Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Rukye İmanı Güçlendirir mi?

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum kardesler, aramizda rukye yapan insanlar varmi?
Size sormak istedigim, siz bir hastaya rukye yaptiginizda ve Kuranin ayetlerin muazzam gücüne sahit oldugunuzda feyizlenip imaniniz artiormu?
Ben hic canli görmedim ama Video da görmek bile acayip etkilior insani.
Internette gördüm birtane Kafir musallatli insanin tedavi sürecini görürken iman etmis.

Her yönüyle Mucize olan Kur´an bu meseledede kendini ispatlamakta.

Isra Suresi 82: Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur’an, ancak zararını artırır.

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum kardesler, aramizda rukye yapan insanlar varmi?
Size sormak istedigim, siz bir hastaya rukye yaptiginizda ve Kuranin ayetlerin muazzam gücüne sahit oldugunuzda feyizlenip imaniniz artiormu?
Ben hic canli görmedim ama Video da görmek bile acayip etkilior insani.
Internette gördüm birtane Kafir musallatli insanin tedavi sürecini görürken iman etmis.

Her yönüyle Mucize olan Kur´an bu meseledede kendini ispatlamakta.

Isra Suresi 82: Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur’an, ancak zararını artırır.

Cevap bekliorum Raki kardesler :D

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cevap bekliorum Raki kardesler :D
Aleykum Selam

Kuran i anlamini okudugun zaman sende tesir edip amel edemiyorsan iman nasil guclenecek sevgili raki ?
İman amelle dogru amelle cogalir.
İman Senın ALLAH ıle Arandakı bagdır.Sen ona Ne kadar cok itaat ve ibadet edersen o da o kadar cogalır.

Rukye okunan kardes yada rukye yapan kardes rahatlar bu da yasamindaki sikintilari sorunları hafifletir.

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam akhi. "Rukye imanı güçlendirir mi?" soruna kendi deneyimimden bir cevap olarak vermek isterim.

Çok sevdiğim görünce bana Allah'ı hatırlatan çok güzel Müslüman bir hocam abim vardı, onu görmek onunla konuşmak bende büyük tesir oluştururdu.Ondan etkilenirdim gel zaman git zaman abinin rukye yaptığını öğrenmiştim.Demek ki dedim imanı kuvvetli sebebi de bu olabilir dedim.Daha sonra abinin bu durumundan, hem akrabaların, hem kardeşlerimin yaşadığı sorunlardan dolayı rukyeyi öğrendim.Allah'a hamd olsun imanımı arttırdı.İmanın artması hem gördüklerinden dolayı oluyor.Ayetlerin o tesiri, o manaların kafirler üzerindeki bıraktığı etkiyi görmen seni çok etkiliyor.Mesela yeni müslüman olan bir cinin senden "bana haşr suresini oku" dediğini duyuyorsun.Vallahi öyle ağlayıp, Allah'tan af dilemişti ki hem utandım, hem çok etkilendim.Çoğu yalan söylesede onların samimi olup olmadığını anlayabilirsin.
Ve kardeşime abime tavsiyem imanı güçlendiren sabah akşam zikirleri nafile ibadetler var iken buna yönelmemen.
Artıları eksilerine bakacak olursak;
Peki artıları nedir dersek?
*İmanın artıyor,
*Mümin kardeşinin sıkıntısını gidermiş oluyorsun,
*Mazlumların duasını alıyorsun,
*Davet çalışması yapabiliyorsun
,

ve daha bir çok ecir kapısı inşaAllah.
Peki dezavantajları dersek ben kendi çıkarımlarımdan şöyle sıralayabilirim;
*Allah muhafaza bu amelin kibire sebep olabilir, ki cinlere karşı çok uyanık olmak zorundasın bazı cinlerin; "sen çok şey biliyorsun" , "sen şöyle iyi birisin" dediklerini duyduğun zaman bil ki sende kibir kapısını açmak istiyorlar.
*Ailene müslüman kardeşlerine vakit ayıramayabilirsin, ve bu kardeşlerin müminler arasında büyük problemlere sebep olabilir,
*Kendine vakit ayıramayabilirsin,
*Rukye ağırlık verir kardeşim, bu ağırlık öyle bir ağırlık ki ibadetlerini etkileyebilir, tembelleştirebilir, kamyon çarpmış gibi olursun,

*Sana bulaşamıyorlarsa eşine çocuğuna bulaşıp rahatsız edebilirler, bir abiye eşine rukye yapması için öğrettiğimde "gece oda kapısını sürekli kapatıp açtılar" demişti.
*İnsanların hasedini çekebilirsin.
*İmanın arttığı gibi, imanında çok şiddetli düşüşler vesveselerde olabilir.

Bunlar benim kendi gözlemlerimdir.Vakayı iyi değerlendirmek lazım.
Sen bir soru sordun ama benim çenem düştü biraz fazla cevap verdim.İnşaAllah yazdıklarım bir çok soruya cevap olmuş olur.

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam akhi. "Rukye imanı güçlendirir mi?" soruna kendi deneyimimden bir cevap olarak vermek isterim.

Çok sevdiğim görünce bana Allah'ı hatırlatan çok güzel Müslüman bir hocam abim vardı, onu görmek onunla konuşmak bende büyük tesir oluştururdu.Ondan etkilenirdim gel zaman git zaman abinin rukye yaptığını öğrenmiştim.Demek ki dedim imanı kuvvetli sebebi de bu olabilir dedim.Daha sonra abinin bu durumundan, hem akrabaların, hem kardeşlerimin yaşadığı sorunlardan dolayı rukyeyi öğrendim.Allah'a hamd olsun imanımı arttırdı.İmanın artması hem gördüklerinden dolayı oluyor.Ayetlerin o tesiri, o manaların kafirler üzerindeki bıraktığı etkiyi görmen seni çok etkiliyor.Mesela yeni müslüman olan bir cinin senden "bana haşr suresini oku" dediğini duyuyorsun.Vallahi öyle ağlayıp, Allah'tan af dilemişti ki hem utandım, hem çok etkilendim.Çoğu yalan söylesede onların samimi olup olmadığını anlayabilirsin.
Ve kardeşime abime tavsiyem imanı güçlendiren sabah akşam zikirleri nafile ibadetler var iken buna yönelmemen.
Artıları eksilerine bakacak olursak;
Peki artıları nedir dersek?
*İmanın artıyor,
*Mümin kardeşinin sıkıntısını gidermiş oluyorsun,
*Mazlumların duasını alıyorsun,
*Davet çalışması yapabiliyorsun
,

ve daha bir çok ecir kapısı inşaAllah.
Peki dezavantajları dersek ben kendi çıkarımlarımdan şöyle sıralayabilirim;
*Allah muhafaza bu amelin kibire sebep olabilir, ki cinlere karşı çok uyanık olmak zorundasın bazı cinlerin; "sen çok şey biliyorsun" , "sen şöyle iyi birisin" dediklerini duyduğun zaman bil ki sende kibir kapısını açmak istiyorlar.
*Ailene müslüman kardeşlerine vakit ayıramayabilirsin, ve bu kardeşlerin müminler arasında büyük problemlere sebep olabilir,
*Kendine vakit ayıramayabilirsin,
*Rukye ağırlık verir kardeşim, bu ağırlık öyle bir ağırlık ki ibadetlerini etkileyebilir, tembelleştirebilir, kamyon çarpmış gibi olursun,

*Sana bulaşamıyorlarsa eşine çocuğuna bulaşıp rahatsız edebilirler, bir abiye eşine rukye yapması için öğrettiğimde "gece oda kapısını sürekli kapatıp açtılar" demişti.
*İnsanların hasedini çekebilirsin.
*İmanın arttığı gibi, imanında çok şiddetli düşüşler vesveselerde olabilir.

Bunlar benim kendi gözlemlerimdir.Vakayı iyi değerlendirmek lazım.
Sen bir soru sordun ama benim çenem düştü biraz fazla cevap verdim.İnşaAllah yazdıklarım bir çok soruya cevap olmuş olur.

Estagfrullah abi cok güzel anlattin agzina saglik. Allah ilmini artirsin.

Sen bu rukye isini kendin mi ögrendin yoksa o abiden mi? Hocasiz kendi basina ögrenmenin herhangi bir telikesi yokmu? Kendini Ihlas felak nas dan haric hangi sureler veya dualarla koruyorsun?

Sen suan yapiormusun daha türkiyede rukye, yoksa sirf cevrendeki insanlara mi ?

vesselam

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin inşaAllah.Yok kardeşim ben bir hocadan öğrendim.Sonra rukye yapa yapa tecrübe ettik.Rukye ile alakalı kitaplar okuduk.Türkiye'de bunu yapan görüşebildiğimiz rukyecilerle görüştük.Akhi normal zikirlerini yaparsın.Sabah-akşam zikirleri normal virdlerini yerine getirirsin.Biz kendimizi koruyamayız bu Allah azze ve celle'nin korumasıdır.Ne kadar zikir yaparsan yap bazen oluyor olmak zorunda ki o senin imtihanın da olabilir böyle kardeşlere de şahid olduk.Rukye yapıyorum inşaAllah Allah razı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt