Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
IMG_5210.JPG

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Bana bu davayı ne zaman bırakacaksın diye soruyorlar; Ne zaman öleceğimi bilmiyorum ki!"
Hasan El-Benna

Bir insanin vefat haberi bile davet yapar mi? Bu Hasan el Benna'nin vefati ise yapar. Seyyid Kutub (rahimehullah) Amerika'da hastanede yatarken, Amerika'nin Hasan el Benna'nin vefatına çok sevindiğini görüyor. Amerika'yi vefatıyla bu kadar sevindiren kim bu adam deyip araştırmaya koyuluyor ve ihvan-i müslim hareketiyle tanışıyor.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir insanin vefat haberi bile davet yapar mi? Bu Hasan el Benna'nin vefati ise yapar. Seyyid Kutub (rahimehullah) Amerika'da hastanede yatarken, Amerika'nin Hasan el Benna'nin vefatına çok sevindiğini görüyor. Amerika'yi vefatıyla bu kadar sevindiren kim bu adam deyip araştırmaya koyuluyor ve ihvan-i müslim hareketiyle tanışıyor.
Bazen bir yıldızın kaybolmasıyla,bir güneş doğar...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dava adamının yaşamıda,şehadetide bir bir tebliğ ve davettir.

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Yarın ben kıyâmet günüde Allah’ın ve Peygamber’in huzuruna suçlu olarak çıkmak istemiyorum. O zaman Allah bana: ‘Ey Said, İslâm dininin hükümleri ayaklar altına alındığında sen niçin sessiz kaldın, gücün ve imkânın olduğu halde niçin savaşmadın?’ diye sorduğunda ben ne cevap vereceğim? Cehennem zebânîleri beni sarığımdan tutup cehenneme çektiklerinde ben ne edeceğim? Hayır! Andolsun Allah’a ki yalnız ben ve bu elimdeki baston bile kalsa, bâtılın karşısına çıkıp kıyâm edeceğim. Şehid olana kadar da mücâdelemden asla dönmeyeceğim. Ne ben Hüseyin ra den daha makbul bir kulum ne de siz onun ailesinden daha makbulsünüz.. Ben üzerime düşeni yapmak zorundayım...
Şehid Şeyh Said
70801-44o.jpg

Üst Ana Sayfa Alt