Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslam'a Göre Evrim Nasıl Anlaşılmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
neyse arkadaşlar yıne de cevaplarınız ıcın tesekkur ederım sıze hayatta basarılar sanırım anlasamayacağız . biraz şaşırdım açıkcası. musluman dunyasının neden geride kaldıgını aslında bıraz anlar gibi de oldum. gorusmek uzere

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
ismini okuyamıyorum ama hitap edemedım kusura bakma. arkadaslar işte bunu nası acıklıyoruz ıslamda dıye soruyorum ben tam olarak. evrim ağacına gore tum canlılarla akrabayız nasıl oluyoru soruyorum evrım tartısmıyorum kı ben zaten. bu ınsanın dna sı gıbı acıklanan bısey muslumanlar olarak neden ortaya serilen şeyi gözlerı kapatıp gormedık mı dıyelım anlamıyorum ben sızlerı açıkcası bıraz hayal kırıklıgında da uğradım
Bacım Türkçe yazıyorum;

Tüm canlılar akrabadır diyemezsiniz! Akraba soy ile yani ortak bir ata ile bir araya gelir!

Biz domates ile ortak bir ataya sahib değiliz, biz hıyar ile eşşek ile maymun ile ortak bir babaya sahib değiliz!

Bu ezberi unutun bir kere! Tüm canlılar ortak bir ataya sahib değiller! Bunu sana Allah mı dedi?!

Tüm insanlar ortak bir ataya(Adem as) sahibtir!

Tüm canlılar ise her biri kendi atasına sahibtir!

Yine tüm canlılarda rastlanabilen ortak molekül ve DNA ise Allah'ın bizleri yaratmak için kullandığı benzer materyallerden başka bir şey değildir!

Niye kendinizi maymun etmeye bu kadar heveslisiniz?!

Gösterdiğiniz kaynak bile taraflı bir site "evrim ağacı". Bu Allah'ın ayeti midir? Bu bağlayıcı mıdır?

Müzeye getirilen birbiriyle alakasız kemikler bizi bağlar mı?

Kemiklerin benzeşmesi ne kadar bağlayıcıdır?!

Geride kalanlar muslumanlar değildir! Teknolojik geri kalmanın sebebi de İslam değildir! Teknolojik geri kalmışlığın sebebi; kendisi araştırmaktan ve geliştirmekten nasibini almamış kâfir sevici munafıklardır ve kâfirlerin sürekli saldırılarıdır!

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Bacım Türkçe yazıyorum;
Tüm canlılar akrabadır diyemezsiniz! Akraba soy ile yani ortak bir ata ile bir araya gelir!
Biz domates ile ortak bir araya sahib değiliz, biz hıyar ile eşşek ile maymun ile ortak bir babaya sahib değiliz!
Turkce yazıyorsunuz ama Turkçe anlamıyor/ okumuyorsunuz. ortada olan bıseye HAYIR DEĞİL! demek ne demek ben anlamıyorum. ben tum samımıyetımle gelıp arkadaslar nasıl oluyor bu ıs dıye dıalog kuralım dıyorum sız oyle bısey yok kı dıyosunuz bu okumamakdan oluyor keske okusan.

bak tum canlıların akraba oldugunun bır grafıgıdır bu

28019

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bacım Türkçe yazıyorum;

Tüm canlılar akrabadır diyemezsiniz! Akraba soy ile yani ortak bir ata ile bir ataya gelir!

Biz domates ile ortak bir ataya sahib değiliz, biz hıyar ile eşşek ile maymun ile ortak bir babaya sahib değiliz!

Bu ezberi unutun bir kere! Tüm canlılar ortak bir araya sahib değiller! Bunu sana Allah mı dedi?!

Tüm insanlar ortak bir ataya(Adem as) sahibtir!

Tüm canlılar ise herbiri kendi atasına sahibtir!

Yine tüm canlılarda rastlanabilen ortak molekül ve DNA ise Allah'ın bizleri yaratmak için kullandığı benzer materyallerden başka bir şey değildir!

Niye kendinizi maymun etmeye bu kadar heveslisiniz?!

Gösterdiğiniz kaynak bile taraflı bir site "evrim ağacı". Bu Allah'ın ayeti midir? Bu bağlayıcı mıdır?

Müzeye getirilen ve birbiriyle alakasız kemikler bizi bağlar mı?

Kemiklerin benzeşmesi ne kadar bağlayıcıdır?!

Geride kalanlar muslumanlar değildir! Teknolojik geri kalmanın sebebi de İslam değildir! Teknolojik geri kalmışlığın sebebi; kendisi araştırmaktan ve geliştirmekten nasibini almamış kâfir sevici munafıklardır ve kâfirlerin sürekli saldırılarıdır!

"Niye kendinizi maymun etmeye bu kadar heveslisiniz?!" Şu cümleye bayıldım :) Hatta hem gerçek hem mecaz olarak alıyorum =)))))

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Turkce yazıyorsunuz ama Turkçe anlamıyor/ okumuyorsunuz. ortada olan bıseye HAYIR DEĞİL! demek ne demek ben anlamıyorum. ben tum samımıyetımle gelıp arkadaslar nasıl oluyor bu ıs dıye dıalog kuralım dıyorum sız oyle bısey yok kı dıyosunuz bu okumamakdan oluyor keske okusan.

Ekli dosyayı görüntüle 28019
Emin ol yeterince bunları okumuş araştırmışımdır..

Sana soruyorum bu gösterdiğin tabloyu ve siteyi vb safsataları Allah mı vahyetti?

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi

Ekli dosyayı görüntüle 28019
bu Allahın buyuk bi mucızesı suna baksanıza doğada boyle bışey kendı kendıne olabılır mu süper bir olay. ibret almak yerıne bana kızıyosunuz ben anlamıyorum kı

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Emin ol yeterince bunları okumuş araştırmışımdır..

Sana soruyorum bu gösterdiğin tabloyu ve siteyi vb safsataları Allah mı vahyetti?
hayır bu ayette dediği gibi gezip gören herkes bu sonuca vardı da ondan.:

De ki: "Yeryüzünde gezip dolaşın da ilk
yaratışın nasıl olduğuna bakın. Sonra Allah, son inşa etmeyi de aynı şekilde yapacaktır. Allah, Her Şeye Güç Yetiren'dir."

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
ya şu konu kitlensin kimse kimseyi azarlayamaz hele ki inanç hususunda

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
hayır bu ayette dediği gibi gezip gören herkes bu sonuca vardı da ondan.:

De ki: "Yeryüzünde gezip dolaşın da ilk
yaratışın nasıl olduğuna bakın. Sonra Allah, son inşa etmeyi de aynı şekilde yapacaktır. Allah, Her Şeye Güç Yetiren'dir."
Bu veridiğin ayette bile evrim teorisine cevab var; Allah ilk yaratışı nasıl yaptıysa sonra yine aynı yapacak! Yani sürünen ayaklanmayacak! Yürüyen uçmayacak! Her canlı kendi doğum ve ölüm arasında ne değişimlere uğradıysa sadece o değişimlere uğrayacak!

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
ya şu konu kitlensin kimse kimseyi azarlayamaz hele ki inanç hususunda
Kardeşim bizi bilim karşıtı, okumayan, araştırmayan, geri kalmış cahiller olarak lanse etmesi azarlama sayılmazsa, günlerdir eğilip bükülen şeyleri doğrultmak hiç azarlama sayılmaz herhalde..

SubhanAllah..
Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt