Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Verme Konusuna Başka Bir Açıdan Bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Şimdi bazı şahıslar diyorlarya akpye oy verilmezse chpnin oyu artar o yüzdende oy vermemek günah hatta vacip :D Bende Şöyle düşünüyorum şimdi akpye oy vererek şeriat hilafet vs gelmez daha doğrusu oy vererek gelmez olduğumuz yerde sayıyoruz bari chp kazanırsa yine ne olduğu belli beli ediyor kendini bazı uyuyanlarda uyanır damarımıza basar chp biz rejimi yıkmak için ayaklanırız İnşAllah :) Sonra Mustafa kamal putunu yıkarız Bu Hayalimdir bu arada :) Sonra bira fabrikalılarına c4 yerleştiriyoruz Güm Allahu ekber binalinin yaptırdığı rakı fabrikaları varya onuda aynı şekilde. Ayasofya camide ezan okumuşlar buna seviniyolar ayıp ya ! o camiyi müze yapanlar utansın! camide ezan okumuşlar ne büyük başarı buna gülünür.Ben Türküm ama şu milliyetçilerden iğreniyorum Milliyetçilik putunuda yıkacaz Biiznillah. Düşünsenize cumhurbaşkanlığı sarayında TEVHİD bayraklarımızı dalgalandırıyoruz Tevhidi haykırıyoruz! Ben bu ülkede zorla başı örttürülen görmedim ben bu ülkede laikliği istiyorum diyip asılan görmedim ama Şeriat isteyen asıldı şapka takmayan asıldı daha geçenler Ahmet adında bir kardeşimizi bayıltana kadar darp etmişler. bilmiyorum şuan içimize atıyoruz ama Allah sonumuzu hayır etsin. Bunu niye yazdım bilmiyorum içimden çok geldi yazmak. birde Mücahidleri zalim terörist diyorlar halbukü Allah subhanehu teala ne buyuruyor Kafirler, zalimlerin ta kendileridirler.
photo.jpg

Son düzenleme:
Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
chp kazanırsa Türkiye üç güne uçar, ne bira fabrikası kalır ne başka bir şey. tevhidi haykırma meselesi de 500 kişide tıkanır. o işler hiç öyle rüyalardaki gibi yürümüyor ne yazık ki.

Türkiye'yi sevelim.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye'de sadece bir parti var değil mi? başka seçenek zaten sunulmuyor, demokrasi bu demek ki. neyi korumamız gerektiği konusunda şüpheli olsam da, biz Türkiye'yi sevmeliyiz.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAH.

Bir musluman ıcın kufrun ıcınde yasamaktansa hıcret edıp ıman eden kardeslerıyle bır yasaması daha efdaldır.
Bulundugumuz yerde ıman ehlının ve kufr ehlının bırlıkte yasaması ve cogu ınsanın munferıt olan ıbadetlerınde ozgur olması var.
yanı bız namazımızı kılarken kuranımızı okurken sımdılık özgürüz karısan eden yok cogu zaman ama bızım ıstedıgımız bu degıl.ALLAH ın ıstedıgı de bu degıl ALLAH zulcelali vel ıkram bızden ne ıstıyor.

FİTNEYİ YERYUZUNDEN KALDIRIP DIN TASTAMAM ALLAH IN OLUNCAYA KADAR MUCADELE ETMEMIZI.
bu nedemek İslamiyeti tum ıman edenlerle beraber hıc bır kimseye aldırış etmeden yanı kınayanların kınamasından akılcıların sunların bunların vs. sozlerıne bakmadan ALLAH ın Ve rasulunun uyguladığı bıcımde ISLAMIYETİ yani hak dini tum dünyada hakım kılmak bır muslumanın asıl gorevı budur.

Oy verme mevzusu yıllardır kafa kurcalayan ve ınsanların menfaatlerı dogrultusunda gelısen bır olaydır.Sonucta musluman olsun olmasın ınsanları ıdare edecek bır emır olmak zorundadır.Eger muslumansa
Musluman degılsede yıne aynı sekılde ınsanları yönetecek bırılerı olmak zorundadır.

Biz istiyoruz ki ve biliyoruzki İSLAM yani ALLAH ın kanunları ıle yonetelım yonetılelım muslumanı kafiri susu busu buna gore yasasın cunku İSLAM kimseye haksızlık ve adaletsızlık etmeyen herkezın hakkını aldığı muhteşem bır yasamdır.Önemli olan bunları anlatabılmekte.
Cogu ınsan dın uzerıne hep tartışmada sureklı tartışmada su bunu yapıyor bu buna mensup su soyle bu böyle yani BİRBİRİMİZLE UGRASMAKTAN islamiyeti anlatıp yasamaya fırsat bulamayacak hale geldık.İSLAM dini birlik ve beraberliğin muslumanlar ıcın kardeslıgın dını degılmıydı.

Ulkemiz yanı bulunduğumuz devlet ALLAH ın yardımıyla bundan bır kac kusur yıl önce 3 kıtaya hakım olup İSLAMİYET suuru ıle hareket etmiş bir devletti.AMA su anda sankı İSLAMİYET her kıtada tastamam uygulanıyormuşçasına hareket edıyor.
Ne rasulallahın Ne ashabın nede OSmanlı zamanında Bir mazlum musluman hıcbır zaman ALLAH tan başka hıcbırseyden korkmamıştır.
Ama sımdı. gelelim simdiye

Osmanlı devletı ne zaman İSLAMİN dışına çıkmaya başladı ozaman ALLAH zulcelali vel ikram bu u halkı zıllete dusurdu bu bır gerçek
Sonra ATAPUT adında bırı çıkıp geldi bu ummetı parselledi ona uyanlarla beraber din dışında kendı oluşturdukları bır dını ınsanlara dayattılar.KArsı çıkıp ölenlerin ALLAH sehadetlerını kabul eylesın AMA ona uyanlar bu zillete sessiz kalanlar hesapları cok agır olacak.

Gelelim sımdıkı bastakılere yanı bana cumhurıyet donemının kurulusunu anımsatıyor su ankı olaylar Cunku ozamanda İSlamiyet kullanıldı simdide kullanılıyor ALLAH dıyorlar emrıne uyan yok ALLAH ın emri kesin ve nettir.HUKUM YANLIZCA ALLAH ındır.

Yani ALLAH ı bılıp emrine uymayanların akıbetlerını bılıyorsunuz.Ebu cehılde ALLAH yaratsın dıyordu ama kurallarını ben koyayım ne oldu CEHENNEMDE yanmak uzere gitti.

Vel hasıl o bu degılde Bu zulme sessiz kalan ALLAH ın hukmunu bılıpte ona uymayanlar ZAlimlerin ta kendılerıdır.Bu ısde duygusallık yok KESİN VE NET.

Kardesler hicret şart.Su anda surıyede Muthıs bır ISLAM hılafetı kurmak ıcın mucahıdlerımız canla basla mücadele edıyorlar.Afganıstanda pakıstanda. Bu kardeslerımıze destek olalım.Dini gerçekten yasayalım artık.

Ulkemizde olan Bu tarz ınsanlara destek vermekten kaçalım Su anda ZİLLETTEYİZ sapığın alkolıKLERIN AHLAKSIZLARIN ICINDE YASAYIP DA IYILIGI EMREDIP KOTULUKTEN SAKINDIRMIYORSAK ISIMIZ COK KOTU.

TUM KAVIMLERIN HELAK OLMA NEDENLERINI BIZ SU ANDA BIRE BIR TUMDEN YAPIYORUZ.Taki habıl ve kabilin yaptığı Kurban meselesındekı gıbı bırının koc bırının degersız bırsey getırmesıne kadar.
ALLAH tum ıman edenlerın yardımcısıdır.

ALLAH ım bızı bu zilletten kurtar ayaklarımızı islam uzere sabıt kıl Fitneyi yeryüzünden kaldırıp din tastamam Senin oluncaya kadar ve sonra sındada bıze guc quvvet ızzet ıhsan eyle HASBUNALLAHI VE NIMEL VEKIL NIMEL MEVLA...

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ağabey güzel söylüyorsun, hakkı söylüyorsun. bilediğimiz bıçağı elimizden alıp bize karşı kullanabileceklerini de biliyorsun. ayaklarımızı topraktan kesmeyen, var gücümüzle çabalayacağımız hedeflerimiz de olsun artık.

Türkiye terk edilecek değil, diriltilecek olandır.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ağabey güzel söylüyorsun, hakkı söylüyorsun. bilediğimiz bıçağı elimizden alıp bize karşı kullanabileceklerini de biliyorsun. ayaklarımızı topraktan kesmeyen, var gücümüzle çabalayacağımız hedeflerimiz de olsun artık.

Türkiye terk edilecek değil, diriltilecek olandır.

Rasulallah ıman edenlerle beraber mekkeyı fethetmek ıcın medıneye gıtmıstı dırıltmek ıcın MEkkeyı
Sonra geri dondugunde savaşmadan mekkeyı feth ettıler bilmezmisin ?

Soruyorum sana RAsulallah ısteseydı gıtmezdı degılmı ? Vardır bır bıldıgı ALLAH ında vardır muhakkak bır planı.Din onun kul onun savunup yasaması bızımdır.Biz sahip çıkıp RAsulallah a uyduğumuz kadar ALLAH zulcelali vel ikram bize sahip çıkıp koruyup kollayacaktır.

Soruyorum sana Senın dedıgın RAsulallahın bu davranışında nerede kalıyor :)

Yanı cogu ınsan zanla konuşup ona gore hareket edıyor. Zan kotudur.Dini tam manasıyla ogrenelım.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Bizim öncelikli görevimiz Tevhidi hakkıyla öğrenip ona hakkıyla iman etmektir. Bizler evvela bununla mükellefiz. O yüzden bizler Tevhidi anlamak ve anlatmakla uğraşalım. İslam Devleti ALLAH Azze ve Celle'nin nasibi ve takdiri ile kurulur. Bizim öncelikli amacımız ve hedefimiz İslam Devleti kurmak değil insanlara İslam'ı (Tevhidi) anlatmaktır. Tabii ki insanlara anlatabilmek için önce kendimiz anlamalıyız.

(En doğrusunu ALLAH Azze ve Celle bilir.)

Aşırı Tekfir Hastalarının (her türlü) Reklamı olan yayınlar yasaktır
islam-tr. Yönetim

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ağabey Hz. Muhammed'in (sav) cihad stratejisini günümüze bu biçimde uyarlamak bana biraz zorlama gibi geliyor. tevhid üzere bu kadar az mümin varken onları da direkt olarak hicrete (savaşmaya) yönlendirmek doğru mu? Türkiye'nin Dünya üzerinde ve müslümanların umutları üzerinde nasıl bir konumu olduğunu göremiyor muyuz? tanımadığımız, kabul etmediğimiz sisteme mi emanet edeceğiz bu vatanı? bu vatana düşmanlık mı edeceğiz?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim öncelikli görevimiz Tevhidi hakkıyla öğrenip ona hakkıyla iman etmektir. Bizler evvela bununla mükellefiz. O yüzden bizler Tevhidi anlamak ve anlatmakla uğraşalım. İslam Devleti ALLAH Azze ve Celle'nin nasibi ve takdiri ile kurulur. Bizim öncelikli amacımız ve hedefimiz İslam Devleti kurmak değil insanlara İslam'ı (Tevhidi) anlatmaktır. Tabii ki insanlara anlatabilmek için önce kendimiz anlamalıyız.

(En doğrusunu ALLAH Azze ve Celle bilir.)

Tevhıdı bılmeyen İSLAM devleti kuramaz.
Tevhidi bilmeyen adam ALLAH a ıbadet edemez.
Tevhidi çözemeyen kul. Ahireti için yasayamaz.
Ashab cokmu tevhıdı bılıyordu oyle ahım sahım Onların en güzel ozellıgı RAsulallah ıle bırlıkte ısı doğrusundan ogrenıyorlardır.Bizim doğrumuz Rasulallahı takıp eden bırsey ekleyip cıkarmayan bu dıne alimler KAlkın iman edenlerle bırlıkte Tagut ve kafirlere karsı bırlık olup buyururken bu dedıgın :) olmaz akhım.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ağabey Hz. Muhammed'in (sav) cihad stratejisini günümüze bu biçimde uyarlamak bana biraz zorlama gibi geliyor. tevhid üzere bu kadar az mümin varken onları da direkt olarak hicrete (savaşmaya) yönlendirmek doğru mu? Türkiye'nin Dünya üzerinde ve müslümanların umutları üzerinde nasıl bir konumu olduğunu göremiyor muyuz? tanımadığımız, kabul etmediğimiz sisteme mi emanet edeceğiz bu vatanı? bu vatana düşmanlık mı edeceğiz?

Ne demek ıstedıgını anlamadım.?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sunu da unutmayın akhıler

Allahtan başka Hiç bir rab yoktur muhammed sallallahu aleyhı vesellem onun kulu ve elcısıdır deyıp Rasulallah ıle beraber savaşa çıkan ve sehıt dusen nıce ınsan vardı.
Mucahıdlerın ıcındede alimler var ve sureklı hem rıbat hem cıhad hemde ders alıyorlar hemde kaynağında.
Bu tarz yerlerde gerçekten dını tastamam ogrenıyorsun Talıban elkaide nusra ahrar ve benzerı grupların cogunda ders verılıyor.
ALLAH ve RAsulallah anlatılıyor İSLAM anlatılıyor hemde ALLAH tan başka kimseden korkmadan

Yanı neden uretmek kaçmak demektır nefsin avutması soyleydı boyledı.
Unutmamalı kı cıhada çıkıp da sehıt olanlar ıcın gıtmeseydı olmeyecektı dıyen münafıkların olduğu gıbı.
Gunumuzdede komutan dedıgı gıbı gıtme olursun dıyenlerın ben geldıgımde hepsının ölmüş olması durumu gıbıdır.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ashab cokmu tevhıdı bılıyordu oyle ahım sahım

Öncelikle yanlış bir şey söylüyorsam RABBİM beni affetsin.

Abi ashab Tevhidi bilmeyecek de kim bilecek ! Onlar ki en son gelen Tevhid İmamı'nın (Aleyhisselam) talebeleri ! Onlar ki ümmetin en önde gelenleri ve en üstün olanları ! Onlar ki bu dini bize aktaranlar ..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Suriye gidip cihad ettikten sonra sıra Türkiye'ye de gelir, Hz. Muhammed (sav) Medine'ye hicret etmişti, Mekke'yi savaşmadan fethetti" uyarlamasından bahsediyorum.

Türkiye'yi biraz sevelim ağabey.

Biz ahiretimizi ebedı kalacağımız yerımızı sevıyoruz bi iznillah
Bu dünyanın susu bızı aldatmasın sakın..
Ulkemız güzel ama ALLAH tan alıkoyduktan sonra hıcbır mekanın insanların hukmu yoktur.
Biryerler tahrıp olsun dıye degıl ınsanlar olsun dıye degıl

BİZ İŞİDİN YAPTIGI GIBI MUSLUMANLARA KORKU SALIP KAFİRLERE UMİT VERMEYİZ....

BİZ RASULALLAHIN YAPTIGI GIBI MUSLUMAN VE IMAN EHLİNE IMANA YAKINLARA MAZLUMLARA KALKAN KAFİRLERE KORKU SALARIZ.
ALLAH ZULCELALİ VEL İKRAM SABIT EYLESİN.
Neyse anlatmaktan zıyade yaşanıp gorenecek seyler bunlar ummetın mazlumlarına seslenın Biraz daha sabredin.

Bir SAbah İSLAMİN yenıden dırılısıne sahit olacaksınız :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle yanlış bir şey söylüyorsam RABBİM beni affetsin.

Abi ashab Tevhidi bilmeyecek de kim bilecek ! Onlar ki en son gelen Tevhid İmamı'nın (Aleyhisselam) talebeleri ! Onlar ki ümmetin en önde gelenleri ve en üstün olanları ! Onlar ki bu dini bize aktaranlar ..

Ashab tevhıdı bılmıyor degıl bılmez olurmu bilmeseler biz onları örnek alabılırmıydık. nedenlerını yukarıda anlattım. en onemlısı İSLAM DEVLETİ diye bir devlet kuramazlardı.

Anlatmak ıstedıgım su.

yanı ınsanların ben dınımı ogrenıyorum dıye ashabın hıcbırı muslumanları yalnız bırakmadı.Su anda senın dedıgın gıbı bır olayı yapmak Tum mazlumları yalnız bırakıp bana dokunmayanlar yasasın sözüne tekabül edıyor onu kastetdım akhım :)

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ashab tevhıdı bılmıyor degıl bılmez olurmu bilmeseler biz onları örnek alabılırmıydık. nedenlerını yukarıda anlattım. en onemlısı İSLAM DEVLETİ diye bir devlet kuramazlardı.

Anlatmak ıstedıgım su.

yanı ınsanların ben dınımı ogrenıyorum dıye ashabın hıcbırı muslumanları yalnız bırakmadı.Su anda senın dedıgın gıbı bır olayı yapmak Tum mazlumları yalnız bırakıp bana dokunmayanlar yasasın sözüne tekabül edıyor onu kastetdım akhım :)

Abi ben o anlamda yazmadım o yazıyı. Demek istediğim bizler önce ALLAH Azze ve Celle'ye (hiçbir şeyi) ortak/şirk koşmadan, hakkıyla iman ve ibadet/kulluk edelim RABBİMİZ de bizlere nasip ederse, takdir buyurursa İslam Devletini kurarız. Olay bu yani.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamda vatan diye bir şey yoktur

nasıl yok? Allah'ın diniyle hükmedilen topraklar müslümanın yurdu değil mi? Biz şirk sistemini tanımıyorsak, burası boş bir arazi demektir. Türkiye bize vatan olsun istiyorum, bunun için umutluyum ben de.

Biz ahiretimizi ebedı kalacağımız yerımızı sevıyoruz bi iznillah
Bu dünyanın susu bızı aldatmasın sakın..
Ulkemız güzel ama ALLAH tan alıkoyduktan sonra hıcbır mekanın nassın hukmu yoktur.
Biryerler tahrıp olsun dıye degıl ınsanlar olsun dıye degıl

BİZ İŞİDİN YAPTIGI GIBI MUSLUMANLARA KORKU SALIP KAFİRLERE UMİT VERMEYİZ....

BİZ RASULALLAHIN YAPTIGI GIBI MUSLUMAN VE IMAN EHLİNE IMANA YAKINLARA MAZLUMLARA KALKAN KAFİRLERE KORKU SALARIZ.
ALLAH ZULCELALİ VEL İKRAM SABIT EYLESİN.
Neyse anlatmaktan zıyade yaşanıp gorenecek seyler bunlar ummetın mazlumlarına seslenın Biraz daha sabredin.

Bir SAbah İSLAMİN yenıden dırılısıne sahit olacaksınız :)

sevgi derken, hangi sevgiden bahsettiğimi biliyorsun ağabey. açıklamama gerek yoktur herhalde.

islam öldü mü ki dirilsin, şeriatı götürmeye kimin gücü yetti ki biz getirelim? :)
daha çok öğrenelim, daha çok anlatalım, heyecanımızın dönüp bizi kurşunlamasına izin vermeyelim, daha çok düşünelim biiznillah.
inşaAllah seni kızdırmamışımdır ağabey, hakkını helâl et.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH nasip eder ederde sen bunu ne kadar ıstıyorsun bu cok onemlı akhım.
İsteyene her daim vermiştir Zulcelali vel ikram Dünyalık ısteyene dünyalık Ahiret isteyene ahiretlik.

Yani din konusunda tartışmayı sevmıyorum sevmemde. onun ıcın konumuz oy bır başka meselede konuşuruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt