Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İHH ESİR TAKASI GÖRÜNTÜLÜ

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler Allah için birisi anlatsın baştan sona izledim.6Aylık mucadele sonunda 40tane iranlı 1de şöfor diyor 4.15saniyeden sonra diyor esir onları iranlı yetkililere teslim ediyoruz diyor...
Sonra esirlerden bahsediyor beşar esed posterli yere girip ordan adamlarla tokalaşıyor.Sonra ordan çıkan mahkumlar çıkarken canımız kanımz feda olsun beşar diye bişeyler diyor sanki, tam anlayabilen varmı ne esiri kimin adamı ben anlamadım.Ortada pek bir muhalif esir de göremedim.. :???

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şöyle açıklayım. Anlaşmanın içerisinde sünni olan esirlere zorla esada övgü olan sözleri söylettirerek serbest bırakıyorlar. Anladınmı kardeş.

Yani Kafir esedin adamları Allahın laneti onların üzerine olsun. Bu işte bile pislik peşindeler.

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şöyle açıklayım. Anlaşmanın içerisinde sünni olan esirlere zorla esada övgü olan sözleri söylettirerek serbest bırakıyorlar. Anladınmı kardeş.

Yani Kafir esedin adamları Allahın laneti onların üzerine olsun. Bu işte bile pislik peşindeler.
Anladım akhi peki bu iranlı esir olayı tam olarak nedir ben onu anlamadım iranlı yetkililere teslim etcez diyor.Muhaliflerdeki esirler mi bunlar bunlara karşılık mı yapılıyor.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet kardeş ÖSO İranlıları esir alıyor 47 tane zannedersem ikibin yuz kusur sunni esirle bu iranlıları takas ediyorlar. esirler arasında türklerde var.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
subhanallah
kadın , erkek ,çoçuk işkençe izleri Allah c.c laneti kafirlerin ve müşriklerin üzerine olsun ey zalim beşar esed bu dünya kimseye kalmadıgı gimi sanada kalmayacak ateşin bol çıglıgın kulakarı sagır edecek kadar gür çıksın ölümün inşAllah müslüman elinden olur son nefesinde yüce rabbim sana tövbeyi nasip etmesin :( Amiiiin

yüce rabbim sen görensin bilensin
bizleri duyarsız ve şuhursuz koyma
bizleri yürüyenlerden eyle senin sırati müstakil
yolunda yürüyenlerden eyle Amiiin

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler Allah için birisi anlatsın baştan sona izledim.6Aylık mucadele sonunda 40tane iranlı 1de şöfor diyor 4.15saniyeden sonra diyor esir onları iranlı yetkililere teslim ediyoruz diyor...
Sonra esirlerden bahsediyor beşar esed posterli yere girip ordan adamlarla tokalaşıyor.Sonra ordan çıkan mahkumlar çıkarken canımız kanımz feda olsun beşar diye bişeyler diyor sanki, tam anlayabilen varmı ne esiri kimin adamı ben anlamadım.Ortada pek bir muhalif esir de göremedim.. :???

Evet esirlere çıkarken bunu söylettiriyorlar. Allah suriye esad yeter! tarzında sloganlarda attırılıyor. bu dışarıdan gerçekten garipsenecek olay ama o esirlere karşı asla sui zanda bulunmayın. Suriyede devrim öncesi içeri giren aktif ve çok bilinçli bir müslüman uzun sure içeride kaldıktan sonra çıktığında beşar esad aleyhine asla bir kelime dahi etmemiş hatta çocuklarına tembihliyormuş biz onu seviyoruz diye. onlara zarar gelmesinden korktuğu için. müslüman kardeşler kızdığında siz bizlerin yaşadıklarını yaşasanız her şeyi yapar her şeyi söylersiniz diye cevap veriyor. Yani aklın almaz kardeşim oradaki işkencelere..

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Evet esirlere çıkarken bunu söylettiriyorlar. Allah suriye esad yeter! tarzında sloganlarda attırılıyor. bu dışarıdan gerçekten garipsenecek olay ama o esirlere karşı asla sui zanda bulunmayın. Suriyede devrim öncesi içeri giren aktif ve çok bilinçli bir müslüman uzun sure içeride kaldıktan sonra çıktığında beşar esad aleyhine asla bir kelime dahi etmemiş hatta çocuklarına tembihliyormuş biz onu seviyoruz diye. onlara zarar gelmesinden korktuğu için. müslüman kardeşler kızdığında siz bizlerin yaşadıklarını yaşasanız her şeyi yapar her şeyi söylersiniz diye cevap veriyor. Yani aklın almaz kardeşim oradaki işkencelere..

çok dogru söz kardeşim ( işkençeyi yaşan anlar ) yaşamayan sadece mantıkken neden azameti şecmediler diyebilir
inanın bu videoda hep psikolojik hemde fili işkence yatıyor fili işkençe kadar psikolojik işkencede çok agırdır

şacları sıfıra vurulmuş ayaklarında terlik üstlerinde inçe bir elbise bu bana yıllar önce yaşadım

askeri cezaevinde 2001 yıllarında ayaklarımda zincire vurulu şekilde koştururduk üste inçe bir elbise saclar sıfıra vurulmuş şekilde onun için işkençeyi şayanlar bilir bunu için ben videoda slogan atan hiç birini ben azametsiz göremiyorum bence azametleri yanlarındaki diyer müslümanların zarar görmesin diye bu ezyete kantlanmalarıdır ve sloganı atmalarıdır şüpesiz kalpleri bilen Yüce Allah c.c en iyi bilendir

Üst Ana Sayfa Alt