Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

oy kullanmayı caiz görenlere

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Domuz eti yemek = demokratik sistemde oy kullanmak
Dana eti yemek = şeriat getirmek için cihad etmek

68720a487e28f43371c69ab0879a683c.png

Bak ben de domuz eti yeme meraklısı değilim. Diyorsan ki, biz tekbirle dana kesip yiyeceğiz. O zaman ben de bir bıçak alıp besmele ile danaya girişip boğazlamanıza yardımcı olurum ve sonra da besmeleyle sofraya oturup dana etinden yerim ancak böyle bir şey yapmayı düşünmüyorsanız o halde ölmemek için domuz etini yemek durumundasınız.

Sizin yapmaya çalıştığınız şey nedir? Bugün AKP vesilesiyle bazı islami özgürlükler var ancak bunlar olmasın. CHP gelsin ve bütün azgınlığıyla üzerimize çullansın. Bunu mu istiyorsunuz? Böyle olunca ne olacak? Millet cehape zihniyetinin ne mal olacağını görecekmiş. Sanki millet salak da şu an kimin ne mal olduğunu göremiyor. Sen cehape zihniyetinin ne mal olduğunu biliyor musun? Nerden biliyorsun peki? Sen tek parti döneminde mi yaşadın?

Peygamber a.s'in dönemi mi daha aciz di yoksa bizmi? Onlar aç kaldılar, aralarında şehid edilenlerr oldu, ambargoya maruz kaldılar ve yine taviz vermediler. Tabi mekke dönemi için konuşuyorum. Allah için söyleyin hangimizin karnı göğsü hizasında? Hepimiz obur obur yemiyor muyuz? Hepimiz evlerimize meyveler alıp getirmiyor muyuz? Hangimizin yemeğinde etler yok? Hangimizin kilosu bugün 60'ın altında? Hangi kişi bugün açlıktyan öldü?

Bütün bu nimetler arasında hala biz tehlikedeyiz dersen seni vicdanınla baş başa bırakırım. Sen diyorsunki bugün ölüm tehlikesiyle karşı karşıyayız. Biz de deriz ki ölüm haktır, Önemli olan hayırlı bir şekilde ölmektir. Ilımlı AKP'nin dizinin dibinde yalvararak yaşayacağıma CHP'nin küfrüne başım dik gitmeyi ve şehid edilmeyi yeğlerim.Ve nitekim peygamber a.s öyle yaptı. Ölüm tehlikesi vardı ve yine darulnedveye girmedi ve fakat hicret etti. O halde senin de ölüm tehliken varsa sen de hicret et. Çünkü hicret büyük bir ameldir. Ve onun mükafatı Allah katındadır.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Benim küfür ve şirk yaptığım yok ki ısrar edeyim. Ben oy kullanmak şirk ve küfür ise bunu kabul edebilirim ancak kabul etsem bile bu, oy kullanılabileceğini savunamayacağım anlamına gelmez. Hudeybiye antlaşmasında peygamber, Allah'ın helal ve farz kıldığı haccın müşrikler tarafından yasaklanmasını kabul etmiş. Bunları söylemek kendini ilah ilan etmek mi oluyor? Bunları vahyeden ya da rivayet eden ben değilim ki. Bunları kendim uydursam neyse ancak bunlar Allah'ın vahiylerine ve peygamberle ilgili rivayetlere dayanan şeylerdir. Yukarıda birçok ayet yazmışsın sanki ben bu ayetleri kabul etmiyorum veya bu ayetlere uygun hareket etmiyorum gibi. Karşı tarafı tekfir etmek çok kolay. Bundan kolay ne var ki? Ben de karşımdakini tekfir edebilirim ancak tekfir etmek bir haklılık ölçütü değildir. Haklı olduğunu kanıtlamanın yolu delil sunmaktan geçer.
hudeybiye anlaşmasında peygambere şu teklif yapıldı bu yıl hac yapmayacaksınız gelecek yıl müşrikler mekkeyi boşaltacak müslümanlar orada rahatça haccını yapacak madde buydu 1.si hac ömürde 1 sefer farz olan bir şey bu yıl yapmasam gelecek yıl yaparım o farzı yerine getiririm peygamber hac ayetini hac emrini inkar mı etmiş bundan böyle hiç hac yapılmayacak bu hükmü iptal ediyorum mu demiş allahtan aldığı emirle haccı ertelemiş mesela aynı şeyi namaz hakkında deseydiler 1 yıl namaz kılmayacaksınız resulullah bunu kabul mu edecekti resulullah uhud da ikindi namazını kazaya bıraktırdılar diye müşriklere beddua etti halbuki beddua yı hiç sevmemesine rağmen 2. si hudeybiye tamamıyle bir stratejiydi ve allah tarafından gelen emirle bu anlaşma yapıldı şimdi sizin oy verdiğiniz insanlar vahiy mi gelmişki onlara allahın şeriatıyla değilde tağutun hükmüyle hükmediyorlar

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suriyedeki iç savaşaın bir benzeri türkiyede olsa şuan akp yi tayyibi destekleyenlerin hepsi acaba o zaman kimi desteklerler diye kendime soruyorum,sonra sormaya gerek yok belli yine kimi destekliyecekleri diyorum.Öyle birşey olsa bunların bir çoğu şuan buğz ettikleri chp ile saf tutar demokrasi elden gitmesin şeriat gelmesin diye kendi küfürleri için savaşırlar.

(@ismail vakkas; yazimi uzerine alma. Senin yazindaki bircumle icin yazdim adagidakileri. Kesinlikle sana itiraz veya elestiri olarak dusunme)

Ne guzel söylemiş sin axhi. Suriye ve turkiye ve filistinve irak ve afganistan vs vs daha nice beldeler.
Sinirlarin otesine cikamiyor kardesligimiz. 2 pilot icin seferberlik ilan edildi nerdeyse
Islamin sinirlarini unutturdular bize. Tel orgunun arka yuzunde acliktan olenler, turlu turlu katliamlar,, sinirin bu tarafinda kerdeslik icin baris dini islam icin sistemin karsisinda dilenciye dusen muslumanlar.
Yurtta baris dunya da baris. Vay be.
Sorarim sinirin oteki tarfi mi dogr mucadeleyi veriyor. Yoksa bu tarafi mi?

Seyh usamenin dedigi gibi
Waah islama
Waaaaah islama

Islam bir savasin içinde. Sicak savasin icinde.
Ben de soyle sorayim.
Esed karsisindaki mucahitler savasi birakmali mi.
Sonucta katliamlar var. Sehirler harap olmus. Ordakiler bosuna mi cihad ediyorlar. Bosuna mi oldu o kadar insan. Bugun itibari ile daha fazla olen olmasın diye esedin verdikleriyle yetinip silahlarini mi biraksinlar. Tekrar esedin idaresine mi donsunler. Misirdaki gibi pasif direnis mi yapsinlar. Turkiyede ki gibi kendilerine bir akepe mi bulsunlar. Turkiyede ki bu durumu oneriyorsak suriyedeki durum da elestiriyoruzdur.
Irak a abd gelince hosgeldin abd. Senin yonetimini kabul etrik mi demelilerdi.
Afganistan ha keza ayni.
Ben su an yasadigimiz ulkede sistemin her zerresinin igrenc bir hal aldigini savunuyorum.
Akp nin son birkac ayda yaptiklarina bakin. Meydanlara siyah bayraklar cekildikten sonra musluman oy kitlesini elinde turmak icin neler yapmadi ki. Ve biraz tavizler vererek tekrar insanlari hipnoz etmiştir. Elimde bir delilim yok. Ancak misir ozelinde başlayan tepki gosterileri ve mitingler el altindan badkilar yapilarak kademe kademe bitirimistir. Bunun isaretlerini gittigim birkac mitingde hissettim . Oradaki konusmalar ve genel havadan bu sonuca vardim. Akp once bu mitinglere sevinmis , taksime karsi hareket olarak kullanmak istemis, sonra olayin siyaset degil ummet hareketi oldugunu anlayinca da sindirmek icin elinden gelen gayriresmi psikolojik baskilarla engellemistir.
O bayraklar cekildi diye oldu bircok sey.
Cunki topyekun korktular.bu topraklarda tekbir sesini duymaktan urktuler. Ve basortusu ve andimiz. Musluman idareci 2li oynamaz. Akp nin din ile ilgili siyaseti desifre olmustur.
Onun siyaseti iktidarini din icin kullanmak degil.
Onunki siyaseti icin dinini kullanmak=riya.
Ve yalvardi bir zamanlar. Agladi hatta. Musa ciksin dedi de bizanlamadik.ben musayim demeliydi eger yigitse. Kefenini alipda gelmis. Peh peh peh peh. Pek de yigitmissin be.
Yigit neymis ntmusuz. Yigitler Suriyede 6 yasinda cocuklar 70 yasinda dedeler... yigitmis.
It urur kervan yurur

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Oy kullanmakla zulme yardım edilmiş olmaktadır.Zulme yardım etmek zalimliktir.Çünkü kafirlerin hükmünü müslümanlara egemen kılmada destek veriyorsun.Egemenliğin Bile bile Allaha ait olduğunu bilen bir müslümanın ölüme giden bir zulüm ve ikrah olmadıktan sonra oy vermesi hem haramdır hem de müşriklik yoluyla zalimliktir.Zalim olmaktan Allaha sığınırız.Şu mantık çok hatalı bir fısktır;Biz müslümanız diyen birisine oy verelim,şeriatı da getiririz.Böyle diyen birisi,
-halkın çoğunun laik(egemenlik kayıtsız şartsız milletindir,Allahın yetkisi devlette yoktur.) diyenlere ve bm,nato,aim,ab....ve demokrasi rejimine bağlı kalma şartını içeren,aksi durumda müdahale hakkı tanınan uluslararası ikili savunma ve ticaret işbirliği ilişkilerinden doğan taahhütleri nasıl bertaraf edecekler.
-İkinci husus,demokrasi ile yola çıkan bir insan,demokrasiden bir karış ayrıldığında bütün silahların o ülkeye doğrulacağını bilmiyorlar mı?
-Küfür ile islam kurulamaz.Bunu yapmaya kalktığın anda,küfre olan sadakatin sorgulanır ve yıkılırsın.Şeriat ile yola çıkarsan,herkes seni tanır,ölümün şehadete,yaşaman zafere yakın olur.Küfür ile hakkın yolu bulunamaz.Bu hem nebevi metod da hem de mantıkta asla kabul edilemez.Bu yol yolcuyu yoldan çıkarır,yolcusunun küfür uğruna ölmesine yada kafir olarak yaşamasına sebep olur.

Müslümanların üzerindeki zulmün kalkmasına vesile olabilecek islami bir partiye oy vermek zulüm ancak oy vermeyerek zalimlerin müslümanların üzerine çullanmasına sebeb olmak zalimlik değil, öyle mi? Neymiş? Oy vererek kafirlerin hükmünün müslümanlara egemen kılınmasına destek veriliyormuş. Oy vermeyince sanki küfür kanunları müslümanlara dayatılmayacak! Neymiş? Oy verebilmek için ölüme götüren bir zulüm gerekirmiş. Şu akp iktidarında dahi müslümanlara zulmetmeye çalışanların iktidar olduktan sonra neler yapabileceklerini tahmin edemiyor musunuz?

"Oy kullanmak olmaz" diyenler bana bunun alternatifini göstersinler. Diyorlarsa ki, biz rejime karşı cihad edeceğiz. O halde soruyorum; Bunun için bir hazırlık yaptılar mı? Bir komutanları, karargahları, cephaneleri vs. şeyleri var mı?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cephane mi.
Particilerin var mi cephanesi?
Iyiymis.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamber a.s'in dönemi mi daha aciz di yoksa bizmi? Onlar aç kaldılar, aralarında şehid edilenlerr oldu, ambargoya maruz kaldılar ve yine taviz vermediler. Tabi mekke dönemi için konuşuyorum. Allah için söyleyin hangimizin karnı göğsü hizasında? Hepimiz obur obur yemiyor muyuz? Hepimiz evlerimize meyveler alıp getirmiyor muyuz? Hangimizin yemeğinde etler yok? Hangimizin kilosu bugün 60'ın altında? Hangi kişi bugün açlıktyan öldü?

Bütün bu nimetler arasında hala biz tehlikedeyiz dersen seni vicdanınla baş başa bırakırım. Sen diyorsunki bugün ölüm tehlikesiyle karşı karşıyayız. Biz de deriz ki ölüm haktır, Önemli olan hayırlı bir şekilde ölmektir. Ilımlı AKP'nin dizinin dibinde yalvararak yaşayacağıma CHP'nin küfrüne başım dik gitmeyi ve şehid edilmeyi yeğlerim.Ve nitekim peygamber a.s öyle yaptı. Ölüm tehlikesi vardı ve yine darulnedveye girmedi ve fakat hicret etti. O halde senin de ölüm tehliken varsa sen de hicret et. Çünkü hicret büyük bir ameldir. Ve onun mükafatı Allah katındadır.

Sen 28 Şubat dönemini bilir misin? O dönemde darbeciler başörtüsü üretimini bile yasakladılar ki kimse başını örtemesin. Birçok islami işletmeye boykot uyguladılar -ki iflas edip açlıktan ölüp gitsinler. O dönemde birçok islami işletme iflas edip gitmiş de. Bugün CHP vb. bir partinin iktidar olması demek, yeni bir 28 Şubat döneminin başlaması demektir.

Şu an tehlikede olmayabiliriz ancak büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Bugün tehlikede olmamamızın sebebi ise AKP'dir. CHP'ye kafa tutarım falan diyorsunuz da sizin bu yaptığınız şey ucuz kahramanlıktan başka bir şey değil. Bir CHP iktidarı döneminde devlete kafa tutabilecek imkanınız var mı?

Hicret et diyorsun. Sen nerede yaşıyorsun? Sen bir islam ülkesinde mi yaşıyorsun? Türkiye'de yaşıyorsan kendin de hicret etmeyi düşünüyor musun? Hicret etmeyi düşünüyorsan, ölüm tehlikesi mi yaşıyorsun? Hicret edeceksin de nereye hicret edeceksin? Var mı %100 islam olan bir yer? En azından, Türkiye'den daha iyi olan bir gayrimüslim ülke varsa onu söyle.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
suriyedeki iç savaşaın bir benzeri türkiyede olsa şuan akp yi tayyibi destekleyenlerin hepsi acaba o zaman kimi desteklerler diye kendime soruyorum,sonra sormaya gerek yok belli yine kimi destekliyecekleri diyorum.Öyle birşey olsa bunların bir çoğu şuan buğz ettikleri chp ile saf tutar demokrasi elden gitmesin şeriat gelmesin diye kendi küfürleri için savaşırlar.

"Kalb okuyucu" detected

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
hudeybiye anlaşmasında peygambere şu teklif yapıldı bu yıl hac yapmayacaksınız gelecek yıl müşrikler mekkeyi boşaltacak müslümanlar orada rahatça haccını yapacak madde buydu 1.si hac ömürde 1 sefer farz olan bir şey bu yıl yapmasam gelecek yıl yaparım o farzı yerine getiririm peygamber hac ayetini hac emrini inkar mı etmiş bundan böyle hiç hac yapılmayacak bu hükmü iptal ediyorum mu demiş allahtan aldığı emirle haccı ertelemiş mesela aynı şeyi namaz hakkında deseydiler 1 yıl namaz kılmayacaksınız resulullah bunu kabul mu edecekti resulullah uhud da ikindi namazını kazaya bıraktırdılar diye müşriklere beddua etti halbuki beddua yı hiç sevmemesine rağmen 2. si hudeybiye tamamıyle bir stratejiydi ve allah tarafından gelen emirle bu anlaşma yapıldı şimdi sizin oy verdiğiniz insanlar vahiy mi gelmişki onlara allahın şeriatıyla değilde tağutun hükmüyle hükmediyorlar

Öncelikle, darul harbde hadler tatbik edilmez diye biliyorum. Bu yüzden burada tatbik edemediğin hadler için ya Allah'ta af dileyebilirsin ya da darul islama kavuşunca hadleri kaza edebilirsin. Oy verenler de "bu sistem doğrudur" diye oy vermiyorlar. "Kahrolsun şeriat, yaşasın demokrasi" diyerek oy verseler o zaman başka. Oy vermek rejimi ve kanunlarını desteklemek değildir. Oy rejime ve kanunlara değil partilere ve şahıslara verilir. Bir parti veya şahıs rejim ve kanunlardan yanaysa o zaman o partiye veya şahsa verilen oy, rejimi ve kanunları desteklemek demektir ancak parti veya şahıs rejim ve kanunlara karşı olarak bilinen biriyse o zaman o partiye veya şahsa verilen oy, rejimi ve kanunları desteklemek demek değildir. Bugün ki yöneticiler vahiy alarak hükmetmiyorlar. Yoksa sen vahiy aldığın için mi namaz kılıyorsun? :)

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen 28 Şubat dönemini bilir misin? O dönemde darbeciler başörtüsü üretimini bile yasakladılar ki kimse başını örtemesin. Birçok islami işletmeye boykot uyguladılar -ki iflas edip açlıktan ölüp gitsinler. O dönemde birçok islami işletme iflas edip gitmiş de. Bugün CHP vb. bir partinin iktidar olması demek, yeni bir 28 Şubat döneminin başlaması demektir.

Şu an tehlikede olmayabiliriz ancak büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Bugün tehlikede olmamamızın sebebi ise AKP'dir. CHP'ye kafa tutarım falan diyorsunuz da sizin bu yaptığınız şey ucuz kahramanlıktan başka bir şey değil. Bir CHP iktidarı döneminde devlete kafa tutabilecek imkanınız var mı?

Hicret et diyorsun. Sen nerede yaşıyorsun? Sen bir islam ülkesinde mi yaşıyorsun? Türkiye'de yaşıyorsan kendin de hicret etmeyi düşünüyor musun? Hicret etmeyi düşünüyorsan, ölüm tehlikesi mi yaşıyorsun? Hicret edeceksin de nereye hicret edeceksin? Var mı %100 islam olan bir yer? En azından, Türkiye'den daha iyi olan bir gayrimüslim ülke varsa onu söyle.

Burada şeytanlara kul olarak yaşayacağıma dağıstanda bombalar altında şereflice ölmeyi yeğlerim. Gelmişsin şeriat diyorsun. Ya da zulm diyorsun. Daha dört ay önce usame'nin damadı said ankarada tutuklanıp ürüne oradan da amerika kafirlerine teslim edilmedi mi? Yok öyle zulm tiyatroları. Kimseyi kandıramazsınız. Siz ancak kendinize müslüman diyorsunuz, kendinize güzel yaşama hakkı tanıyorsunuz. Zulüm zulüm diyorsun al sana zulüm. Tayibin yaptığı da zulümün ceddi değil de nedir? Öyle ya bir tek sizin sizin bildiğiniz şekilde islamı yaşamaya hakkı var. Diğerlerinin böyle bir hakkı yok. Onlar zulüm görsünler onlar öldürülsünler ancak türkler rahat yaşadığı zaman işte zulüm biter.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Particiler, bazıları gibi "biz cehapelilere karşı tankla topla tüfekle savaşırız" demiyorlar.

HERŞEY Bİ TARAFA DA.
HERKESE AZİMLE BU KADAR LAF YETİŞTİRMEN HAYRETE DÜŞÜRDÜ BENİ

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Burada şeytanlara kul olarak yaşayacağıma dağıstanda bombalar altında şereflice ölmeyi yeğlerim. Gelmişsin şeriat diyorsun. Ya da zulm diyorsun. Daha dört ay önce usame'nin damadı said ankarada tutuklanıp ürüne oradan da amerika kafirlerine teslim edilmedi mi? Yok öyle zulm tiyatroları. Kimseyi kandıramazsınız. Siz ancak kendinize müslüman diyorsunuz, kendinize güzel yaşama hakkı tanıyorsunuz. Zulüm zulüm diyorsun al sana zulüm. Tayibin yaptığı da zulümün ceddi değil de nedir? Öyle ya bir tek sizin sizin bildiğiniz şekilde islamı yaşamaya hakkı var. Diğerlerinin böyle bir hakkı yok. Onlar zulüm görsünler onlar öldürülsünler ancak türkler rahat yaşadığı zaman işte zulüm biter.

Bir kere şu kafadan kurtulun. "Biz müslümanız bizim gibi itikad etmeyen bid'atçıdır, sapıktır, fasıktır, müşriktir, kafirdir. Böylelerinin tiiiz kafaları kesile!" Asıl sadece kendilerini müslüman görüp karşı tarafın kendisini ifade edip iddialarını savunmasına dahi fırsat vermeden tekfir edip yaşam hakkı tanımayanlar sizlersiniz. Ben kendisini islam'a nisbet eden herkese müslüman gözüyle bakarım. Beni tekfir edip kafamı kesmeye çalışanlara bile müslüman gözüyle bakarım, en azından öyle hüsnüzan ederim ancak karşı tarafta böyle bir şey yok. "Sen kafirsin! Allahu ekber! kıtır kıtır..." (kafa kesme efekti). Sonra da böyle adamlar tutuklanıyor diye feryat ediliyor. Sizin peşinizde de böyle kafalarınızı kesmeye çalışanlar olsa onlara çiçek mi fırlatırsınız?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen noktayı koydun artık benim diyecek bir sözüm yok. Şüphesiz ki herkes kendi inandığı yolda savaşır. Ve Allah bize kafirleri veli edinmemeizi emrediyor. Biz Allah'ın emrini tuttuğumuz için bu düşmanlık. Sana sevdiklerinle haşrolunmanı dilerim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen noktayı koydun artık benim diyecek bir sözüm yok. Şüphesiz ki herkes kendi inandığı yolda savaşır. Ve Allah bize kafirleri veli edinmemeizi emrediyor. Biz Allah'ın emrini tuttuğumuz için bu düşmanlık. Sana sevdiklerinle haşrolunmanı dilerim.

noktayı koyduktan sonra;

Paragrafbaşı yapılır . sonra devammm

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
noktayı koyduktan sonra;

Paragrafbaşı yapılır . sonra devammm

Kimse kusura bakmasın, ben nokta koyarsam kılıçla nokta koyarım. Noktanın altında gölgesi görünürse gider orada gölgelenirim. Olur ya belki şehadetle rızıklanırım. @Malum kişi de demokrasi şemsiyesinin altında gölgelensin.

Üst Ana Sayfa Alt