Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nice ölü kalpler vardır ki şehitlerin ilginç hayatlarını dinlemek suretiyle dirilmiştir. Nice yolunu kaybetmiş kimseler şehitlerin hayatını okuduktan sonra doğru yolu bulmuştur. Nice fâsık ve günahkârlar şehitlerin hayatından etkilenip, Rabbine dönmüştür. -Abdullah Azzam

3vJk15.jpg

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nice ölü kalpler vardır ki şehitlerin ilginç hayatlarını dinlemek suretiyle dirilmiştir. Nice yolunu kaybetmiş kimseler şehitlerin hayatını okuduktan sonra doğru yolu bulmuştur. Nice fâsık ve günahkârlar şehitlerin hayatından etkilenip, Rabbine dönmüştür. -Abdullah Azzam

3vJk15.jpg

SubhanAllah..

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

3vJk15.jpg

Ben anlamadım kardeşim..
Yazıyla resmi, rasimdeki kırmızı halkanın içindeki küfrün simgesiyle yazıyı bağdaştıramadım..

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi

3vJk15.jpg
Abi pek dövmeye benzemiyor sanki elle çizilmiş gibi bu. Rejimin Türkler burada savaşıyor diye yayınladığı bi fotoğraf bu. Ben yalan sanıyordum bunu.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi pek dövmeye benzemiyor sanki elle çizilmiş gibi bu. Rejimin Türkler burada savaşıyor diye yayınladığı bi fotoğraf bu. Ben yalan sanıyordum bunu.

Evet el ile çiziliyor biraz mürekkep ve iğne.. Deriyi nokta nokta delip mürekkep dökünce üstüne bu şekil oluyor.. Ve o kısım balon gibi şişiyor.. Daha çok orjinal dövmeye para bulamayanlar böyle yapıyorlar..

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Evet el ile çiziliyor biraz mürekkep ve iğne.. Deriyi nokta nokta delip mürekkep dökünce üstüne bu şekil oluyor.. Ve o kısım balon gibi şişiyor.. Daha çok orjinal dövmeye para bulamayanlar böyle yapıyorlar..
Allah razı olsun abi. El ile çizilmesi rejimin işiymiş diye hatırlıyorum ondan dedim. TC'ye bunları siz gönderiyorsunuz demek için falan.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abi. El ile çizilmesi rejimin işiymiş diye hatırlıyorum ondan dedim. TC'ye bunları siz gönderiyorsunuz demek için falan.

Allahümme amin ecmain kardeşim..
Yok o düşüncen yada bilgin yanlış..
☺️ damgalanıp gönderilmek... Hiç olacak birşey değil.. Bu işi dediğim gibi parası olmayanlar yapar.. Askerdeyken çoğu arkadaş birbirlerine bu tarz dövmeler yapmışlardı birbirlerine kimisi bu şekilde bayrak kimisi "canım anam" kimisi "vatan sağ olsun" dengesiz dengesiz şeyler..

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbn Hazm (rh. a), İlim meclisinde bulunma konusunda şunları söylemiştir:

"Bir ilim meclisinde bulunuyorken, ondan faydalanmayı düşün, orayı lüzumsuz görme, birinin yanılmasını bekleme, bu rezillerin işidir. Böyleleri hiç bir zaman ilimden hisse alamazlar. Faydalanmak niyetiyle bulunursan her halde kazançlısın. Eğer bu niyetle gitmeyeceksen evinde oturman daha selamettir. Oraya varırsan, şu üç şeye riayet et ki bunun dördüncüsü yoktur.

1 - Cahiller gibi dinle, mecliste bulunmaktan ecir ve sevap kazanırsın.

2 - Fuzuli şeylerle meşgul olmadığından takdir edilirsin.

3 - Meclistekilerin sevgisine mazhar olmaktan takdir edilirsin.

Eğer bunları yapmazsan öğrenmek isteyenin sorusunu sor, güzellik kazanırsın. Bunun beşincisi ise ilmini artırmaktır. Öğrenmek isteyenin sorusu bilmediğini sormaktır, bildiğini sormak akılsızlıktır, hafifliktir, fuzuli konuşmak ve faydasız yere zaman kaybetmektir. Belki bundan düşmanlık ta doğabilir. Sonra bunlar fuzuli şeylerdir, fuzulilik sevimsizliktir. Sorduğun şeye yeterli cevap aldınsa sözü orada kes, uzatma! Yeterli cevap verilmedi ya da verilen cevabı anlamadınsa, anlamadığını söyle, açıklamasını iste, açıklama yapmaz veya önceki sözünü tekrarlarsa orada kal, üzerine varma, aksi halde soğukluk doğar, eline de bir şey geçmez."
(İbn Hazm: el-Ahlâk ve's Siyer fi Müdâvati'n Nüfûs, s. 161, 162)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbni Kesir şöyle diyor:

"Bilindiği gibi cahiliye halkı, inandıkları cehalet ve sapıklık sistemiyle hüküm verirler, yargılamalarını cahiliye sistemine göre yürütürlerdi. Tatarlar da, Cengiz Han'ın koyduğu kanunlara göre hüküm verirlerdi. Cengiz Han onlar için bir anayasa hazırlamış ve bunda farklı şeriatlerdeki hükümleri bir araya getirmişti. Tatarlar bunu evlerinde bulundururlar ve bir konuda hüküm vermek istediklerinde bunu esas alırlardı. Kim böyle birşey yaparsa kafirdir, Allah-u Teâlâ ve Rasulü'nün sallallahu aleyhi ve sellem hükmüne dönünceye kadar kendileriyle cihad etmek farzdır. Çünkü hiçbir hüküm, Allah-u Teâlâ ve Rasulü'nün sallallahu aleyhi ve sellem hükmünün üzerine çıkarılamaz." (Hamd b. Ali b. Atik / Müşrikleri ve Mürtedleri Dost Edinmekten Kurtulma Yolları -s. 65)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Dinin temel ilkesi şudur: Helal, Allah'ın ve Rasulünün helal kıldıklarıdır; haram da Allah ve Rasulünün haram kıldığı şeylerdir. Aynı şekilde din, Allah ve Rasulünün koyduğu kanunlardır. Dolayısıyla hiç kimsenin Allah'ın, Rasulüne göndermiş olduğu dosdoğru yoldan dışarı çıkma hakkı yoktur." (İbn Teymiyye / (Kâidetun Azîmetu'n Nâfia Fi'l-İbâdât ve'l-Farku Beyne Şer'iyyetiha ve Bid'iyyetiha) İbadetlerde Şer'i Ölçü - s. 31)

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
.. İbn Kayyim el-Cevziyye (rah) şöyle demiştir ;

…Bu cümleden olarak, Nasslarda varid olanla, Sünnet’in getirmiş olduğuna mutabık olan te’vil sahih olan te’vildir. Nassların delalet ettiğine ve Sünnetin getirmiş olduğuna muhalif olan te’vîll fasid olan te’vîldir. Bunda; “emr” ile haber” babı konusu arasında bir fark yoktur.
Rasulullah’ın (sallallahu aleyhi ve sellem) getirdiğine muvafık olan her te’vîl kabul edilebilir olan te’vîldir. Buna muhalif olan ise, reddedilecek olandır.

İbn Kayyim el-Cevziyye, es-Savâik el-Mursel

Üst Ana Sayfa Alt