Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kul Sadi Yüksel Kimdir ?

H Çevrimdışı

hapşuu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"MECBUREN KARDEŞİM ADINI MECBUREN DEĞİLDE NEFSİYYEN! KOYSAYDIN SANA ÇOK DAHA LAİK BİR İSİM OLURDU! YAV KARDEŞİM SİZ HİÇ ALLAH'DAN KORKMAZMISINI BÖLE İFTİRALAR ATARKEN! BU YAZDIKLARINIZI ALLAH S.V.T. GÖRDÜ MELEKLER YAZDI BİZDE ŞAHİD OLDUK. MECBUREN KARDEŞİM BİR HAYAL GÖRMÜŞ İNANMIŞ VE BURDA YAZMIŞ, HOCANIN SOHBETLERİNİ DİNLEYİN KİTAPLARINI OKUYUN VE GÖRÜN BE TEVHİD AKİDESİNİ YÜCELTMEK İÇİN TAĞUTLARA NASIL SAVAŞ AÇTINI! MECBUREN VE İFTİRACI YUSUF GİBİLERİ DE BÖYLE FORUMLARDA HOCA KARALASIN KUL SADİ HOCAYI 10 YILDIR DİNLİYORUM VE VALLAHİ AĞZINDAN BİR TANE DELİLSİZ CÜMLE ÇIKTIĞINI GÖRMEDİM, ARKADAŞIN BİRİ MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR DEMİŞ VALLAHİ ÖLE AMA ÜZÜCÜ OLAN BU TAŞLARI KENDİNİ TEVHİDE NİSBET EDENLERİN ATMASI! MECBUREN EĞER ÇOK DERTLİYSEN İNSANLARI KARALIYACANA BURALARDA GİTTE KONUŞ AMA BUNU YAPAMAZSIN TABİKİDE ÇÜNKÜ SEN İSMİNİ SAKLAYARAK BU RALARDA DELİLSİZCE KONUŞAN BİR ZAVALLISIN! BAŞKALARINI KARALIYACAĞIMIZA ÖNCE KENDİ NEFSİMİZE BAKMALIYIZ ALLAH S.V.T. GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN! SON NOKTA OLARAK KUL SADİ YÜKSEL HOCA TEVHİDİ BİR HOCADIR, ÖMRÜNÜ İSLAMA ADAMIŞ VE BİR İNSANI DAHA ŞİRK TEN VE KÜFÜRDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPAN BİR İNSANDIR, HER SÖVLEDİĞİNE MUTLAKA EHLİ SÜNNETTEN BR DELİL GETİRİR, BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİN ONLA TANIŞMASINI TAVSİYE EDİYORUM BURDAKİ YORUMLARI OKUMAK YETMEZ BİR İNSANI TANIMAK İÇİN GİDİP TANIŞMAK LAZIM! İFTİRA ATAN KARDEŞLERİMİDE TEVBEYE VE HOCADAN GİDİP HELALLİK ALMAYA DAVET EDİYORUM. BENİM NİYETİM KİMSEYİ KIRMAK ÜZMEK DEĞİL FAKAT BU İFTİRALARA SESSİZDE KALAMAYIZ! HELEKİ BU BİR ÖNCÜ ŞAHSİYETE YAPILDIYSA!

"HAK GELDİ BATIL ZAİL OLDU, BATIL ZAİL OLMAYA MAHKUMDUR" " “Müminler İçinde Öyle Erler Vardır ki,
Allah’a Vermiş Oldukları Ahde Sadakat Gösterirler,
Onlardan Kimi Bu Uğurda Canını Fedâ Etti,
Kimi de Bu Dâveti Beklemektedir.
Ahidlerini Hiç Değiştirmemişlerdir.”
(Ahzâb: 23)

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kul sa'di ve elemanları Suriyede müslümanlar müslümanları öldürüyor dedikten sonra cihad beldelerine bırak adam yollamayı gidene engel olup bizim cihadımız burada!!! deyip burayı darulharb ilan edip harbsiz yaşadıktan sonra cihad beldelerine gidip gelenlere kaab bin malik hadisini delil göstererek tavır alıp o kardeşlerle görüşmedikten sonra Ahzab Suresi 23 ayet i istedikleri makam ve kıraatte ezberlesinler hatta sabah akşam okusunlar birşey değişmez

ilim adamı dediğin dikkat eder mesela imam humeyni diyemez sormazlarmı adama Aişe validemize hakaretler eden bu habis heriflere nasıl kardeş dersin nasıl imam olarak görürsün neyse harflere yazık bunlarla vakit kaybetmemek lazım

Allah hidayet versin

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kul Sadiye diyin ki Humeyninin elemanları koca bir dana kesmiş seni davet ediyorlar deyin koşarak gelir oturup bir danayı yer kalkar.!

Hoca dediğinde böyle olmalı zaten.!

Bol yemeli bol uyumalı bol sallamalı olur hoca dediğin.!

:)))

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hep bana örnek olabilecek bir alim aradım ve muhtemelen ben bu hocayı görsem koyun gibi ona teslim olurum. Şimdi kendimi sorguluyorum acaba bu arayışla hatamı ediyorum.

Bu foruma doğru konuşan bir arkadaşımın tavsiyesiyle üye oldum bir çok şey öğrendim ve iman ettim. Örnek(Bidatlar,Cihad,vs.)

Artık benim örnek alacağım insana ilk soracağım soru şu olur Hocam Dünya'da (Suriye, Mısır, Filistin, Somali, Myanmar, Kerkük,Doğu Türkistan)bu kadar zulüm varken sen bunlar için ne yaptın..

2. sorum ise madem Kuran-ı Kerim ve Sünnet üzerine yaşadığınızı söylüyorsanız. Peygamber (S.A.V.)efendimiz ve Ashabının katıldığının onda biri kadar savaşa katıldınız mı ?

Kardeşim haklıısn ama hoca değilde bir kardeşinde çıkıp sen bunları yaptın mı diyede sorabilir , eleştirelim ama hakkıda ayakta tutalım.. ve her hoca bütün düşünceleri tüm insanlara duyurmak zorunda değil kriterin hatalı

Allah sana merhamet etsin

H Çevrimdışı

hapşuu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu YUSUF EVİNİ SÖYLEDE BEN GELİP YEDİRİYİM SANA O DANAYI!!! ÖKÜZDE YEDİRE BİLİRİM SIĞIRDI:) İŞİN GÜCÜN YOK ABCA İŞKENBEDEN KONUŞUYOSUN BİTEKSEN DEĞİL FORUM DAKİ BİR ÇOK ARKADAŞ İŞKENBESİNDEN SALLIYOR! VARSAYALIM HOCA CİHAD KONUSUNDA BÖLE DEDİ Kİ İNAMIYORUM Kİ DESİN, BU ONUN AKİDESİNİ ZEDELERMİ? EL CEVAP HAYIR! CİHADI SADECE KITAL OLARAK ANLAMAYALIM KARDEŞLER! KİMİ SAHABİ VARKİ ELİNE KILINÇ DEĞMEMİŞ BÖYLE OLMASI ONUN SEVİYESİNİMİ DÜŞÜRÜR YADA İMANINA ZARARMI VERİR? ESTĞ.. YİĞİDİ ÖLDÜRÜNDE HAKKINI YEMEYİN! İFTİRA ATMAYIN! ALLAHDAN KORKUN! SİTE YÖNETİCİSİ KARDEŞLERİMEDE DİYORUM Kİ BÖYLE MUHABBETLERE İZİN VERMESİNLER! BİR TEK BU DEĞİL FORUMDA BİR ÇOK TEVHİDİ DÜŞÜNCEDEKİ HOCALAR İÇİN BÖLE SEVİYESİZCE YORUMLAR YAPILMIŞ BUNLARA DİKKAT EDELİM İNŞ.. !

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad etmemekle cihadın karşısında durmak arasında uhud dağı kadar fark var.!

Kul sadi Humeyni ve avanesini tekfir ediyormu acaba özel fmde şehit isimleri sayarken neden şiaya mensup isimleri şehid diye zikr ediyorlar bunlarıda sormak lazım.

huseyin benim evime değil kul sadinin evine gitcen orada konuşacan bu lafları. :)

H Çevrimdışı

hapşuu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
son olarak belirtmeliyim ki; burada bir çok dava adamı aleyhinde yalan yalnış yazılar yazılmış ve bunları seviyesizce yazanlar, yazılarıyla kendilerinde oluşan cehâletin kitleleleşmiş hâlini açık ve net olarak göstemişler ve yine gözüken o ki tekfir-davet çizgisinin ilminden habersiz olup tekfir dozunu abartmalarından ötürü davetçi kişilikleri çok gerilerde kalmış.!!!!

Rasulullah s.a.v. ve bütün Peygamberlerin kavimlerine söyledikleri sözü hatırlayın" UTANMADIKTAN SONRA DİLEDİĞİNİ YAP" Allah affetsin bu yorumları utanmadan yapanları islah etsin!!!!! slm alyküm

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Ebu YUSUF EVİNİ SÖYLEDE BEN GELİP YEDİRİYİM SANA O DANAYI!!! ÖKÜZDE YEDİRE BİLİRİM SIĞIRDI:) İŞİN GÜCÜN YOK ABCA İŞKENBEDEN KONUŞUYOSUN BİTEKSEN DEĞİL FORUM DAKİ BİR ÇOK ARKADAŞ İŞKENBESİNDEN SALLIYOR! VARSAYALIM HOCA CİHAD KONUSUNDA BÖLE DEDİ Kİ İNAMIYORUM Kİ DESİN, BU ONUN AKİDESİNİ ZEDELERMİ? EL CEVAP HAYIR! CİHADI SADECE KITAL OLARAK ANLAMAYALIM KARDEŞLER! KİMİ SAHABİ VARKİ ELİNE KILINÇ DEĞMEMİŞ BÖYLE OLMASI ONUN SEVİYESİNİMİ DÜŞÜRÜR YADA İMANINA ZARARMI VERİR? ESTĞ.. YİĞİDİ ÖLDÜRÜNDE HAKKINI YEMEYİN! İFTİRA ATMAYIN! ALLAHDAN KORKUN! SİTE YÖNETİCİSİ KARDEŞLERİMEDE DİYORUM Kİ BÖYLE MUHABBETLERE İZİN VERMESİNLER! BİR TEK BU DEĞİL FORUMDA BİR ÇOK TEVHİDİ DÜŞÜNCEDEKİ HOCALAR İÇİN BÖLE SEVİYESİZCE YORUMLAR YAPILMIŞ BUNLARA DİKKAT EDELİM İNŞ.. !

Kardeş siz hocanız hakkında bu iddiaları araştırın,bu konuda bir yazı yada cevap metnini siteye getirebilirsiniz.İkinci husus,Allahın hükmünü yok sayanlara karşı bir müslüman,ilk önce Allahın hükmünü hüküm kılacak mücadeleyi yapar,diğer bir kısım bu mücadeleye adam hazırlar,diğer bir kısım mali külfete girer,
ama bunların hiç birisi yok,sadece davet yapıyoruz dersen,cihad nefis ile yapılır diyorsanız,şeytanların daveti şimdiki bazı hocalardan daha akıllıca.Hem Onların daveti ile ilgili evlere şenlik televizyonlar her gün küfre davet ediyorlar ama kimse de izlenilen proğramlarda müslümanlığına gelen zararı göremiyor.Davet hiç bir zaman cihada zarar vermemelidir.Birbirimizi kandırmayalım.Hocanız belki ilmi konularda güzel çalışmalar yapılıyor olabilir ama,bu çalışmalar ümmetin ayağa kalkmasında su üstünde yüzen bir köpük olduktan sonra ne etliye yarar ne sütlüye yarar.umarız ki aynı menheçte dik duruş ile, kınayacının kınamasından korkmayan bir cemaati ile safların sıklaştırılmasına hocanız ve cemaati vesile olur.Esselamü Aleyküm.

B Çevrimdışı

burukanlar65

Üye
İslam-TR Üyesi
EY sayın Hüseyin Taşgetiren. Madem ki Allah için konuşmaktan adil olmaktan söz ediyorsun.Ozaman gerçekten bunu yapalım.Allah için konuşalım ve adil olalım.

Siz bizi eleştireceğinize neden neden Kul Sadiye yöneltilen sorulara cevap vermediniz.

Siz ya akayid nedir bunu bilmiyorsunuz veya Ehli-sünnet inancını bilmiyorsunuz.Bu sebeple hocayı dinlerken ne dediğini anlamıyorsunuz.Bugün diyanet dedikleri kurumun hocaları bile dini konuları anlatırken ayetlerden hadislerden delil getirerek konuşurlar.
Fakat ne zaman bir müslüman çıkıp cihad dese Allah’ın hükmüyle hüküm edilmeyi istese hemen onu el kaideci ilan edip arkasınada terörist damgasını vururlar.

Yani sizin ölçünüz eğer her Kuran dan sünnetten konuşanı hakiki muvahhid belleme şeklinde ise siz öncelikle bir kendinize bakın.Kendiniz için bir durum tespiti yapın.

Size soruyorum hangi ehli-sünnet alimi İbni Arabi Mevlana Yunus Emre gibi habis din adamlarını ehli sünnet akidesi üzere kabul etmişlerdir.Siz buna neden cevap vermiyorsunuz da yok iftira falan atıyorsunuz diyorsunuz.
Eğer biz iftira atıyorsak o zaman git bizzat kendisine sor tabi sorabilirsen bakalım bu sapkın anlayış sahipleri için ne diyecek.

İbni Teymiyye (Allah ondan razı olsun mekanını cennet eylesin) bu vahdeti vücut anlayışı için ne diyor biliyormusunuz.Şöyle diyor.

Bu anlayış sahiplerinin şirkleri küfürleri ehli kitabınkinden daha büyüktür.

Eğer isterseneniz o sözleri buraya aktarırım.

Allah nerededir sorusuna Allah haşa cübbemin altındadır diyebilen cennet cennet dediğin nedirki birkaç huri falan diyen cenneti küçümseyen Allah’ın müminlere üstün meziyetlerle donattığı cennetini bu şekilde vasf eden Haşa sümme haşa Allah mahluka hulul etmiştir bu sebepele gördüğünüz herşey aslında haşa Allahın bir parçasıdır diyebilen,evliya nebiden üstündür diyebilen,ehli sünnet alimlerine siz ölülerle ben biz arifler! Dirilerle görüşüyoruz diyebilen,bana bu kitaplar yazdırıldı diyebilen bu sapkın anlayışların sahiplerini müslüman görüp radyosunda bunların propagandasını yapıyor.

Bu forum yöneticeilerine soruyorum

Ey yöneticiler ve ey aklı selim insanlar Mevlanın Kapak hikayeleri adlı menkibelerini hanginiz çoluk çocğuna din diye anlatabilrsiniz.

Basierti körelmiş hak ile batılı dahi birbirinden ayıramayanlar bunlara cevap vereceklerine kalkmışlar birde müslümanları eleştiriyorlar.Yazık doğrusu hemde çok yazık.Bilip bilmeden konuşmak kişinin din dendiğinde ne anladığınında ispatıdır.

İbni Teymiyye ye sordular bu yesakın ordusu (Cengizhanın ordusu) na karşı fetvanız nedir ? İbni Teymiyye bugün fetva zamanı değil cihad zamanıdır diyerek kılıcını kuşandı ve savaşa halkı yönlendirdi.

İşte alim budur.

Oysa dünya kan ağlarken küffar tüm islam beldelerini işgal edip kendi uşaklarını işbaşına getirmişken,tüm müvahhidler cihad için seferber olurken hoca kalkmış hiçbir ehli sünnetin müslüman kabul etmediği zındıkları kafirleri müslümanlaştırma peşindedir.Hala kalkmış hocanın o habis itikadini savunabiliyorsunuz.

Eğer Ebu Yusuf adlı üyenin dediği doğru ise Hergün hutbelerinde Annemiz başımızın tacı Önderimizin Zevcesi Hz.Aişe (r.a) hakkında haşa Allaha sığınıyorum Fahişe diyen bir akayid sahiplerinide müslüman olarak görüyorsa ki bundan haberimiz yok idi o halde siz ey zavallı Hüseyin taşgetiren bunlara cevap verin.
Bana anlat ey beynini hiç kullanamayan kişi Haşa Allah mahluka nasıl hulul etmiştir. Yaradanla yaratılan nasıl aynı şey olabilir.O zaman İhlas suresi ne anlama geliyor.Madem ki siz on yıldır onun sohbetlerini dinliyorsunuz o halde size bunlara nasıl cevap vereceğinizide öğretmiştir.

Birtek cümlemizin yanlış olduğunu ona haksız ithamlar yaptığımıza delilleri ile birlikte kanıtlayında görelim bakalım.İşte hodri meydan.

Deyinki şurası yanlış.

U Çevrimdışı

uyarıcı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kul Sadi Yükseli bende 2003 ten bu tarafa tanıyorum.Önceki üyelerin ona nisbet ettikleri düşünceleri taşıdığına bende şahidim.Çünkü onunla benzer bir tartışma bende yaşamıştım geçmiş zamanlarda.

Burada üzücü olan şey hüseyin taşgetiren denilen şahıs onyıldır ben hocanın derslerine katılıyorum dediği halde hocaya isnat edilen hiç bir ithamı cevapmalayamamış bunların yanlışlığını ortaya koyamamış tam tersi cahilane bir şekilde hocayı savunma psikolojisine girmiştir.

Peşinede ey ismini gizleyenler deyip burada hoca hakkında görüşelerini ortaya koyanları adeta isim verinde görün diyerek aba altında sopa göstermeye çalışmıştır. Böyle insanlar hem akıl yoksunu hemde kendilerini nisbet ettikleri din bilgisi yoksunudurlar.

Sayın hüseyin taşgetiren isimlerin sizin için neden bir önemi olsunki.İsmi Ahmet olmuş mehmet olmuş Kul sadi olmuş veya hüseyin olmuş ne fark eder.Burada tartışılan isimlerimiki bunun bir önemi olsun.Eğer birileri alim olduğunu iddia edip fetva ve ictihat makamında kendisini görüyorsa ve birçok insanıda peşinden boş hayallerle sürüklüyorsa elbetteki bu kişi eleştirilecektir.Sizin yapmanız gereken bu eleştirilere varsa bilginiz cevap vermenizdir.Yoksa bilginiz gidip hocanızdan bu konular hakkında fikirlerini sormanızdır.

Bu zat diyor ki Mevlana çok büyük bir müslümandır büyük bir alimdir.

Soruyorsunuz, ( ki görüldüğü kadarıyla birçok kişi hocaya bu soruyu yöneltimiştir,bunlardan biride benim) hoca siz mevlananın kitaplarını okudumuşsunuz muhakkak peki Mevlanın kitaplarındaki bunca Allaha Peygambere yapılan iftira neyin nesidir.Hocanın cevabı şudur.Bunlar mevlanaya isnat edilen şeylerdir.Mevlananın söylediği şeyler değildir.

Peki hoca;Siz bunların Mevlanaya isnat edildiğini bize kanıtlarmısınız? İşte bu soruyu soran kişi zaten hocanın tüm hezeyanlarını görür.
Mevlananın kendi müritleri yani onun fikirleri peşinden gidenler bile hoca kadar ona savunamıyorlar.Bunların bu düşüncenin arkasına sığınmalarının sebebi Mevlananın kitaplarının ön kısmında şu metnin Arapça olarak yer almasıdır.
“Bu, ne yıldız bilgisidir, ne remil, ne de rüya. Tanrı, doğrusunu daha iyi bilir ya, Tanrı vahyidir!Sofiler, bunu halktan gizlemek için Gönül Vahyi demişlerdir!’’…
(Mesnevi-Celaleddin Rumi MEB Yayınları, c: 4 s: 151)

Bu iddiaya göre Farsca yazılı olan kitapların içerisine Arapça olarak giren parafın Mevlanaya ait olmadığının delildir.Bu yaklaşımı bizde kabul ediyor ve böyle birşeyin mümkün olabileceğini kabul ediyoruz.Zira Mevlananın diğer onca kitaplarının savunmasını hangi akılla ve hangi delille savunabiliriz asıl cevaplanması gereken soru burası.

Biz ne İma Şafi-i leri nede İmam Azamları Nede İmam Malikleri gördük biz bu müçtehid alimlerimizi onların bize bıraktıkları eserlerinden biliyoruz.Aynı şekilde biz Mutasavvuflarıda yani Mevlanaları Hallacı Mansurları Bektaşileride bimeyiz tanımayız ancak onların günümüze kadar gelen kitaplarıyla biliriz tanırız.Mademki hoca Mevlana muvahhid bir müslümandır iddiasını taşıyor o zaman hiç kimsenin bu güne kadar okumadığı ulaşamadığı kitapları var elinde.Bize o kitapları tercüme etsinde Mevlananın nasıl bir muvahhid olduğunu ispat etsin.Hadi bakalım.

Şimdi ben mevlanaya ait olduğu bilinen kitaplardan bu zatın sapıklıklarını ortaya koyan sözlerini aktarıyorum.
Allah (c.c.) şöyle buyurmaktadır.

“Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem, deniz de mürekkep olsa, arkasından yedi deniz daha ona katılsa, Allah’ın sözleri (yazmakla) yine de tükenmez. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”Lokman/27

Mevlana da şöyle diyor;

“….Ormanlar kalem olsa, denizler mürekkep olsa yine Mesnevi’nin biteceğini umma…” (Mesnevi-Celaleddin Rumi c: 6 s: 178)
Yorumunu okuyucuya bırakıyorum.

Kendilerini islâm’a nisbet eden kitlelerin nezdinde ALLAH dostu,veli(!) diye tanımlandıkları halde bu insanlar müslüman oluşlarının, gerçekte bir din tercihi olmadığını, çünkü aynı zamanda yahudi, hırıstiyan, mecusi v.s dinlerin de müntesibi olduklarını çok açık bir şekilde ifade ederler:
“…Celâleddin er-Rumî “Divan”ında şöyle diyor:
“Canım, ey nur, kaçma benden!
Kaçma benden ey parlayan görünüm,
Kaçma benden kaçma benden!
Şu sarığa bak, onu nasıl başıma koydum,
Hatta bileğime taktığım Zerdüşt’ün zünnarına bak!
Zünnarı taşırım, yemliği taşırım.
Belki nuru taşırım, kaçma benden!
Müslümanım ben, ama Hırıstiyanım, Brahmanistim, Zerdüştiyim.
Ey yüce Hakk, sana tevekkül ettim, kaçma benden.
Bir tek tapınağım; mescid, kilise veya puthanem yok benim.
Sonsuz nimetim yüce yüzündedir, kaçma benden kaçma benden!”
(Teorik ve Pratik Açıdan Tasavvuf ve İslâm.S.160 (Dr. Mustafa Galveş, et-Tasavvuf fi’l- Mizan, 100-101’den))

Adamların din anlayışı bu.Bunlar öylesine sapkın fikirlere sahiptirlerki bu sözleri iyice anlatabilmek için ciltler dolusu kitaplar yazmak gerekir.

Orjinali konyadaki mevlana müzesinde ; mevlananın kendi el yazması iledir :
Mevlana ve Şems arasında geçtiği söylenen hadisede de görüldüğü gibi, Vahdet-i vücud, kadın kılığına giren Tanrı ile seviştiğini iddia etmektir. Ne gariptir ki; ALLAH’a söverek nara atan sarhoş bir sokak serserisini, öldürmeye-dövmeye kalkan sofî, Şems ile Mevlana arasında geçtiği söylenen şu hadiseyi kutsar veya sessiz kalır:

“Mevlana Şemsin yanına girdi. Şems şahane bir çadırda oturmuş Kimya Hatun ile oynaşıyordu. Mevlana dışarı çıktı. Bu karı koca oynaşmalarına mani olmamak için medresede aşağı yukarı dolaştı. Sonra Şems (Mevlâna’ya) içeri gel diye seslendi. Mevlana içeri girdiğinde Şems’ten başkasını görmedi. Kimya nereye gitti? dedi. Şems ‘Yüce Tanrı beni o kadar severki, istediğim şekilde yanıma gelir. Şu anda da Kimya Hatun şeklinde geldi’ buyurdu.
MENAKIB’ÜL ARİFİN I (Arifler’in Menkıbeleri)Ahmed Eflaki

Yine mvelanadan başka bir sapıklık;

Bu kitap, Mesnevi kitabıdır. Mesnevi, hakikata ulaşma ve yakin sırlarını açma hususunda din asıllarının asıllarının asıllarıdır. Tanrı’nın en büyük fıkhı, Tanrı’nın en aydın yolu, Tanrı ‘nın en açık bürhanıdır. Mesnevi, içinde kandil bulunan kandilliğe benzer(24Nur, 35).

Yoruma hacet var mı?

Bu özellekilerin tamamı Kur’an mahsustur. (Nur, 35) (İsra, 9) (İsra, 82),

Yine başka bir yerde şöyle demektedir.
(C.4 Beyitler 1855.) Ey mümin, sen, Tanrı nuruyla bakar, görürsün… Hatadan, yanılmadan eminsin!
Buda peygamberlere verilen İsmet sıfatıdır.

Yine başka bir yerde Hz.Musa (a.s) ile Firavun arasındaki mücadeleye Firavun haklıydı diyebilecek kadar sapık bir anlayışa sahiptir.Çünkü ona göre puta tapanla Allah’a tapan arasında bir fark yoktur yine bu sapığa göre Hz.Musan’ın kalp gözü kapalı idi için bu hakikatı göremedi,bu sebeple Firavunla gereksiz bir cihadın içerisine girdi.Çünkü bunlara göre evliya peygamberden üstündür.

Muhittin İbni arabi derki; Bizden olmayanın (Yani vahdeti-vucüd anlayışını bilmeyen) bizim kitaplarımızı okuması haramdır

Kul Sadi Yüksel de aynen böyle söylüyor.

Siz Allah’ın Kula hulul meselesini bilmiyorsunuz dolayısıyla siz bu sözleri anlayamazsınız.

Bizde deriz ki Allah Teala Kur’an da şöyle buyurmaktadır.

“Doğrusu bu Kuran sana ve ümmetine bir öğüttür, ondan sorumlu tutulacaksınız.”Zuhruf44

Evet biz sizin bu sapkın din anlayışınızı anlamıyor ve sizi tümden red ediyoruz.Siz tanımıyor dininizin batıl olduğuna hüküm verip buna Allah’ı şahit tutuyoruz.Çünkü biz hiç bir peygamberden hiç Peygamberlerin ashabından hiçbir selef alimlerimizin kitaplarından bu tür sapıklıkları görmedik okumadık ve öğrenmedik.Siz kendi kendinize bir din uydurdunuz ona da gereği gibi iman edemiyor,bu sapkın din anlayışınıza tertemiz berrak olan Allah’ın dinini karıştırmaya çalışıyorsunuz.

Ehli-Sünnet alimlerimizin bizlere miras olarak bıraktığı eserlerindeki ifadeler “Allah şöyle buyurmuştur”Rasulullah şöyle buyurmuştur”Ashab şöyle yapmıştır gibi ifadelerle nakş edilmişken bu sapıkların kitaplarında ne Allah ne Rasulu nede İslam uleması vardır.

Çünkü bunlar belirli ermişlikten sonra kendilerinin Allah olduğunu haşa sümme haşa iddia ederler.Bunu yaparken de utanmadan arlanmadan İslam dinini kullanmaya çalışırlar.

Eğer bu sahtekarlar Allah ve Rasulunun isimlerini kullanmamış olsalardı bu cahil halk kitleleri bunların peşinden gitmezdi.Öyle değil mi Hüseyin taşgetiren? Her Allahın adını kullananın peşinden gidersek vay halimize.
Allah Tela şöyle buyurmaktadır.

“Ey insanlar, Allah’ın vaadi şüphesiz gerçektir. Dünya hayatı sizi aldatmasın. Aldatıcı (lar) da sizi Allah ile aldatmasın.”Fatır/5

Sen bu sözleri hocana sor bakalım sana bu sözleri nasıl tevil edecek sonrada gel bizimle paylaş.Laik demokrat Allah düşmanı şeriat düşmanı,muvahhid düşmanı, insanlara bile Allah razı olsun diyebilecek kadar akideden yoksunuz.Derslerde herhalde bunları öğreniyorsunuz.

Tüm müslümanlara selam olsun.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman basiretli ve şuurludur neyin yanlış neyin doğru oluğunu ayırt etmelidir.... kul sadi hoca kendisinden faydalanılabilecek bir hocadır... eğer varsa olumsuz yönü onda kalsın biz faydalanırız ilminden inşeeAllah... artık şia sempatizanı , tağut hizmetkarı , sapık tasavvuf şehlerini eleştirmeyi aştık tevhid ehli muvahhid olarak tanıdığımız (Allahualem) hocaları eleştirir olduk... Allah bizi ıslah etsin...

Ö Çevrimdışı

ÖZCANBAŞ

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.A KARDESLERIM BIRAKIN BU KILAVYE DELIKANLIGI YAPMAYI HOCAYLA ILGILI SIKINTISI OLAN YANLIS YAPTIGINI DÜŞÜNENLER GITSIN GÖRUŞSU HOCAYLA DERDINI ANLATYSIN BÖLE NETTEN INSANLARI KARALAMAYIN BU NASIL BIR ZIHNIYETTR HOCANIN YANLIŞ YAPTIGINI DUŞUNENLER HANGISI HOCAYA ULAŞİPDA YANLİŞ YAPTINI AKTARDINIZ İŞİNİZ GUCNUZ FİTNE CIKARTMAK AYRICA SITEYE BÖLE BIR TARTİŞMA ORTAMI ACAN KİŞİDE YANLİŞ YAPMISDIR BEN HOCANIN SOHBETLERINDE BULUNDUM VE BULUNMAYA ÖZEN GÖSTERIORUM KONSURKEN DELİLLERIYLE KONUŞAN BIR HOCA AYRICA TAKMİŞŞİNİZ RADYOYA ELEŞTIRECEKSINIZ YA NERDEN ELEŞTIREBILRIZ YER ARIYORSUNUZ İŞİNİZ GUCUNUZ BITTIDE RADYOMU KALDI FİTNECİLERİN FTNESINDEN ALLAHA SIGINIRIM S.A KARDESLERIMM

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar, sahislar hakkinda heleki bu sahislar, herhangibi cemaati temsil ediyorsa, delilsiz sekilde forumda yazi yazmanizdan dolayi Allahdan korkmanizi tasiye ediyorum. Söylem ve iddialariniz dogru ya da yanlis olabilir ancak dogru ise bunu delilli aktarin ki forumdaki üyeler olsun, foruma gelen ziyaretciler olsun konuyu okudugu zaman neyin ne icin dendigini iyice anlasin ki icinde kuskuya yer kalmasin.

Ancak konusulan iddiadan öte olmayip üstüne zan ve hatta iftira ise , bu adam öldürmekten beterdir, hem kisinin hakkina hem cemaatin, hem de o konuyu okuyanlarin hakkina girilmis olacaktir. Forumda senelerdir yapmaya calistigimiz olay, tartisilan kisi cübbeli dahi olsa elestirirken delil getirilsin ki insanlar bunu anlayin.

Unutmayin, ne siz Hz Muhammed sav gibi (her dediginiz dogru anlaminda)siniz ne de okuyanlar bir ebu bekir r.a (peygamberinin dogruluguna kesinkez iman etmis) dir.

Allah icin, amacimiz nefsimizi öne katmakdan önce gercekden böyle bir durum varsa bunu delilleri ile ispatlayalim.

Mesala bu hoca hakkinda varsa imandan cikarici durumlar, bunu kitaplarindan, dergilerinden, radyodaki kendisinin ya da radyo icindeki herhangibi program kaydindan delilleri ile sunalim.

Bakin üstüne basa basa diyorum birilerinden, sohbetinden ben duydum, o öyle dedi, su böyle dedi, bu dinde hüccet degildir. En azindan bu insanlari baglayici bir unsur olamaz.

Varsa anlatacaginiz durum bunu,

Link,
Video,
Ses kaydi,

ile yazin ki biz de anlayalim.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Subhanallah bir müslümanın diğer müslümana iftira atması bukadar kolay mı ben 18 yaşındayım kendimi bildim bileli KUR'AN-A HİZMET VAKFI adına Allah'ın rızasını kazanmak için çalışıyorum bir çok kardeşle, şuanda türkiyenin 4 bir tarafında çalışmalarımız var bir çokta insan kazandırdık İslama Elhamdulillah. Ebu yusuf ve onu destekliyenlere şu hadisi düşünmelerini tavsiye ederim:“Kim 'karalamak gayesi ile' bir müslümana bir iftira ederse Allah o kimseyi bu söylediği sözler 'in vebâlin'den 'tamamen temize' çıkıncaya kadar cehennem köprüsü 'sırat' üzerinde bekletir.” (Ebu Davud, Edeb, 36)
Siz muvahid bir hocaya nasıl iftira atarsınız gidip onunla konuştunuzmu veya bu yapının içinde hiç bulundunuzmu dışardan gördüğünüz herzaman doğru olmaz eğer varsa bir hatası gidersin konuşursun hatırlatırsın "Sen öğüt verip hatırlat. Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir."(ZARİYAT,55) he bide hatayı hep karşıda aramayın bide kendine bak bi müslümanın arkasından gıybet ediyorsun buna nedemeli ? Dışardan bakan biri senin iftira attığını bir müslümanın arkasından konuştugunu görür ve sana itimat etmez zaten ama ne olursa olsun alim birine hatta alim i bırak hiç kimseye iftira atmaya ve arkasından konuşmaya hakkın yok Ben Sadi hocanın imanına şahidim Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın inşallah. Ebu yusuf ve diğerlerinide Allah ıslah etsin bizide inşaallah...

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum konunun üzerinden zaman geçmiş fakat iftiraları görünce acizane bir şeyler yazmak istedim.
Öncelikle Kul Sadi Yüksel, tevhid akidesini hiçbir şekilde bozmamış (M.Emin Akın Hoca, Hasan Hoca, Ahmet Topal (rahimehullah), Yusuf Kerimoğlu gibi) ender hocalardan bir tanesidir. İnsanların hatta ilim sahibi insanların rüzgara kapılarak sürekli akide değiştirdiği bir ortamda hak üzere sabit kalmak çok mühimdir. Kendisi ve cemaati tağuti sisteme asla meyl göstermemiş, bu noktada asla bir taviz göstermemiştir. Cihad ve Cihad ehline olan tutumları ise vasattır. Cihad ehline asla kötü söz söylemezler fakat sahadaki hiçbir gruba bağlı değildirler. Özel Fm' de şuan hiçbir müzik çalmamaktadır, bu durum uyarılardan sonra düzeltilmiştir.
Şuan Türkiye'nin birçok ilinde davet ve cemaatleşme çalışması yapıyorlar.
İnsanların ayaklarının ne kadar çabuk bir şekilde kaydığını sürekli gördüğümüz bu ortamda Sadi Hocanın ve Cemaatinin akideleri halen sağlamdır.
Kulaktan dolma bilgilerle davaya yıllarını adamış insanları bir çırpıda karalamamak Müslüman'ın ahlakına uygun olandır, Vallah'u Alem.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun Aleykum konunun üzerinden zaman geçmiş fakat iftiraları görünce acizane bir şeyler yazmak istedim.
Öncelikle Kul Sadi Yüksel, tevhid akidesini hiçbir şekilde bozmamış (M.Emin Akın Hoca, Hasan Hoca, Ahmet Topal (rahimehullah), Yusuf Kerimoğlu gibi) ender hocalardan bir tanesidir. Özel Fm' de şuan hiçbir müzik çalmamaktadır, bu durum uyarılardan sonra düzeltilmiştir.
Âleykum selam we rahmetullah
Nasıl hoca ki müzik çalmamak için uyarıyı bekliyor!

Cihad ve Cihad ehline olan tutumları ise vasattır. Cihad ehline asla kötü söz söylemezler fakat sahadaki hiçbir gruba bağlı değildirler.
Hiçbir mucahidle alakası yok dediğini anlıyorum bu yazından. Bu da vasat demek değildir! Aksine beri demektir ki doğru tanıyormuşuz yani...

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adamları suriye cihadına okadar soğuklar ki bırakın gitmeyi düşünmeyi orada şehid olanlar için pisi pisine öldüler diyecek kadar alçalabiliyor. Zaman geçsede yıllar geçsede kişi davasından vazgeçmiyor bir arpa boyu mesafe katedemiyor. Allah bizleri affetsin merhametiyle islah etsin

Üst Ana Sayfa Alt