Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

oy kullanmayı caiz görenlere

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Şu soruma kısa cevap verecek bir kardeş arıyorum:

Türkiye'de yaşayan güçsüz, zayıf, parçalanmış, bir ordusu olmayan 2 kardeş müslümansınız. Bu ülkede küfür sistemi hakim. 2 tane firavunu var bu ülkenin ve bunlar sana oy hakkı vermişler. Sen oy atmadan önce sonuçlara bakıyorsun ki bunlardan 1. sinin oyu 2. sinden bir fazla. Senin ve kardeşinin oyları ise hangi firavunun ülkeyi yöneteceğini belirleyecek.
dilediğin gibi

1. firavunun ataları senin karını kızını soymuş, takke ve sakalına izin vermemiş ve Kuranı Kerimleri yakmış.

2. firavun ise dilediğin gibi ibadet etmene ve İslam'ı anlatmana izin veriyor. Çocuklarına Kuran'ı öğretmene karışmıyor.

Bu durumda İslam neyi emrediyor?
islamı anlatabiliyorsan el kaide adı altında müslümanlara kaç sefer baskın yapıldığı suçsuz yere cezaevinde müslümanlara zulmedildiği
ne ne demeli onların izin verdiği anlattırdıkları din devlete karışmayan etliye sütlüye dokunmayan kulla rabbi arasında laikçe bir din anlayışı onlar sen zannediyormusun senin dinini bütünüyle anlatmana izin verecekler sen camilerde tağuttan bahseden bir tane imam gördünmü maide 44 ü anlatan birini duydunmu anlattıktan sonra onu orada bırakırlarmı 2. cisi kurana izin veriyorlarmış akif merhumun dediği gibi
İbret olmaz bize her gün okuruz ezber de
Yoksa hiç mana aranmaz mı bu ayetlerde
Lafzı muhkem yalnız anlaşılan Kur'an-ın
Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın
Ya açar nazmı celilin bakarız yaprağına
Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına
İnmemiştir hele Kur'an şunu hakkıyla bilin
Ne mezarlıkta okunmak ne fal bakmak için
MEHMET AKİF ERSOY
kuranı sadece yüzüne bakarak okuyor feyz alıyor ama onu hayatımıza taşımıyorsak allah azze ve celle nin şu muhatabına maruz kalırız
Kendilerine Tevrat yükletildiği halde, onu taşımayanların (onunla amel etmeyenlerin) durumu, koca koca kitaplar taşıyan merkebin durumu gibidir.

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O halde soruna Allah şirk koşmamayı emrediyor diyerek ashabı uhdud gibi ateşe atılsak da dinimizden dönmemeyi yeğlememiz gerekmektedir.

Yani oy atmayacaksın ve seçimi 1. firavun kazanacak ve senin ülkeni yönetecek. Camileri ahır yapacak, Kuranı Kerimleri yakacak, namaz yasaklanacak. Bunun vebali de sana ait olmayacak.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu olayları şu şekilde değerlendiriyorum ''Bir İnsan hayatı devam ettirmek için gerekli olan su ile ilgili susuzluk çekiyor ve karşısında iki kişi var birisi sana kesinlikle su vermem diyor biriside elindeki zehirli ve insanı yavaş yavaş öldüren suyu sana güzel sözlerle veriyor. Sizce bunlardan hangisi kötü? Bence ikisi de ama ikincisi daha zararlı diğerinde hiç olmazsa suyu kendin arama yoluna gidersin ama diğerinde işi öğrendiğinde her şey için çok geç olmuş demektir.''İşte Akp nin müsümanlara verdiği en büyük zarar budur....

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
islamı anlatabiliyorsan el kaide adı altında müslümanlara kaç sefer baskın yapıldığı suçsuz yere cezaevinde müslümanlara zulmedildiği
ne ne demeli onların izin verdiği anlattırdıkları din devlete karışmayan etliye sütlüye dokunmayan kulla rabbi arasında laikçe bir din anlayışı onlar sen zannediyormusun senin dinini bütünüyle anlatmana izin verecekler

Bu forumda anlattıklarınıza bir kısıtlama mı getirildi.?

Evlerinizde toplanıp sohbet etmenize, Kuran okumanıza bir eksiklik mi getirildi.?

Ben demiyorum ki Tayyip müslümandır.

Benim dediğim ikisi de firavundur.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben bu olayları şu şekilde değerlendiriyorum ''Bir İnsan hayatı devam ettirmek için gerekli olan su ile ilgili susuzluk çekiyor ve karşısında iki kişi var birisi sana kesinlikle su vermem diyor biriside elindeki zehirli ve insanı yavaş yavaş öldüren suyu sana güzel sözlerle veriyor. Sizce bunlardan hangisi kötü? Bence ikisi de ama ikincisi daha zararlı diğerinde hiç olmazsa suyu kendin arama yoluna gidersin ama diğerinde işi öğrendiğinde her şey için çok geç olmuş demektir.''İşte Akp nin müsümanlara verdiği en büyük zarar budur....
cezakallahu hayr

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

10 yıldır AKP iktidarda. Senin şu anki akiden zehir mi?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben görüşlerimi delillendiriyorum.

Habeş kralı teslis inancında olmasına rağmen Efendimiz sav. 70 kişiyi onun yönetimindeki ülkeye gönderdi. Neden?

Çünkü orda müslümanların ibadetine karışılmıyordu.
peygamber orda adil kral var diyor adil olmayan biri müslüman olabilirmi sonra o hristiyan şeriatını uyguluyan bir kraldı peygamber sav cenaze namazını kıldı teslis inancında olan birinin namazı kılınırmı

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2 firavundan birini seçerken ben ikisine de buğzediyorum. Zevkle, isteyerek rıza göstererek oy verirsem kafir olurum. Ama ben ehveni şeri seçiyorum. Olay bu.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Şu soruma kısa cevap verecek bir kardeş arıyorum:

Türkiye'de yaşayan güçsüz, zayıf, parçalanmış, bir ordusu olmayan 2 kardeş müslümansınız. Bu ülkede küfür sistemi hakim. 2 tane firavunu var bu ülkenin ve bunlar sana oy hakkı vermişler. Sen oy atmadan önce sonuçlara bakıyorsun ki bunlardan 1. sinin oyu 2. sinden bir fazla. Senin ve kardeşinin oyları ise hangi firavunun ülkeyi yöneteceğini belirleyecek.

1. firavunun ataları senin karını kızını soymuş, takke ve sakalına izin vermemiş ve Kuranı Kerimleri yakmış.

2. firavun ise dilediğin gibi ibadet etmene ve İslam'ı anlatmana izin veriyor. Çocuklarına Kuran'ı öğretmene karışmıyor.

Bu durumda İslam neyi emrediyor?

2.firavun karını kızını 11 yıldır soymakta israr etti,islamı özünden başka bir hale soktu,zinayı ve domuz etini mübah kıldı,laiklik devletin temel yapısıdır deyip,devlete islam ile ilgili hiç bir kaideyi getirmedi,onun ve iktidarının benimsediği küfürü islamın bir parçası olarak herkes kabul etmeye başladı,ben sizdenim gibi müslüman tavırlar sergiledi,amerika ve nato kafirleriyle işbirliği yapmaktan geri kalmadı.İslamın riya amellerini belli bazı kesimlerin takdirini kazanma adına gerçekleştirdi.Allah yolunda cihad eden gerçek müslümanlara küfrün rızasına karşı oldukları için aşırı ve radikal diyerek müslümanların arasına fitne soktu.Onlara karşı tağutun askerlerini üzerlerine salarak güç oluşturmalarını önledi.Çeçen mücahidleri,d.türkistan direnişçilerini firavunlara teslim etmekten sakınmadı.Bunları terörist sınıfına sokup amerika ve nato kafirlerine karşı işbirliği ve anlaşmalar yaptı.Saymakla bitmez. v.b. ....

siz bunları bu küfür ehlinden gelen bir lütuf olarak görüyorsanız,imanınızda bir problem var demektir.Allaha karşı girişilen küfre nefret,Allahtan sakınma duygusu,insanlardan ve kınamalarından korkmadan gerçek islamı emri bil maaruf nehyi anil münkerle anlatma,kafirlere dostluk ve sevgi beslememe gibi imanın rükunlarını terk ettiğiniz sürece tağuta kulluktan kurtulamazsınız.

