyoruz mikrofonu

Gündeminiz nedir?
Gündemim babamın rahatsızlığı. Hastalığının bir an önce teşhis edilip tedaviye başlanmasını temenni ediyorum. Aynı zamanda hadis okumalarına başlamak adına sipariş ettiğim kitaplarımın yolunu gözlüyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Gündemim babamın rahatsızlığı. Hastalığının bir an önce teşhis edilip tedaviye başlanmasını temenni ediyorum. Aynı zamanda hadis okumalarına başlamak adına sipariş ettiğim kitaplarımın yolunu gözlüyorum.

Allah sifa versin kardeş.
InsaAllah tez zamanda sağlığına kavuşur babaniz, ucup geçer sıkıntılı günler. Hadis okumalarinizi da afiyetle yaparsiniz

Üst Ana Sayfa Alt