Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid Ürdünlü Pilotu Yakarak Öldürdü Mü?!

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşid plani işlemiş zaten bak bir mucahide idam edildi bunlarin zarari muslumanlara bunlara kafirlerin ekmegine yağ sürdüler dunde bugunde

işid'i aklamıyorum akhi, durum 99 cinayeti olan adamın 100 olsun düz olsun mantığı gibi
bu olay ilk değil son'da olmaz
fakat kendilerini haklı gördüklerinden yola çıkarak kendilerince haklı planları diyorum
bana sorarsan şeyh eymen ez zevahiri zamanında işid ile alakalı ne dediyse aynısını tekrar ederim

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
bu bebekte yanarak ölmüş gibi görünüyor,bunu yapanlara neden misliyle karşılık verilmesin

Din bu oyuncak değil. Akla göre değil, nâslara göre hükmedilir yukarıda ben delilleriilebir insanın yakılmasının haram olduğunu yazdım okuyabilirsin.

Görseli kaldır lütfen. Selametle.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
hz.ali niye yakarak öldürmüş bütün hadis siyer kitapları öyle yazıyor??

Sen ilk önce benim yazdığım mesajı oku orada var sorunun yanıtı. Bir mesajın olursa özelden yazabilirsin konu altında olmuyor böyle. Selametle.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşid madem bu infazı yapacaktı neden ilk gün yapmadı.
Neden Hapisteki bir mücahidenin salıverilmesini istedi sonra olumlu cevap geldikten sonra bu infazı gerçekleştirdi.
Görüldüğü gibi işidin böyle yapması o kadın mücahidin idam edilmesine yol açtı. belki o kişinin adını anmasa o kadın idam edilmeyecekti. Bu nasıl bir takas mantığı? Sizin fitnenizden hapisteki el kaide mensupları bile kaçamıyor!!

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
yav sen kimsin böyle hadisleri fıkh ettiğini felanmı sanıyorsun senin işin değil hadislerden hüküm çıkarmak,bi daha da mesajlarıma cevap yazma

Ben orada kendi sözümü yazmadım ki, Ayet ve Hadis'leri yazdım. Ayrıca az önce Ali radiyallahu anh'ın bunu yaptığını söyleyerek bunu mübahmış gibi göstermeye çalıştın;

hz.ali niye yakarak öldürmüş bütün hadis siyer kitapları öyle yazıyor??

Allah selamet versin.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
madem esiri yakacaktınız neden hapisteki müslümanların ismini verip ölümlerine sebep oldunuz. hangi akla hizmet ediyorsun ey işid! madem yanan müslümanların kısası çok umrunda ilk gün neden bu kısası gerçekleştirmedin. neden falanca esirlere karşılık diye isim verdin.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sosyal medyada isid sempatizanlari bizleri pilotun avukatligini yapmakla sucluyor. Bu olayda iside verilen tepkinin sebebi bu pilotu yakmasi degil aslinda (caiz olmasa bile). Verilen tepkinin asil sebebi isidin sistematik bir sekilde islami insanlari turlu metodlarla infaz etmekten ibaret olarak gostermesi. Tamam kafirleri korkutmakta savasin bir parcasi ancak bunu bir yaparsin iki yaparsin. Her hafta bir kafa kesme videosu yayinlarsan veya birini bacadan asaga atma videosu yayinlarsan artik kafirleri korkutmaktan cok insanlari islamdan sogutursun...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
bisey demeye çalisacam ama anlatmasi zor:)
kiyametin alametleri olabilirmi dersiniz, yani ne biliyim hz mehdi'nin gelmesi yakin olabilirmi, onca alametler gördük ve hala devam ediyor, ilmim ve yetkim bu konuya bisey diyecek kadar yok, kisacasi hiç yok, kendi kisisel görüsümü bile demekten hâya ederim:utan:

Rabbim beni ve tüm kardeslerimi gerçek islam mücahitlerin sancaklari altinda birlestirsin, o günleri görmek için dua ediyorum sizlerde dua edin

daha dün bi kitapi bitirebildim, orda sahabeler cihada gitmek için can atiyorlardi, onlarin tek istegi Allah'in rizasi idi, dünyalik hiç birseye meyil etmediler, sadece bir yolcunun yaninda bulunduracagi kadar esyalari vardi, bizler ise ev, araba ev esyalari vs... Rabbim bizleri bagislasin
8 yasindan beri sehadet için dua ederim, ozamanlar bilmez idim ve tc askeri olarak sehitlik isterdim, sonunda önce Allah sonra babam, sonra seyh usame ben laden ve sonrada islam-tr sitesi sayesinde dogrulari gördüm :')

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bisey demeye çalisacam ama anlatmasi zor:)
kiyametin alametleri olabilirmi dersiniz, yani ne biliyim hz mehdi'nin gelmesi yakin olabilirmi, onca alametler gördük ve hala devam ediyor, ilmim ve yetkim bu konuya bisey diyecek kadar yok, kisacasi hiç yok, kendi kisisel görüsümü bile demekten hâya ederim:utan:

Rabbim beni ve tüm kardeslerimi gerçek islam mücahitlerin sancaklari altinda birlestirsin, o günleri görmek için dua ediyorum sizlerde dua edin

daha dün bi kitapi bitirebildim, orda sahabeler cihada gitmek için can atiyorlardi, onlarin tek istegi Allah'in rizasi idi, dünyalik hiç birseye meyil etmediler, sadece bir yolcunun yaninda bulunduracagi kadar esyalari vardi, bizler ise ev, araba ev esyalari vs... Rabbim bizleri bagislasin
8 yasindan beri sehadet için dua ederim, ozamanlar bilmez idim ve tc askeri olarak sehitlik isterdim, sonunda önce Allah sonra babam, sonra seyh usame ben laden ve sonrada islam-tr sitesi sayesinde dogrulari gördüm : )
Keşke Hz İsa yı mübareği görebilsek

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Keşke Hz İsa yı mübareği görebilsek

son nefesime kadar o müthis günü sabirsizlikla bekliyecem, tek arzum sehid olmak, hz Isa ve hz Mehdi ordusunda bulunup Allah yolunda sehit düsmek, acaba buna lâikmiyim birde o güne ulasabilecekmiyim, Rabbim bu günahkar kuluna böylesi güzel bir ikramda bulunurmu, Rabbimden ümidimi yitirmeyecem :'(

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başlık yine çorba olmasın ...
Insan yattığı yerden PC başından şehit olamıyor ne yazık ki ..

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Başlık yine çorba olmasın ...
Insan yattığı yerden PC başından şehit olamıyor ne yazık ki ..

ama oturdugu yerden ve pc arkasinda mümin kardeslerinin kalbini kirmak için bir saniye bile kaybetmiyor, yanimda olsan uygun dille sana anlatirim ama senin gibi pc arkasindan kalp kirmaya hevesli degilim... kimin ne derdi var önce ögren ona göre yaz lütfen, mesajina çok kirildim

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ama oturdugu yerden ve pc arkasinda mümin kardeslerinin kalbini kirmak için bir saniye bile kaybetmiyor, yanimda olsan uygun dille sana anlatirim ama senin gibi pc arkasindan kalp kirmaya hevesli degilim... kimin ne derdi var önce ögren ona göre yaz lütfen, mesajina çok kirildim
Kardeş sende her konuda ilgi çekmeye ve kendini acındırmaya çalışma bi zahmet ...
Konuyla alakalı yorum yapalım ...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Kardeş sende her konuda ilgi çekmeye ve kendini acındırmaya çalışma bi zahmet ...
Konuyla alakalı yorum yapalım ...

simdilik dedigini kabul etmek zorundayim, kendimi nerden acindirdim ve ilgi çektim, bu dedigini asla unutmam bu 1
2 eger gülüp eglenmek için buraya geldiysen baska foruma gitmen lazim, burdaki kardesler, birlikte güler ve birlikte aglar, benim bildigim bu, bazen senin gibi kisilerde çikiyor, herkesi mutlu etmek için kendimi ezmekten biktim usandiiiiiiiiiiim, yeter artik benimle ne alip veremediginiz varda hep ilgi çekmek ve kendini acindirmak lafini bana söylüyorsunuz, eger onca çektigim aci ilgi çekmek içinse bizahmet sende çekte ilgi neymis gör

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebû Hureyre dedi ki, “Resulullah bizi bir seriyye ile gönderdi ve Kureyş’ten adlarını saydığı iki kişi için, ‘Falan ve falan kişilere rastlarsanız onları yakalayıp ateşte yakın.’ dedi.” O, sözlerini şöyle sürdürmektedir: Yola çıkacağımız zaman veda etmek için Resulullah’a geldik. O, bize, “Ben size falan ve falanı ele geçirdiğinizde yakarak öldürmenizi söylemiştim. Oysa ateşle yalnız Allah cezalandırır. Siz onları yakalarsanız yakmadan öldürün" dedi. (Buhârî, Cihâd, 107.)

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Kafir Obama: "Video orijinalse bu örgütün ahlaksızlık ve barbarlığının diğer bir göstergesidir"

ABD Başkanı Barack Obama, terör örgütü IŞİD'in, alıkoyduğu Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi yakarak öldürdüğünü gösterdiği ileri sürülen video kayıtlarına ilişkin, "Bu IŞİD'in ahlaksızlık ve barbarlığının diğer bir göstergesidir" dedi.

Obama, sağlık reformuna ilişkin Beyaz Saray'da yaptığı toplantı öncesinde gazetecilerin söz konusu video kayıtlarına ilişkin sorusunu yanıtladı. Yayımlanan videodan haberdar edildiğini belirten Obama, "Detayları, teyit durumunu bilmiyorum ama bu video orijinalse bu örgütün ahlaksızlık ve barbarlığının diğer bir göstergesidir. Bu, onların zayıflatılması ve nihayetinde yenilgiye uğratılmasını sağlamaya yönelik uluslararası bir koalisyonun ihtiyatını ve azmini iki misline çıkartacaktır" ifadesini kullandı.

Aynı zamanda videonun, örgütün ideolojisinin çöktüğünün belirtisi olduğunu dile getiren Obama, IŞİD'in sadece "ölüm ve yıkımla" ilgilendiğine vurgu yaptı.

Obama, konuya ilişkin daha sonra yaptığı yazılı açıklamada da Ürdün halkına taziyelerini ileterek şunları belirtti:
"Amerikan halkı adına, en derin taziyelerimi pilot Kesasibe'nin ailesine ve sevdiklerine, Ürdün Silahlı Kuvvetlerinin cesur erkek ve kadınlarına, Ürdün Kralı Abdullah'a ve halkına iletiyorum."
Obama, Kesasibe'nin sonsuza dek Ürdün'ün cesurluğunu simgeleyecek bir kişi olacağını kaydetti.

"IŞİD'in çarpık ideolojisinin diğer örneği"
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Lloyd Austin de yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD'in Ürdünlü pilot Kesasibe'yi öldürmesini şiddetle kınadı. Ürdün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mashal al-Zaben ile görüştüğünü bildiren Austin, açıklamasında, "Bu haince eylem, IŞİD'in veya DEAŞ'ın vahşiliğinin ve çarpık ideolojisinin diğer bir örneğidir" cümlesine yer verdi.

"Obama, Amerikan vatandaşlarını kurtarmak için askeri kaynaklarını kullanmaya istekli"
Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, günlük basın brifinginde yaptığı açıklamada, Ürdünlülerin IŞİD ile mücadele için oluşturulan çok uluslu koalisyonun "cesur üyesi" olduğunu söyledi. Dualarının pilotun ailesi ve Ürdün halkıyla olduğunu ifade eden Earnest, "Suriye'de IŞİD hedeflerine yönelik hava saldırılarında kendi hayatlarını riske atan Ürdünlü askeri pilotlar var. Onlar bunu Amerikalı askeri pilotlarla yan yana yapıyor ve bu, Ürdünlülerin (koalisyona) yaptığı büyük katkının belirtisidir" diye konuştu.

Earnest, videonun orijinal olmasının bile ABD'nin IŞİD'in elindeki Amerikalı esirleri kurtarma misyonunu etkilemeyeceğini veya değiştirmeyeceğini bildirdi. Başkan Obama'nın, IŞİD'in tuttuğu Amerikan vatandaşlarının serbest bırakılmasını sağlamak için diplomatik, istihbarat ve hatta askeri kaynaklarını kullanmaya istekli olduğunu kaydetti.

Üst Ana Sayfa Alt