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2.firavun karını kızını 11 yıldır soymakta israr etti,islamı özünden başka bir hale soktu,zinayı ve domuz etini mübah kıldı,laiklik devletin temel yapısıdır deyip,devlete islam ile ilgili hiç bir kaideyi getirmedi,onun ve iktidarının benimsediği küfürü islamın bir parçası olarak herkes kabul etmeye başladı,ben sizdenim gibi müslüman tavırlar sergiledi,amerika ve nato kafirleriyle işbirliği yapmaktan geri kalmadı.İslamın riya amellerini belli bazı kesimlerin takdirini kazanma adına gerçekleştirdi.Allah yolunda cihad eden gerçek müslümanlara küfrün rızasına karşı oldukları için aşırı ve radikal diyerek müslümanların arasına fitne soktu.Onlara karşı tağutun askerlerini üzerlerine salarak güç oluşturmalarını önledi.Çeçen mücahitleri,d.türkistan direnişçilerini firavunlara teslim etmekten sakınmadı.Bunları terörist sınıfına sokup amerika ve nato kafirlerine karşı işbirliği ve anlaşmalar yaptı.Saymakla bitmez. v.b. ....

siz bunları bu küfür ehlinden gelen bir lütuf olarak görüyorsanız,imanınızda bir problem var demektir.

Asla bir lütuf görmüyorum. Domuz etini ve içkiyi bana zorla içiren yok. Ama okullarda zorla andı okutanlar vardı. En azından bu kalktı.

Suriyeli kardeşlerimize çadır kentler kuruldu.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Asla bir lütuf görmüyorum. Domuz etini ve içkiyi bana zorla içiren yok. Ama okullarda zorla andı okutanlar vardı. En azından bu kalktı.

Suriyeli kardeşlerimize çadır kentler kuruldu.
11 yılda andımızla yetinelim,kasaptan aldığın yada lokantada yediğin dana etinin domuz eti ile birlikte midene girmesine razı ol ve bundan sıkıntı duyma,zinayı meşru bir hak olarak ilan etsinler ve siz deyin ki ;bana zorla yediren yok yada yaptıran yok.Bir anda neler satılabileceğinin farkına varamıyorsunuz.Bu ifade sizin islam davasına sahip çıkmadığınızı,kendi dünyevi ve nefsi davanızın peşinde olduğunu gösteriyor.Suriyeli mültecilere yardım konusunda ise bir doğru karar alınmıştır ama bunda da türk ırkçlığının prensiplerini bu zavallılara dayatma ve mücahid ve mücahide olabilecekleri baskı altına alma sıkıntısı var.Sizin bu kadar rahat duruşunuzun sebebi anlaşıldı.olay bitmiştir.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
«Ey kavmim, ölçüyü ve tartıyı -adaleti gözeterek- tam tutun ve insanların eşyasını değerden düşürüp eksiltmeyin ve yeryüzünde bozguncular olarak karışıklık çıkarmayın.»«Eğer mü'minseniz, Allah'ın bıraktığı (helal işlerden olan kazanç) sizin için daha hayırlıdır. Ben, sizin üzerinizde bir gözetleyici değilim.»Dediler ki: «Ey Şuayb, senin namazın mı atalarımızın taptığı şeyleri bırakmamızı ya da mallarımız konusunda dilediğimiz gibi davranmaktan vaz geçmemizi emretmektedir. Çünkü sen, gerçekte yumuşak huylu, aklı başında (reşid bir adam)sın.»

yani müşrikler şuayb (a.s)'a bize senin namazın mı karışıyor,namazın bize karışmıyorsa dilediğini yap,istediğin gibi ibadetini yapabilirsin diyorlar..

bu arada ben oy vermiyorum ama oy verenleri de tekfir etmiyorum,kuranda bir ayet var "Firavun, kavmini küçümsedi, ama onlar yine de kendisine itaat ettiler. Çünkü onlar, fasık olan bir kavim idi."zuhruf 54 " firavun gibi bir kafire itaat edenlere Allah kafir değil fasık diyor..o sistemin parçası olanlara değil ona itaat edenler için fasık diyor...
tanımlanabilir. Fısk, fıtratın dejenere olması ve yaratılıştan sapma olarak anlaşılabilir.Fısk ve fâsık kelimeleri Kur'an-ı Kerim'de toplam 54 yerde geçer. Kur'an, bazı yerlerde fıskı iman; fâsığı da mü'min karşıtı bir anlamda kullanmaktadır. (bkz. Al-i İmran, 110; Secde, 18) Bazı yerlerde ise dinin emirlerine itaatin karşıtı olarak geçer. (bkz. Bakara, 197; Nur, 4; Hucurat, 7, 11)

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2 firavundan birini seçerken ben ikisine de buğzediyorum. Zevkle, isteyerek rıza göstererek oy verirsem kafir olurum. Ama ben ehveni şeri seçiyorum. Olay bu.
Sevgili kardeşim ehveni şer bazı durumlarda şerlerin içinde en şerri olur çünkü insanı o durumu kabullenmeye mahkum edebilir. not: senin de bu durumdan rahatsız olduğuna inanıyorum ama çözüm olarak yanlış bir yol seçmişsin...Allah bizleri sonuca göre değil neler yaptığımıza göre hesaba çekecek Allah bizlere nefsimizden değil rızası için konuşmayı nasib etsim

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
NECAŞİ ; Küfür Kanunlarını Tatbik Etmenin Meşruluğuna Delil Olamaz :
Rasulullah (s.a.v.)in Mekke döneminde Müslümanları kendisine hicret için gönderdiği Necaşi ile, Hudeybiye anlaşmasından sonra tebliğ mektubu gönderdiği Necaşi ‘nin aynı kişiler olup olmadığı konusunda ihtilaf vardır. Yine, Rasulullah (s.a.v.) in Mekke döneminde , hicret için Müslümanları gönderdiği Necaşi ‘nin , Müslüman olup olmadığı konusunda da ihtilaf vardır. Eğer Rasulullah (s.a.v) in Mekke’de iken kendisini övüp adil olarak vasfettiği ve bu yüzden Müslümanları yanına hicrete gönderdiği Necaşi Müslüman olmuşsa, o zaman bu kişi ile , Rasulullah (s.a.v.) in Hudeybiye anlaşmasından sonra Müslüman olması için mektup gönderdiği Necaşi ‘nin farklı kimseler olması gerekir . Çünkü bu ikisi aynı şahıs olsaydı ve o kişi Müslümanlar kendisine hicret ettiğinde Müslüman olmuş olsaydı, Rasulullah (s.a.v) ona Müslüman olması için mektup göndermezdi. Bu iki necaşi’nin aynı şahıs olabilmeleri için Müslümanların hicret ettiği Necaşi’nin o dönemde Müslüman olmamış olması gerekir. Yani o, her ne kadar İsa’nın Allah’ın kulu ve rasulu olduğuna inansa da, aslında Rasulullah’a tabi olmamıştır.Tıpkı Herakl ‘in Rasulullah (s.a.v.)in risaletine inanmasına rağmen, mülkünü kaybetmekten korktuğu için Rasulullah (s.a.v)e tabi olmaması gibi. Bu görüşe göre Necaşi; ancak Rasulullah(s.a.v) ona hudeybiye anlaşmasından sonra mektup gönderdiği zaman Müslüman olmuş ve Müslüman olduktan sonra İslam’ını gizlemeyip herkese açıklamış , Amr bin As‘ın da dediği gibi çevresindeki kişiler de ona tabi olmuş ve müslüman olduktan sonra İslam’a göre hareket edip Herak’e karşı tavır almışlardır .Yine bu görüşe göre Rasulullah (s.a.v.) in cenaze namazını kıldığı Necaşi de bu kişidir. Bu görüşe göre ; bir kişinin Müslüman olduğu halde küfür kanunlarını tatbik etmesinin meşru olabileceğine Necaşi’yi delil östermesi apaçık bir hatadır.Zira bu görüşe göre Necaşi Müslüman olur olmaz İslam’ını açıklamış ve İslam şeraitini uygulamış, Herakl ‘e gönderdiği parayı , yani maddi desteği kesmiş ve; “Bundan sonra ona bir dirhem bile göndermem“ demiştir. Bu sözü onun İslam şeriatını tatbik ettiğinin en büyük delilidir.Eğer Rasulullah (s.a.v.) in Mekke’de iken Müslümanları gönderdiği Necaşi Müslüman olmuş ve imanını gizlemiş ise , o zaman mektup gönderdiği Necaşi ‘nin ayrı bir kişi olması gerekir. Bu görüşe göre Rasulullah (s.a.v.) in cenaze namazını kıldığı Necaşi , Müslümanların Mekke’den kendisine hicret ettikleri Necaşi ‘dir ve bu necaşi Hudeybiye anlaşmasından önce vefat etmiştir. Rasulullah (s.a.v.) bu kişiyi Müslüman kabul edip cenaze namazını kıldığı için bizim de onu Müslüman kabul etmemiz gerekir. Müslim ‘de geçen bir hadisteki Enes (r.a.) )un sözü de, Hudeybiye’den sonra mektup gönderilen Necaşi’nin Müslümanların hicret ettiği Necaşi olmadığını ve Rasulullah’ın cenaze namazını kıldığı Necaşi’nin de birinci Necaşi olduğunu göstermektedir .Bu görüş , diğerlerinden daha sıhhatli bir görüştür. İslam’dan habersiz bazı kişiler bu görüşü ; “ Necaşi Müslüman olduğu halde islam’ını gizlemiş ve kafir kanunlarını tatbik etmiştir “ diyerek , kişinin kafir devletlerde hükümdar olup , kafir kanunlarını tatbik edebileceğine ve bunun , o kişinin Müslümanlığını zedelemeyeceğine delil göstermişlerdir . Şüphesiz bu son derece sapık ve batıl bir delillendirmedir . Müslümanların hicret ettiği Necaşi Müslüman olup imanını gizlese bile, bu hadise onun , Allah’ın kanunları dışında tatbik ettiğini göstermez. Bunu söyleyebilmek için Necaşi’nin, Allah’ın kanunlarına zıt kafir kanunlarını tatbik ettiğine dair somut bir delil getirilmesi gerekir.
Halbuki rasulullah (s.a.v.) daha bu zat Müslüman olmadan önce Müslümanları ona gönderirken onun adil olduğunu söylemişti. Allah’ın şeraitine zıt hareket eden bir kral adil olarak vasfedilemez. Böyle bir vasıflandırmanınbir rasul tarafından yapılması ise hiç düşünülemez. Rasulullah (s.a.v.) in ona adil vasfını vermesi, onun insanlara Allah’ın razı olmadığı kanunları tatbik etmediğini gösterir ki , o zaman için bu kanunlar gerçek hırıstiyanlık dinine uygun olan kanunlardı . İşte Necaşi de bu kanunlara göre hüküm vermekteydi. Rasulullah (s.a.v.)in bu sözü olmasa bile, Necaşi’nin kral olması, ona istediği kanunu uygulama yetkisini vermektedir.O imanını gizlese bile imanına uygun kanunları tatbik edebilme imkanına sahipti.Zira o dönemin kralları, insanlara istedikleri kanunu tatbik edebiliyorlardı. Onların her sözü kanundu ve tatbik ettikleri kanunlara da itiraz edilmezdi.Bu , krallığın bir gereğiydi. Necaşi vefat edene kadar , özellikle hadler konusu başta olmak üzere bir çok İslam kanunu henüz inmemişti. Bu yüzden Necaşi henüz mevcut olmayan kanunları tatbik etmemekle suçlanamaz.Dahası, önceki rasullerin şeraitlerindeki hükümler , Rasulullah (s.a.v.) in şeraitine uygun olduğunda, bunları tatbik etmek de zaten İslam’ın bilinen bir hükmüdür. Sonuç olarak ikinci görüşe göre de, Müslümanların kendisine hicret ettikleri ilk necaşi islam’ını gizlediğinde, hiç bir zaman İslam akidesine aykırı bir hareket yapmamış, hiç bir zaman tağutluk sıfatını almasına sebep olacak, Allah’ın kanunlarına zıt bir kanun uygulamamıştır. Bunun aksini iddia eden kişinin somut bir delil göstermesi gerekir.
Allah’ın kanunlarına zıt kanunlar tatbik etmesine rağmen kişinin hala Müslüman kalabileceğine dair Necaşi delil gösterilemeyeceği gibi , ne Kur’an‘da, ne sünnette ne de İslam tarihinde bu görüşü destekleyecek herhangi bir delil de mevcut değildir. Aksine gerek Kur’an , gerek Rasulullah (s.a.s.)in sünneti gerekse İslam tarihi bunun açık bir küfür olduğunu gösteren apaçık delillerle doludur .

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
11 yılda andımızla yetinelim,kasaptan aldığın yada lokantada yediğin dana etinin domuz eti ile birlikte midene girmesine razı ol ve bundan sıkıntı duyma,zinayı meşru bir hak olarak ilan etsinler ve siz deyin ki ;bana zorla yediren yok yada yaptıran yok.Bir anda neler satılabileceğinin farkına varamıyorsunuz.Bu ifade sizin islam davasına sahip çıkmadığınızı,kendi dünyevi ve nefsi davanızın peşinde olduğunu gösteriyor.Suriyeli mültecilere yardım konusunda ise bir doğru karar alınmıştır ama bunda da türk ırkçlığının prensiplerini bu zavallılara dayatma ve mücahid ve mücahide olabilecekleri baskı altına alma sıkıntısı var.Sizin bu kadar rahat duruşunuzun sebebi anlaşıldı.olay bitmiştir.

Bizi susturdular evladım! [Sürgün, 1992] - YouTube

Üst Ana Sayfa Alt