Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslam'a Göre Evrim Nasıl Anlaşılmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır bide madem şempanzeden geliyoruz neden hala şempanzeler var. Milyonlarca yıl geçmiş sözde her şempanzenin kişisel olarak evrimşeseceği binlerce yüzyılı vardı yani. Soyları tükenmiş olmaz mıydı şimdiye? Böyle komik işte bu evrim teorisine inananlar. Darwin daha genetik yapı keşfedlmeden ölüyor. Bunu görse misal insan genetiğiyle kara sineklerle %60 benzerlik taşıdığını bilse bu teoriyi ortay atar mıydı? Bunu bilen bir nesil hala nasıl evrim teorisine inanabiliyor? Çok gülünç. Bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış misali.

Ben güzel insan Pangea'mın son cümlesini alıntılayarak başlamak ve bitirmek istiyorum :) Alın her 2 anlamda tepe tepe kullanın.. (asliaral bu msjla ne demek istedi =))) haydi bakalım : )))

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daimaİslam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Maalesef aramizdaki anlasmazlik sizin bu teorinin doğru olduğunu kabul etmeniz, bu teoriyi kabul etmeyen bir sürü bilim insani var, bakınız bilim her zaman doğru değildir, kendince ispatlanmis doğruları vardır onu kabul ederiz fakat işe ideoloji boyutuyla bakilirsa orda dur deriz, bu durum bu yuzyila has değil öncedende bilimciler Evrenin yoktan biranda varolamayacagini hep olmasi gerektigini ve evrenin asla yokolmayacagini savunurlardi Allah(cc) ise Kuran'da "O, gökleri ve yeri örneksiz yaratandır. Bir işe hükmetti mi ona sadece 'ol' der, o da hemen oluverir.(Bakara 117) evreni yoktan var ettiğini buyuruyor böylece materyalistlerin o dönemdeki malzemeri "bir madde yoktan varolmaz var ikende yokolmaz ancak birbirlerine dönüşebilir" tarzinda bir felsefeydi materyalistlerin o dönemdeki bindikleri gemi buydu bu durumdan etkilenen islam camiasıda maalesef günümüz islamcilarin Kur'an'ı evrime yonttugu gibi o dönemdede kismen de olsa bazi ayetleri materyalistlerin fikirlerine uygun hale getirmeye çalışıyorlardi maalesef bu bizim büyük hatamiz simdi anlıyoruzki ayetleri asla tevil etmeden olduğu gibi kabul etmek cok cok önemli neyse konumuza dönecek olursak bu varsayim (evrenin hasa ebedi ve ezeli olduğu görüşü) bir dönem materyalistlerin bindiği bir gemiydi ve batmayada mahkumdu, nitekim şimdi hemen herkesçe kabul edilen ve ispatlanmış olan big bang modeline göre evren bir anda yoktan varoldu varolmaklada kalmadi tipki bir balon gibi genisliyor bununlada durmayacak balon bir müddet sonra buzulecek(galaksiler tıpkı miktanis gibi birbirini cekecek) ve bildiğimiz manada evren yok olacak(kiyamet), materyalistlerin gemisi batinca hemen yeni bir teori arayışına girdiler ve zaten hazir olan evrim teorisini geliştirmeye çalıştılar. Darwin başlangıçta hücreye dair bilgisi olmadığı halde(En az bir şehir kadar muazzam düzeyde karmakarışık olan hucreye içi sivi dolu parçacık demişti ) materyalist camia tarafindan rağbet gördü bu teorisi hiçbir bilimsel dayanağı olmadığı halde hemen albenisi olmasinin sebebi budur işte. O birkactane kuşun gaga benzerliğinden yola cikarak bu teoriyi atmıştır, hücre bazinda inceleme yapmamıştır zaten o dönemde DNA bile bilinmiyordu. Kur'an ise bu teoriyi Reddeder Allah bizi şerefli yaratmıştır bunlarin sözde atamiz kabul ettiği canliyi Allahu Teala kafirlere ceza olarak maymunlara çevirmiştir

Bakara 65.Ayet: Şüphesiz siz, içinizden Cumartesi yasağını çiğneyenleri bilirsiniz. Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun” demiştik.

