Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber OdaTV: Kendisine Musa Hoca diyen bir kişi: "Atatürk'ü Seven Kafir Olur"

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ulan oda tv :D tepki çeken sözler yazmış bir de,siz böyle paylaştığınız zaman tepki çekmeye başladı videoyu meşhur eden sizsiniz zaten çakallara bak sjsjzj
"Reklamın iyisi kötüsü olmaz" demişler, aynen öyle kardeşim )

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Tağutun birini reddedip diğerine biat edince yine kafir oluyorsun. Şuan çoğu kişi 100 yıl önce 500 yıl önce 1400 yıl önce ölmüş tağutlarla gölge muharebesi yapıp Müslümanlık yarışı yapıyorlar. Önemli olan yaşayan tağutlarla mücadele etmektir. Masaya bir kamera koyup bugün hayatta olmayan bütün tağutları reddedeyim, oh ne güzel ne konforlu bir Müslümanlık!

Şuan yaşayan, Müslüman toplumları yöneten tağutlarla kimsenin bir kavgası yok!

Bugün Müslüman halklar açlıkla, yoklukla, ölümle, hastalıklarla kavruluyorlar. Sömürgeciler kardeşlerimizin beldelerini sömürüp kuruttular ama ben hocayım diyen kimse bunlarla mücadele etmiyor. Hatta bunlarla mücadele edenlere yer yer harici diyorlar.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
İşi başından aşkın bir ev hanımı olarak, bu yoruma ilk tepkim:

"Ne? Okunması gereken bir kitap mı? Bunca işin arasında mı? Hayıııırr, olamaz" ))

Eğer vaktim olsaydı, eşime kitap alacağımı söylediğimde eşimin tepkisi?

"Ne? Bu devirde kitap almak mı? Sen ekmek kaç para oldu biliyor musun, ekmek? ) Hem sen önce kitaplıktakileri bitir" ))

Bunu, bir okul gencine söylese idik:

"Senin bu yılki matematik konularının zorluğundan haberin var mı? Peki ya Fizik? Kimya? Hıı??!!"

Bu devirde hayat çok zor ) Ve bunun tesadüf olmadığını düşünüyorum. Kadınlar temizlikten başını kaldıramasın diye: açık veya çok koyu renk laminant tasarlayan ilk kişinin; "pimapen beyaz renk harika olur" diyen tasarımcının; sürekli leke tutan "mermerden çok iyi mutfak tezgahı olur" diyen akıllının; sürekli su gören yerlere derzleri sürekli kararan ve kendisi de su lekesi olan fayans döşemeyi ilk akıl eden kişinin ilham kaynağının şeytan olduğunu düşünüyorum )

Sürekli aç hissetmeye sebep olan ve toplumun en büyük bağımlılığı beyaz un ve şekerin, tüm dünyaya yayılmış olmasının da sebebinin şeytan olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu sayede ahaliye 3-4 öğün yemek yapmaktan kurtulamıyoruz. Oysa Rasulullah sav zamanında en çok 2 öğün yenilirdi. Ve şu işe bakın: o zamanda şeker yoktu ve ilgili hadisten biliyoruz ki un elenmeden kullanılıyordu.

Başka? Hayat pahalılığı, internet çağında hala resmi işlemlerde bürokrasi koşturmacası, yukarıda kısaca değindiğim, belki hukuk okuyacak öğrenciğe zorla kimyada hücrelerin temeline inme dersleri, matematiği hiç demiyorum zaten, coğrafya da makiyi öğrenmezseniz de olmaz, ova ile plato farkı da önemli zaten )

Kısaca şu içinde yaşadığımız toplum düzeninin mimarisi açıkça şeytan. Hedef ise, kimseye soluk alacak vakit bırakmamak, yormak yormak yormak...Sonra daa:

"Ne kitap mı? Yaa, yapma Allah aşkına..." ))

O kadar ev işi napiyonuz abla yav

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Tağutun birini reddedip diğerine biat edince yine kafir oluyorsun. Şuan çoğu kişi 100 yıl önce 500 yıl önce 1400 yıl önce ölmüş tağutlarla gölge muharebesi yapıp Müslümanlık yarışı yapıyorlar. Önemli olan yaşayan tağutlarla mücadele etmektir. Masaya bir kamera koyup bugün hayatta olmayan bütün tağutları reddedeyim, oh ne güzel ne konforlu bir Müslümanlık!

Şuan yaşayan, Müslüman toplumları yöneten tağutlarla kimsenin bir kavgası yok!

Bugün Müslüman halklar açlıkla, yoklukla, ölümle, hastalıklarla kavruluyorlar. Sömürgeciler kardeşlerimizin beldelerini sömürüp kuruttular ama ben hocayım diyen kimse bunlarla mücadele etmiyor. Hatta bunlarla mücadele edenlere yer yer harici diyorlar.

Abi nerelerdesin şöyle atarli giderli yorumlarina hasret kalmişiz.:D

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
O kadar ev işi napiyonuz abla yav
Önceki mesajımda (alıntı yaptığın) aslında ipuçları vardı ama (Hani şeytanın mimarı olduğu dünya düzeni...), sana müsait bir zamanda özelden de yazayım inşaAllah, bak bakalım neler varmış )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Önceki mesajımda (alıntı yaptığın) aslında ipuçları vardı ama (Hani şeytanın mimarı olduğu dünya düzeni...), sana müsait bir zamanda özelden de yazayım inşaAllah, bak bakalım neler varmış )

Bi dünya şey varmış arkadaşlar valla :D
Dunya çıldırmış olmalı

Üst Ana Sayfa Alt