Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kul Sadi Yüksel Kimdir ?

TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belki burada Kul Sadi Yüksel hakkında çok şeyler yazılabilir. Ancak en önemli husus: Bu cemaatin cihaddan uzak olması meselesidir. Bu cemaat 20 seneye yakındır sahadadır ancak kuran da yüzlerce ayette emredilen cihad farziyetini görmezlikten geldikleri için hiçbir karış ilerleyememişlerdir...

Bu bizim için en büyük ibrettir ve derstir. Her kim cihad'dan uzak olursa özellikle müminlerin yardım edin çığlııkları yükseldiği şu günlerde nasıl olur da bir cemaat bu çığlığa kulak vermez. Bu anlaşılamayacak bir husustur. Ancak belkide şöyle izah ederiz: Bunlar münafık insanlar yahut akideyi anlayamamış insanlar ya da korktukları için bu konudaki ayetleri görmeyen insanlardır diyebiliriz...

Bunun yanında sadece konuşmak ve amel yapmamak da bu cemaatin en büyük sorunu olsa gerek. Bu kul Said ve cemaati senelerdir, sohbet yaparlar ama amel olarak ortada hiçbir şey yok. Neden: Akide yok, salih amel yok, Ayetlerde emredilenlerin amele dökülmesi yok...

Velhasıl müminler kendilerini güzel bir hesaba çekmeli...

Bu sahadaki mevcut cemaatlerin düşmüş olduğu hastalıklara düşmemeli. Dernekçi yahut klasik sohbet yapıp dağılan kendini böyle teselli eden cemaatlerden ve fertlerden olmamalı mümin...

TUVEYLİB Çevrimdışı

TUVEYLİB

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kul Sadi ve cemaatinin eksik yönleri-Allah en doğrusunu bilir- şunlardır:

- Cihada gitmezler ve cihad ehlini desteklemezler.
- Celaleddin Rumi takıntısı vardır.
- Koyu hanefi taassubiyeti vardır.
- Şiaları ve Humeyniyi iyi tanımazlar.
- Cehalet konusunda biraz genişler...

Rabbim bize hidayet etsin....

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
Adamları suriye cihadına okadar soğuklar ki bırakın gitmeyi düşünmeyi orada şehid olanlar için pisi pisine öldüler diyecek kadar alçalabiliyor. Zaman geçsede yıllar geçsede kişi davasından vazgeçmiyor bir arpa boyu mesafe katedemiyor. Allah bizleri affetsin merhametiyle islah etsin

Bu tamamen iftiradır, orada şehid olan hiçbir kimse için pisi pisine öldüler demediler. Kendileri gitmiyor fakat gidenlere bir şey demiyorlar. İsra suresindeki şu ayeti unutmayın, "Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur."
Vakıf bünyesinde sürekli yardım yapılıyor Suriye'ye. Sırf sosyal medyada paylaşmadılar diye mi 'Suriye ile alakaları yok' diyorsunuz. Ittequllah kardeşler. Akidesi ve menheci sağlam olup da şehid olana kim pisi pisine öldüler der?

Ayrıca hanefi taassubu yoktur. O çevreden birçok tanıdığım farklı mezheptendir.

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
İslami bir uyanış ancak sağlam temeller sayesinde olur. Eğer temeller sağlam oturmamışsa o bina çatlar, yıkılır, çöker. Olan ümmetin mazlum evlatlarına olur. Hazırlıksız, plansız, projesiz, 'heyecanla' yapılan hiçbir hareket hedefine varmaz. Hedefler büyük ise hazırlıkta büyük olur. Gerekirse 20 yıl, gerekirse 50 yıl.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslami bir uyanış ancak sağlam temeller sayesinde olur. Eğer temeller sağlam oturmamışsa o bina çatlar, yıkılır, çöker. Olan ümmetin mazlum evlatlarına olur. Hazırlıksız, plansız, projesiz, 'heyecanla' yapılan hiçbir hareket hedefine varmaz. Hedefler büyük ise hazırlıkta büyük olur. Gerekirse 20 yıl, gerekirse 50 yıl.

Saglam temel atanlarida desteklemedikce isterse 1000 yil bekle anca bekle

Sozlerin dogru lakin saglam temelleri de terorist olarak nitelendirme girisimi var yeryuzunde onun icin o temellere tugla koymak gerek akhi...

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tamamen iftiradır, orada şehid olan hiçbir kimse için pisi pisine öldüler demediler. Kendileri gitmiyor fakat gidenlere bir şey demiyorlar. İsra suresindeki şu ayeti unutmayın, "Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur."
Vakıf bünyesinde sürekli yardım yapılıyor Suriye'ye. Sırf sosyal medyada paylaşmadılar diye mi 'Suriye ile alakaları yok' diyorsunuz. Ittequllah kardeşler. Akidesi ve menheci sağlam olup da şehid olana kim pisi pisine öldüler der?

Ayrıca hanefi taassubu yoktur. O çevreden birçok tanıdığım farklı mezheptendir.

Kardeş sen demediler diyorsun ben dediler , diyorlar diyorum sorun yok Rabbimiz şahid gerisi önemsiz kalplerde olanı herşeyi Rabbimiz biliyor

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş sen demediler diyorsun ben dediler , diyorlar diyorum sorun yok Rabbimiz şahid gerisi önemsiz kalplerde olanı herşeyi Rabbimiz biliyor

Haklısın kardeş. Fakat Tevhid ehli, yıllarını bu davaya vermiş, gece gündüz demeden İslam'ın hakimiyeti için çalışmış insanların bir çırpıda harcanmasına karşıyım. Bu Hasan Hoca için de geçerlidir diğerleri için de. İsmin önemi yok.
Sadi Hocayı tanımak isteyenler Hasan Hocaya,M.Emin Akın Hocaya, Hüsnü Hocaya,Merhum Ahmet Topal(rahimehullah) ve oğlu bunlara sorabilir.

Allah(celle ve ala) yanlışlarımızı düzeltsin, kelimelerimizi birleştirsin, vahdeti nasib etsin.
Allahumme amin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Haklısın kardeş. Fakat Tevhid ehli, yıllarını bu davaya vermiş, gece gündüz demeden İslam'ın hakimiyeti için çalışmış insanların bir çırpıda harcanmasına karşıyım. Bu Hasan Hoca için de geçerlidir diğerleri için de. İsmin önemi yok.
Sadi Hocayı tanımak isteyenler Hasan Hocaya,M.Emin Akın Hocaya, Hüsnü Hocaya,Merhum Ahmet Topal(rahimehullah) ve oğlu bunlara sorabilir.

Allah(celle ve ala) yanlışlarımızı düzeltsin, kelimelerimizi birleştirsin, vahdeti nasib etsin.
Allahumme amin.
Sen Ahmed Topal'ı tanımıyorsun galiba !

Garib Muslim Çevrimdışı

Garib Muslim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Belki biraz basit gelebilir ama ben gördüğüm cemaat ve yaşadığım bazı tecrübelere dayanarak söyleyebilirim ki bir cemaatin kalitesi cihadla olan muamelesi ve cihad ehline olan tavrıyla ortaya çıkıyor bu a cemaati b cemaati farketmiyor senelerdir bunu gördüm cihadla iştigal eden onu destekleyen eliyle diliyle malıyla yanında olan cemaatler Allah azze ve celle yardımıyla bereketli oluyor bir yerlere geliyor izzetine izzet şerefine şeref katıyor.Davet çalışmalarıda güçleniyor,hakka isabeti daha yakın oluyor... Ben hayatımda ne zillet görmüşsem cihaddan uzak kaldığımda görmüşüm ne izzet varsada cihad,mucahid ve onlara destek vermekte görmüşüm şu an yaşadığım zilleti cihaddan uzak kalmam yaşadığım bereketsizliği cihad ameline olan tembelliğimden başkası sebeb olmamıştır Allahu alem.Yazımdan bazıları beni mucahid olduğumu çıkarabilir ama ben mucahidde değilim davetçide sadece günahkar bir muslumanım...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kul sadi hoca hatali olsa dahi bizim hicmi elestirilecek sempatizanlarimizin bizden sogumasi icin hic mi sebep\hata yok ???

Bundan once Tecavuze ugrayacak bacimin,yetim kalacak ummetin cocuklarinin,dul kalacak bacilarimin,isgal edilecek bir karis islam topraginin...Maslahati icin bu gibi muslimanlari artik elestirmeyi dogru bulmuyorum...

Zamanlarini bu tarz konulara ayiranlari ise;

Hindistan ingiliz isgali altindayken orda bulunan alimlerin sabah namaziyla birlikte rivayet olunan bir namazin farz mi\ sunnet mi ? yada istanbul feth olunurken hristiyan din bilginlerinin melekler kiz mi erkek mi?

Konusmalarindan bir farkinin olmadigina inaniyorum.

(Saglikli elestiri bunun disindadir)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kul sadi hoca hatali olsa dahi bizim hicmi elestirilecek sempatizanlarimizin bizden sogumasi icin hic mi sebep\hata yok ???

Bundan once Tecavuze ugrayacak bacimin,yetim kalacak ummetin cocuklarinin,dul kalacak bacilarimin,isgal edilecek bir karis islam topraginin...Maslahati icin bu gibi muslimanlari artik elestirmeyi dogru bulmuyorum...

Zamanlarini bu tarz konulara ayiranlari ise;

Hindistan ingiliz isgali altindayken orda bulunan alimlerin sabah namaziyla birlikte rivayet olunan bir namazin farz mi\ sunnet mi ? yada istanbul feth olunurken hristiyan din bilginlerinin melekler kiz mi erkek mi?

Konusmalarindan bir farkinin olmadigina inaniyorum.

(Saglikli elestiri bunun disindadir)
Kimi için susulması gereken sebebler (Tecavuze ugrayacak bacimin,yetim kalacak ummetin cocuklarinin,dul kalacak bacilarimin,isgal edilecek bir karis islam topraginin...Maslahati icin) , bizim için adamı (hocayı) bu durumlardaki akidevi yapısı ve tavrına bakarak tanıyıb değer verdiğimiz kriterler olduğundan kendi menfaatleri için nasihat babında tenkid etmeyi doğru buluyorum.
Ummetin ırzına geçilir, toprakları işgal edilirken senin cemaatin, muridlerin milyonu bulsa, kendin ayaklı kutubhane olsan ne yazar, en önemli konuda ilminle amel etmedikten sonra.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kimi için susulması gereken sebebler (Tecavuze ugrayacak bacimin,yetim kalacak ummetin cocuklarinin,dul kalacak bacilarimin,isgal edilecek bir karis islam topraginin...Maslahati icin) , bizim için adamı (hocayı) bu durumlardaki akidevi yapısı ve tavrına bakarak tanıyıb değer verdiğimiz kriterler olduğundan kendi menfaatleri için nasihat babında tenkid etmeyi doğru buluyorum.
Ummetin ırzına geçilir, toprakları işgal edilirken senin cemaatin, muridlerin milyonu bulsa, kendin ayaklı kutubhane olsan ne yazar, en önemli konuda ilminle amel etmedikten sonra.
Hocam dogru soyluyorsunuz ama benim kastim sudur;saglikli elestiri yeri\zamani\dozasinda her zaman icin kyayirlidir.Kimin icin soz konusu oldugu onemli degildir.Ama basiretsiz elestiriler\elestirinin miktari \elestirye ayirilan zamanin coklugu ozellikle bir musluman icin soz konusu icin olursa Ummetin Asil Seytani dusmanlarina karsi saglanacak enerjinin miktari,zamani\emegi bir musluman icin saglanilirsa bu elbette bir hata olur.Ummetin Dusmanlari bir gun daha hayat sahibi olmaya vesile olur...(Sozum genellemedir her muslumanin \camia nin hatalari ve ona yoneltilen elestiriler icindir soz konusu sadece Kul sadi hoca icin degildir)

Allah swt sizden razi olsun.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elestiri olacakki kisiler dogruyu yanlisi ayirt edebilsin sahabeler gorse halimizi ki rasulallah onlara bu durumu teblig etmistir ahir zamanla ilgili hepsi ALLAH a siginmislardir.AMELSİZ İSLAM HELAKTİR İSTERSE ALLAME OLSUN.ALLAH icin ayaga kalk dedinmi adam hocama sordum boyle birsey degil farz ayn degil dedimi o adam dinde en buyuk zararlidir.İSLAM CİHADDİR.ugrunda mucadele ister.dini anlatirsin yeri gelir kalemin yeri gelir her daim kilicin konusur. Bunlar yoksa bir toplulukta soyleyin bana ALLAH in yolunda rasulun izinde ve sahabelerin tuttugu bu yolda nasil bir insan ben gidebiliyorum der...

En yakin misal zafer hoca ALLAH ondan razi olsun ve sehadetini kabul etsin.hem mal hem ilim ile ne guzelde İSLAM a ve musluman lara yardim etti ve sonundada insaallah cennete yurudu iste İSLAM BU..
Emegin karsiligini yanlizca ALLAH zulcelal verir.

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
Elestiri olacakki kisiler dogruyu yanlisi ayirt edebilsin sahabeler gorse halimizi ki rasulallah onlara bu durumu teblig etmistir ahir zamanla ilgili hepsi ALLAH a siginmislardir.AMELSİZ İSLAM HELAKTİR İSTERSE ALLAME OLSUN.ALLAH icin ayaga kalk dedinmi adam hocama sordum boyle birsey degil farz ayn degil dedimi o adam dinde en buyuk zararlidir.İSLAM CİHADDİR.ugrunda mucadele ister.dini anlatirsin yeri gelir kalemin yeri gelir her daim kilicin konusur. Bunlar yoksa bir toplulukta soyleyin bana ALLAH in yolunda rasulun izinde ve sahabelerin tuttugu bu yolda nasil bir insan ben gidebiliyorum der...

En yakin misal zafer hoca ALLAH ondan razi olsun ve sehadetini kabul etsin.hem mal hem ilim ile ne guzelde İSLAM a ve musluman lara yardim etti ve sonundada insaallah cennete yurudu iste İSLAM BU..
Emegin karsiligini yanlizca ALLAH zulcelal verir.

Eleştiri tabiki olacak. Fakat eleştirmenin bir ahlakı vardır. Musluman her hareketini Rasulullah'ın sünnetine uygun olarak yapmalıdır değil mi?
Bir Müslümanı eleştirirken, hakkında konuşurken de Rasul'un sünnetine uygun davranılmalıdır.
Sırf Cihad ortamlarında adamları yok diye bir oluşum çöpe atılamaz. Adamlar davet yolunu kendi metodları görmüş bu yol üzere çabalıyorlar. Senin benimsediğinle aynı olmak zorunda değil. Ki zaten aynı olsa o seninle birlikte veya sen onunla birlikte olurdun.
Tevhid akidesini bozmadan yapılan tüm davet,irşad,cihad,kıtal hareketleri meşrudur.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eleştiri tabiki olacak. Fakat eleştirmenin bir ahlakı vardır. Musluman her hareketini Rasulullah'ın sünnetine uygun olarak yapmalıdır değil mi?
Bir Müslümanı eleştirirken, hakkında konuşurken de Rasul'un sünnetine uygun davranılmalıdır.
Sırf Cihad ortamlarında adamları yok diye bir oluşum çöpe atılamaz. Adamlar davet yolunu kendi metodları görmüş bu yol üzere çabalıyorlar. Senin benimsediğinle aynı olmak zorunda değil. Ki zaten aynı olsa o seninle birlikte veya sen onunla birlikte olurdun.
Tevhid akidesini bozmadan yapılan tüm davet,irşad,cihad,kıtal hareketleri meşrudur.

anlamadıgın veya anlatamadıgım bır nokta var akhi.

Biz neden birleşemiyoruz? noktasını bır dusun.

Herkez kendı anlattıgını yaptıgını ve bunun dogru oldugunu ızah etmektedir.

Lakın ortada bır sorun varkı herkez bırbırını yerden yere serıp elestırmektedır Neden.

İslamın kanun ve kuralları bellıdır.Bunun dısına kım cıkarsa cıksın İsterse ALLAME olsun amel de yoksa sen de yoksun kardesım.
İnsanları kandırıp hakkı gızlıyorsundur demektır.

Ne boyle adamları desteklerım nede yolunu yol bılırım nede yazısına ıtıbar ederım.

İslamın ıcıbos bır sekılde anlatılmasına her daım karsıyım.

Cihadsız ıslam ıslamsız cıhad olmaz.

illa eline silahı al kos demıyorum demıyoruz. En azından Anlattıklarınla kısılerın ufkunu duzgun bır sekılde ac kı.

İslamı kım ayaklar altına alıyor İslamı kım kullanıp mılletı kandırıyor bılsın.

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Helekı su zamanda İSlamın erlerının paramparca edıldıgı.
Muslumanların kafirler tarafından eza ve sıkıntıya ugratıldıgı.
Muslumanların kandırıldıgı ve Amelden uzaklastırıldıgı su zamanda
KAlkıpta boyle acayıp konusanların dınde yerı nedır.?

Birlik ıcın adım atmayan İslamın ızzetı ıcın İSlamın sancaklarını dalgalandırmayan kım olursa olsun.
Ziyanda dır zarardadır Ve husrandadır.

Kişi sevdikleri ile beraberdir.
Hepımız ınsanız Ve hepımız tek bır sey ıcın yasıyoruz.
ALLAH ın rızasını dost dogru bır sekılde kazanıp ahıret hayatında mutlu olmak.
Bu hakkınızı yedırmeyın kımselere....
Gun gelecek herkez pısman olacak ve ogun azı harıc cogu husrana ugrayacak.

Onlardan olmamak adına Quran ve sunnete tabı olanların yolundan ayrılmamak lazımdır.
Cihadı olmayan cemaat yanı İslam adına mucadele edemeyen bır cemaat bu dınde nerededir?

Üst Ana Sayfa Alt