Araf 166.Ayet: Yasaklandıkları şeylerden vazgeçmeye yanaşmayınca da onlara “aşağılık maymunlar olun” dedik.

Bakara 66.Ayet: Biz bunu, hem onu görenlere, hem de sonra geleceklere bir ibret ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlara da bir öğüt kıldık.

Sonuç olarak insanin yaratılışında bu teori kesinlikle gecersizdir, biz müslümanların ilk atasini Allah kademe kademe degil bir anda yoktan var etmiştir zaten sizde bunu kabul ediyor ve biliyorsunuz Allah'ın gücü herşeye yeter.

Ancak hayvanlarin yaratılışında insanın yaratılışı kadar teferruata inilmez, belki bunlarda evrim teorisine benzer birşey olmuş olabilir sonradan Allahu teala onlari gelişime acik hale getirebilir
Nitekim bazi hadislerde ahir zamanda bazi hayvanlarin insanlarla konuşabilecegi yer almıştır, ben bilmiyorum bilmedigim sey hakkindada konuşmak istemiyorum umarim yardımcı olabilmişimdir

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
ben sormadığım şeyleri yazmışssınız anlamadım. ben islami açıdan bu olay nası açıklanıyor diye sormuştum yani hem nası hz adem yoktan var oluyor ve biz nasıl diğer canlıların genini taşıyoruz. hatta bir sürü virüsün bile kalıntısını taşıyormuşuz
Benzeri konu daha önce işlenmiştir;

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Her ne olmuşsa Allah’ın yapmasıyla olmuştur. Allah tek ilahtır. Herşeyi bilir ve görür, her yerde hazır ve nazır bulunur.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
günümüz islamcilarin Kur'an'ı evrime yonttugu gibi o dönemdede kismen de olsa bazi ayetleri materyalistlerin fikirlerine uygun hale getirmeye çalışıyorlardi maalesef bu bizim büyük hatamiz simdi anlıyoruzki ayetleri asla tevil etmeden olduğu gibi kabul etmek cok cok önemli
Ben bu kapsamda dünyanın düz olduğu iddiasını da çöpe atmıyorum. Aya iniş görüntülerinin fake olabileceğine dair bir ton belgesel var. Ve sözümona uzaydan görüntülerin çoğunda uzay karanlık bir boşluk olarak gözükmekte veya gösterilmektedir. Bugün bulutsuz bir gökyüzünün ne kadar aydınlık olduğunu düşünürsek bu görüntülerde de heryerin yıldızlarla bezeli olmadı gerektiği gerçeğini hiç düşünmüyorlar. Çünkü dünyadan görülen yıldız konstelasyonlarını farklı bir açıyla ekrana almak cesaret edemedikleri bir mevzu. Hesaplarla ortaya çıkar çünkü ve yine kendilerini komik duruma düşürürler. Ayrıca bulutlu bir günde güneşin ışınları bulutlar arasından neden dümdüz yere çarpmıyor da saçılıyor? Çok uzak ve büyük bir ışık kaynağı olsa bu ışınlar yere dik olarak iner ama ışınlar güneşin dünyaya yakın ve küçük bir ışık kaynağı olduğunu gösteriyor. Bunu çizimlerle göstermeye çalışacağım bu mesaja ekleyeceğim sonrasında.
28016

Neden böyle olmasın??

bu resmi de kendim çektim mesela. Böyle hava gördüğümde sürekli çekerim.
28017
28018

soldaki bize söylenen ama sağdaki kanıtlayabildiğimiz. Yine bence tüm dünyanın inandığı bir yalan. İnterstellar diye birfilm izlemiştim geçende orda amerika dünyanın yuvarlak ve bi galaksinin içinde olduğu konusunda yalan söylediklerini ve bu yalanı da rusyaya ekonomik çöküntü yaratmak için söylediklerini iddia ediyordu dünyaya. Bu neden olmasın?

Son düzenleme:
Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu kapsamda dünyanın düz olduğu iddiasını da çöpe atmıyorum. Aya iniş görüntülerinin fake olabileceğine dair bir ton belgesel var. Ve sözümona uzaydan görüntülerin çoğunda uzay karanlık bir boşluk olarak gözükmekte veya gösterilmektedir. Bugün bulutsuz bir gökyüzünün ne kadar aydınlık olduğunu düşünürsek bu görüntülerde de heryerin yıldızlarla bezeli olmadı gerektiği gerçeğini hiç düşünmüyorlar. Çünkü dünyadan görülen yıldız konstelasyonlarını farklı bir açıyla ekrana almak cesaret edemedikleri bir mevzu. Hesaplarla ortaya çıkar çünkü ve yine kendilerini komik duruma düşürürler. Ayrıca bulutlu bir günde güneşin ışınları bulutlar arasından neden dümdüz yere çarpmıyor da saçılıyor? Çok uzak ve büyük bir ışık kaynağı olsa bu ışınlar yere dik olarak iner ama ışınlar güneşin dünyaya yakın ve küçük bir ışık kaynağı olduğunu gösteriyor. Bunu çizimlerle göstermeye çalışacağım bu mesaja ekleyeceğim sonrasında.Ekli dosyayı görüntüle 28016
Neden böyle olmasın??

Ekli dosyayı görüntüle 28017Ekli dosyayı görüntüle 28018
soldaki bize söylenen ama sağdaki kanıtlayabildiğimiz. Yine bence tüm dünyanın inandığı bir yalan. İnterstellar diye birfilm izlemiştim geçende orda amerika dünyanın yuvarlak ve bi galaksinin içinde olduğu konusunda yalan söylediklerini ve bu yalanı da rusyaya ekonomik çöküntü yaratmak için söylediklerini iddia ediyordu dünyaya. Bu neden olmasın?
o zaman neden ismini pangea seçtin bunları kabul etmiyorsan merak ettim :) sonuçta pangea bilimle keşfedilmiş bi bilgi

D Çevrimdışı

Daimaİslam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu kapsamda dünyanın düz olduğu iddiasını da çöpe atmıyorum. Aya iniş görüntülerinin fake olabileceğine dair bir ton belgesel var. Ve sözümona uzaydan görüntülerin çoğunda uzay karanlık bir boşluk olarak gözükmekte veya gösterilmektedir. Bugün bulutsuz bir gökyüzünün ne kadar aydınlık olduğunu düşünürsek bu görüntülerde de heryerin yıldızlarla bezeli olmadı gerektiği gerçeğini hiç düşünmüyorlar. Çünkü dünyadan görülen yıldız konstelasyonlarını farklı bir açıyla ekrana almak cesaret edemedikleri bir mevzu. Hesaplarla ortaya çıkar çünkü ve yine kendilerini komik duruma düşürürler. Ayrıca bulutlu bir günde güneşin ışınları bulutlar arasından neden dümdüz yere çarpmıyor da saçılıyor? Çok uzak ve büyük bir ışık kaynağı olsa bu ışınlar yere dik olarak iner ama ışınlar güneşin dünyaya yakın ve küçük bir ışık kaynağı olduğunu gösteriyor. Bunu çizimlerle göstermeye çalışacağım bu mesaja ekleyeceğim sonrasında.Ekli dosyayı görüntüle 28016
Neden böyle olmasın??

Ekli dosyayı görüntüle 28017Ekli dosyayı görüntüle 28018
Naptin abla ya o kadarda değil :), suan dünya yuvarlak olmasa fizik kimya ve bazi mühendislik dallari özellikle harita mühendisliği çöker gider, bu gözlemle ispatlanmis bir durum teori degil artık, sadece bu gezegenlere has bir durum değil insanlığın keşfettiği çoğu şey yuvarlak örneğin atom, kismen hücreler virüsler, özellikle yağmur damlaları, bunlarin yuvarlak olmalarin sebebi bir çekim kuvvetinin olmasindan dolayıdır bu yüzden bir arada bulunurlar buna basit bir örnek verisek boşlukta ilerleyen yağmur damlalarini örnek verebiliriz iki yagmur damlasi bi araya gelse sekli yine değişmiyor yuvarlak kalıyor cekim kuvvetinden dolayi, gezenlerde böyledir yuvarlak olmalarının sebebi kütle cekim kuvvetlerinin her yönde eşit oranda olmasindan dolayıdır bu Allahu Teala'nın koyduğu kanundur.

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
sebebi bir çekim kuvvetinin olmasindan dolayıdır bu yüzden bir arada bulunurlar buna basit bir örnek verisek boşlukta ilerleyen yağmur damlalarini örnek verebiliriz iki yagmur damlasi bi araya gelse sekli yine değişmiyor yuvarlak kalıyor cekim kuvvetinden dolayi, gezenlerde böyledir yuvarlak olmalarının sebebi kütle cekim kuvvetlerinin her yönde eşit oranda olmasindan dolayıdır bu Allahu Teala'nın koyduğu kanundur.

işte bu olay da bilimde "teori" ismiyle açıklanıyor dünden beri bunu anlatıyorum zaten :) kütle çekim teorisi işte bu. einstinin görelilik teorisi de böyle. bunlar ismi teori diye halk dilindeki teori olmuyor :) keşke attıgım şeyi okusanız neyse.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
işte bu olay da bilimde "teori" ismiyle açıklanıyor dünden beri bunu anlatıyorum zaten :) kütle çekim teorisi işte bu. einstinin görelilik teorisi de böyle. bunlar ismi teori diye halk dilindeki teori olmuyor :) keşke attıgım şeyi okusanız neyse.
Kardeşim, varmak istediğin sonuç Adem as dışında insansı varlıklar olduğunu aklımızda sorgulatmak ise kusura bakmayasın bu kesinlikle olmayacak!

Yok eğer diğer canlılar ile insanlar arasındaki genetik benzerlikten bahsediyorsan; bunun da evrim teorisi ile alakalı olmadığı, bilakis Allah'ın swt bizleri zaten topraktan/sudan yaratmasının ve bu bedenimizin yine ana maddesi olan topraktan/sudan yaratılan(ve çıkan şeylerle beslenen) herşey ile genetik benzerliğinin doğal bir sonucudur..

Hayvanlar da bir yaratılış sürecinden geçmiştir. Doğumundan ölümüne kadar her canlı belirli bir aşamayı izler. Evrimden kasıd buysa evet bu evrelere evrim diyebilirsin.

Ama dikkat et; hiçbir canlı kendi doğumu ile ölümü arasındaki evrilme aşamasının dışına ÇI-KA-MAZ!!

Sizlerin kasdettiği evrim teorisinin İslam'da alay ve zillet konusu olmaktan başka bir karşılığı yoktur. Nitekim "aşağılık maymunlar oluverin" ayeti buna delildir! Kaldı ki burada belirli bir topluluğun belirli bir azaba uğratılması vardır. Yani bu da insanlığın atası olmaya aday değildir!

Velhasıl bu konu iddia edildiği gibi din ile de bilim ile de alakası olmayan saçma sapan bir hurafeden başka birşey değildir..

Bizi okumaya davet ettiğiniz birçok şeyi okuduk, ama biz sözlerin en güzeline (Allah'ın kelamına) tabi olduk..

Niyetinizi bilemem ama İslam'da araştırmak İslam'dan ğayrı bir alternatif bulmak için veya İslam'da sözde açık aramak için değildir, bilakis Allah'ın kelamının ve halketmesinin azametini görmek, Allah'ı tesbih etmek ve bu mahlukattan Allah'ın razı olduğu şekilde istifade etmemiz içindir! Sizi de tam teslimiyete davet ediyorum..

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, varmak istediğin sonuç Adem as dışında insansı varlıklar olduğunu aklımızda sorgulatmak ise kusura bakmayasın bu kesinlikle olmayacak!

Yok eğer diğer canlılar ile insanlar arasındaki genetik benzerlikten bahsediyorsan; bunun da evrim teorisi ile alakalı olmadığı, bilakis Allah'ın swt bizleri zaten topraktan/sudan yaratmasının ve bu bedenimizin yine ana maddesi olan topraktan/sudan yaratılan(ve çıkan şeylerle beslenen) herşey ile genetik benzerliğinin doğal bir sonucudur..

Hayvanlar da bir yaratılış sürecinden geçmiştir. Doğumundan ölümüne kadar her canlı belirli bir aşamayı izler. Evrimden kasıd buysa evet bu evrelere evrim diyebilirsin.

Ama dikkat et; hiçbir canlı kendi doğumu ile ölümü arasındaki evrilme aşamasının dışına ÇI-KA-MAZ!!

Sizlerin kasdettiği evrim teorisinin İslam'da alay ve zillet konusu olmaktan başka bir karşılığı yoktur. Nitekim "aşağılık maymunlar oluverin" ayeti buna delildir! Kaldı ki burada belirli bir topluluğun belirli bir azaba uğratılması vardır. Yani bu da insanlığın atası olmaya aday değildir!

Velhasıl bu konu iddia edildiği gibi din ile de bilim ile de alakası olmayan saçma sapan bir hurafeden başka birşey değildir..

Bizi okumaya davet ettiğiniz birçok şeyi okuduk, ama biz sözlerin en güzeline (Allah'ın kelamına) tabi olduk..

Niyetinizi bilemem ama İslam'da araştırmak İslam'dan ğayrı bir alternatif bulmak için veya İslam'da sözde açık aramak için değildir, bilakis Allah'ın kelamının ve halketmesinin azametini görmek, Allah'ı tesbih etmek ve bu mahlukattan Allah'ın razı olduğu şekilde istifade etmemiz içindir! Sizi de tam teslimiyete davet ediyorum..
merhaba ben muslumanım ve aten eğer olmasaydım bu boyleymış tm der geçer bu konuyu zaten tartısmazdım ki. ben bunları nası ınancımızla açıklarız dialogunu yapalım istemıştım sadece. yanı biyolojık olarak bakınca insan diğer canlılarla akraba gozukuyor gen olarak. yanı aynı organlarımız var ondan değil. dna olarak vs tıpkı dna testiyle baba belirlenmesi gibi ona inanıyorsunuz herhalde değilmi, bunun gibi bütün canlılarla ortak cıkıyoruz ve primat takımıyla ata soy bakımından direkt bağ oldugu tespit ediliyo ben de bı musluman olarak bunu nereye koyabılırım arkadaşlar nasıl açıklama yapalım hz adem allah tabıkı topraktan yarattı ama acaba o mecaz mı yoksa baska bişey mı bir sürü yorum yapıyolar youtube a yazınca. nası acıklayabılırız yanı ortada bi gerçek var bunu soruyorum.

A Çevrimdışı

Amatullah Hanifah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
merhaba ben muslumanım ve aten eğer olmasaydım bu boyleymış tm der geçer bu konuyu zaten tartısmazdım ki. ben bunları nası ınancımızla açıklarız dialogunu yapalım istemıştım sadece. yanı biyolojık olarak bakınca insan diğer canlılarla akraba gozukuyor gen olarak. yanı aynı organlarımız var ondan değil. dna olarak vs tıpkı dna testiyle baba belirlenmesi gibi ona inanıyorsunuz herhalde değilmi, bunun gibi bütün canlılarla ortak cıkıyoruz ve primat takımıyla ata soy bakımından direkt bağ oldugu tespit ediliyo ben de bı musluman olarak bunu nereye koyabılırım arkadaşlar nasıl açıklama yapalım hz adem allah tabıkı topraktan yarattı ama acaba o mecaz mı yoksa baska bişey mı bir sürü yorum yapıyolar youtube a yazınca. nası acıklayabılırız yanı ortada bi gerçek var bunu soruyorum.
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

Çünkü hücre yapısı olarak aynıyız(hayvan hücresine sahibiz) ve biz de primatız, mesela muzla da DNA'mız neredeyse %60 aynı o zaman biz muzdan mı geliyoruz(diyeceksiniz)?

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Bak kardeşim primat, neandertal, homosapien vs diye birşey yoktur ki onlarla akrabalığımız olsun!

DNA ya inanmamı soruyorsun, sanki biz bilime karşıymışız gibi bir algı oluşturuluyor! Biz İslam'a zıd olmayan BİLİM'e karşı değiliz.
Biz İslam'ın karşısında tutunmaya çalışan yalancı ve uydurmacı sözde bilime karşıyız!

Diğer canlılar ile moleküllerimizin uyuşması, daha önceki kardeşlerin yukarıda yazdığı gibi; Allah'ın swt bizleri yaratmak için var ettiği ve benzer şekilde kullandığı malzemelerden ibarettir. Niye illa insanların soy akrabalığı gibi bir bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz ki?!

Ne yani biz domatesle amcaoğlu muyuz?
Biraz gerçekçi olalım lutfen..

A Çevrimdışı

Amatullah Hanifah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bak kardeşim primat, neandertal, homosapien vs diye birşey yoktur ki onlarla akrabalığımız olsun!

DNA ya inanmamı soruyorsun, sanki biz bilime karşıymış gibi bir algı oluşturuluyor! Biz İslam'a zıd olmayan BİLİM'e karşı değiliz.
Biz İslam'ın karşısında tutunmaya çalışan yalancı ve uydurmacı sözde bilime karşıyız!

Diğer canlılar ile moleküllerimizin uyuşması, daha önceki kardeşlerin yukarıda yazdığı gibi; Allah'ın swt bizleri yaratmak için var ettiği ve benzer şekilde kullandığı malzemelerden ibarettir. Niye illa insanların soy akrabalığı gibi bir bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz ki?!

Abi aslında biz homo sapiens oluyoruz ve primatlar da bir hayvan takımı, fî emânillâh.

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

Çünkü hücre yapısı olarak aynıyız(hayvan hücresine sahibiz) ve biz de primatız, mesela muzla da DNA'mız neredeyse %60 aynı o zaman biz muzdan mı geliyoruz(diyeceksiniz)?
hayır muz da bizim geldiğimiz ortak bi ataya sahip. buna evrim ağacı denıyor zaten ama bunları bana sormak yerıne araştırıp, attıgım lınklere bakıp sonra neden acıklamıyorsunuz anlamıyorum ben burada evrım tartısmaya gelmedim ki :/

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi

DNA ya inanmamı soruyorsun, sanki biz bilime karşıymışız gibi bir algı oluşturuluyor! Biz İslam'a zıd olmayan BİLİM'e karşı değiliz.

keşke biraz araştırsanız ben yazmaya üşeniyorum. biraz gerçekçi o zaman olabiliriz :/

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Abi aslında biz homo sapiens oluyoruz ve primatlar da bir hayvan takımı, fî emânillâh.
Kardeşim böyle şeyleri kabullenmeyin, sonra böyle sorularla karşılaşırsınız işte..

Latinlerin ne amaçla verdikleri sınıflandırma isimler bizi bağlamaz!

Allah bize insan dedi oldu bitti!

Deveye deve dedi oldu bitti.

Ha memeliler diye bir sınıflandırma yapılacaksa bilimde, "memeliler" kelimesinin eş anlamlısı kullanılsın bi zahmet.. Ki amaçları o değil. Bilge adam, zeki bilmem ne diye isimlendirerek akıllarınca düşünen hayvan vs zihniyetini kabullendirmek istiyorlar, düşmeyelim..

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu mu gerçekçi?

Fosili sen mi buldun?
ismini okuyamıyorum ama hitap edemedım kusura bakma. arkadaslar işte bunu nası acıklıyoruz ıslamda dıye soruyorum ben tam olarak. evrim ağacına gore tum canlılarla akrabayız nasıl oluyoru soruyorum evrım tartısmıyorum kı ben zaten. bu ınsanın dna sı gıbı acıklanan bısey muslumanlar olarak neden ortaya serilen şeyi gözlerı kapatıp gormedık mı dıyelım anlamıyorum ben sızlerı açıkcası bıraz hayal kırıklıgında da uğradım

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt