Haber OdaTV: Kendisine Musa Hoca diyen bir kişi: "Atatürk'ü Seven Kafir Olur"

Mubadil

Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan videolar çeken "Musa Hoca" isimli kişi yayınladığı videoda, "Atatürk'ü seven kimselere nasihatim şudur; tövbe ediniz. Etmezseniz kafir olursunuz." diye konuştu.

Davet Minberi adlı kanal oluşturan ve sosyal medyada bu isimle yayın yapan kişinin söylemleri tepki çekti.

Son düzenleme:

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
İftira temeline yatırılmış bir sunum..

Atatürk'ü seven değil; benimseyen ve seven, ilke ve inkılapları ile... Yani yaptıklarını bildikleri halde seven.

Bize okullarda, şapka kanununa uymayanlara yaptıkları anlatılmamıştı mesela...

Veya "devletin dini İslam" maddesinin anayasamızdan sonradan kaldırıldığı...

Atatürkün bastırdığı tarih kitaplarında Peygamberimize (sav) karşı yapılan aşağılamalar...

Halifeliğin kaldırılması için ise: ben 4 büyük halifeden sonra halife olduğunu bile bilmiyordum ki, kaldırılan halifeliğin "İslam'ın 4 büyük halifeden beri süregelen halifelik" olduğunu akledebileyim. Padişahlık ile ilişkili bir yapı sanıyordum.

Tarih dersim 2 falandı bu arada, ders bitse de eve gitsek derdindeydim. Lise mezunu olduğum halde durum bu. İlkokul okuyan veya onu bile okumayan ve okulu benim gibi okuyanlar Atatürkü ne bilsin. "O olmasa idi babamız Hans olurdu" ve "bizi düşmandan kurtardı", ortalama bilinen bu. İnsan böyle düşününce sever yani... Ve bunlara kafir denilmez, ki hocamız da bu kesimi kastetmiyor.

Hakka-Davet

Üye
İslam-TR Üyesi
İftira temeline yatırılmış bir sunum..

Atatürk'ü seven değil; benimseyen ve seven, ilke ve inkılapları ile... Yani yaptıklarını bildikleri halde seven.

Bize okullarda, şapka kanununa uymayanlara yaptıkları anlatılmamıştı mesela...

Veya "devletin dini İslam" maddesinin anayasamızdan sonradan kaldırıldığı...

Atatürkün bastırdığı tarih kitaplarında Peygamberimize (sav) karşı yapılan aşağılamalar...

Halifeliğin kaldırılması için ise: ben 4 büyük halifeden sonra halife olduğunu bile bilmiyordum ki, kaldırılan halifeliğin "İslam'ın 4 büyük halifeden beri süregelen halifelik" olduğunu akledebileyim. Padişahlık ile ilişkili bir yapı sanıyordum.

Tarih dersim 2 falandı bu arada, ders bitse de eve gitsek derdindeydim. Lise mezunu olduğum halde durum bu. İlkokul okuyan veya onu bile okumayan ve okulu benim gibi okuyanlar Atatürkü ne bilsin. "O olmasa idi babamız Hans olurdu" ve "bizi düşmandan kurtardı", ortalama bilinen bu. İnsan böyle düşününce sever yani... Ve bunlara kafir denilmez, ki hocamız da bu kesimi kastetmiyor.
Çocuk değilse bu konuda cehalet mazaret olamaz ayrıca o söylediğiniz kitle atatürkün islam karşıtı olduğunu bildiği halde kabullenmek istemediği için o şekilde düşünüyor, atatürk yaptığı inkılaplar ile islama açıkca savaş açmış bir insan bu yüzden atatürkü seven düşüncelerini benimseyen kişi rahatlıkla tekfir edilir bu konularda cehalet mazaret olamaz,
kendisine müslümanım diyen hiçbir insan bile bile Allaha şirk koşmaz cehaletinden dolayı koşar...

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
Çocuk değilse bu konuda cehalet mazaret olamaz ayrıca o söylediğiniz kitle atatürkün islam karşıtı olduğunu bildiği halde kabullenmek istemediği için o şekilde düşünüyor, atatürk yaptığı inkılaplar ile islama açıkca savaş açmış bir insan bu yüzden atatürkü seven düşüncelerini benimseyen kişi rahatlıkla tekfir edilir bu konularda cehalet mazaret olamaz,
kendisine müslümanım diyen hiçbir insan bile bile Allaha şirk koşmaz cehaletinden dolayı koşar...
Hangi konuda cehalet mazeret olamaz?

Atatürkün yaptıklarının İslama ters olduğunu bilmemek mi?

Yoksa Atatürkün yaptıklarını bilmemek mi?

Benim bahsettiğim kesim, yaptıklarını bilmeyenler. Tekrar okursanız kardeşim bunu görebilirsiniz.

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi

Bu konuya Atatürkün yaptıklarının tarihini bilmeme cehaletini de eklesek yeridir. Tarih bilmemenin mazereti olmaz mı? Atatürk tarihini bilmek imanın şartlarından mı?

Hakka-Davet

Üye
İslam-TR Üyesi
Hangi konuda cehalet mazeret olamaz?

Atatürkün yaptıklarının İslama ters olduğunu bilmemek mi?

Yoksa Atatürkün yaptıklarını bilmemek mi?

Benim bahsettiğim kesim, yaptıklarını bilmeyenler. Tekrar okursanız kardeşim bunu görebilirsiniz.
Bilmiyorlar değil kabullenmek istemiyorlar demeniz daha doğru olur kardeşim çünkü atatürkün islama olan karşıtlığı çok açık ortada bunun cehaleti mazaret olamaz.. Sosyal medyada atatürkü Allah gibi gören kemalist zihniyet profilene atatürkü koyup islama saldırıyor veya geçmişe gidelim atatürkün askerleriyiz diye sloganlar atan kemalist zihniyet başörtülü kadınları zamanında başından tutup sürükledi, senin okumaya hakkın yok diyerek başındaki örtüyü çekip attılar bu şekilde atatürkçülük ve kemalizm adı altında birçok zulüm yapıldı bu ülkede Allah aşkına bunca yapılan zulüm ve hakaretten sonra nasıl bilmiyorlar..?

Allahın kanunlarına açıkca savaş açmış bir insan düşünün ve bu insanı seven kişi Allahın huzuruna çıktığı zaman Allahım bilmiyordum o yüzden sevdim derse bu kabul olurmu yoksa ahirette o sevdiği kişi ilemi haşrolur....

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
Örnek: bizzat benim çevrenin çoğunda: ne tarih, ne kültür, ne sosyal medya turu, ne bir haber takip etme, hiçbir şey yok ki ) Sabah kahvaltı, komşu gelecek çay börek; adam işe, kadın çocukla... Yani bilmiyorlar... Herkes bizler gibi değil.

Saydıklarınızı bildikleri halde sevene bir şey demiyorum, zaten "benimseyen, benimseyerek sevenleri" ayrı tuttum. Hoca da benimseme kelimesini kullanmış.

Benim dediklerim : dünyadan habersizler. İnternet her yere yayıldı ama hala kullanmayı bilmeyen bir dolu insan var. Komşum mesela, telefon almışlar, whatsappta durumlara bakmayı öğrenmiş ama linklere tıklamayı hala bilmiyor. Bir diğeri, durumların yeri ile, gelen mesajların yerini ayırt edip de, attığım mesajlara bakamıyor. Öteki haftalarca mesaj attığım halde (o da bir büyüğüm) ayda yılda bir topluca okuyor, ya da ben okuduğunu sanıyorum, çünkü telefonunu bir yakını alıp bakıyor olabilir.

Benden küçüklerin hali de çok ileri değil. Belki lise okuyanlarda farkındalık olması mümkün ama yukarıda benim halime bakın, dersleri dinlemedi ise o da bilmez )

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt