Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Sorunlu Ailem Karşısında Nasıl Bir Yol Çizmemi Önerirsiniz?

A Çevrimdışı

AlexanderHeek

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben aile ortamında bir türlü huzuru bulmadım.Hayattan bıktım gibi birşey.Ailem gerçekten sorunlu bir yapıya sahip.Düzeleceğine hiç inanmıyorum.Hatta bazen intiharıda düşündüm birkaç kez denemeye meyilendim ama vaçgeçtim.3-4 ay önce bu siteye kayıt oldum ve islamda merak etiğimi siteden takip ediyorum.Şimdi bana ne önerirsiniz evden çıkıp gitmek istiyorum ama şuan maddi durumum sıfır gibi birşey bana yardımcı olursanız sevinirim.

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
kardeşim tavsiyelerim sırasıyla gelecek inşallah;
1- intiharı aklından bir an önce silmeye çalış, şeytanın vesveselerinden kurtulmaya bak. (bunun için devamlı abdestli durmanı öneriyorum) bu canı ya Allah almalı yada verilecekse Allah yolunda verilmeli bunun aklından asla çıkarma.
2- fotoğraf sana aitse genç birine benziyorsun, maddi durumunun da iyi olmadığını söylüyorsun, aksi olsaydı hayırlı bir evliliği önerebilirdim sana. (ailevi problemleri minimuma indirebilmen için.)
3- düzeleceğine hiç inanmadığın ailen için ise yüce Allah Tevbe suresi 23. Ayette şöyle buyuruyor.
"Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ediyorlarsa, babalarınızı ve kardeşlerinizi (bile) veli edinmeyin. Sizden kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin kendileridir."
4- elinin altındaki interneti seni sırat-ı mustakime ulaştıracak şekilde kullanmaya bak, bunun için islam-tr.org sitemizi takip etmeye devam et, emin ol doğru yerdesin.
5- ve son olarak "İmanınız varsa Allah’a tevekkül edin." Maide-23

A Çevrimdışı

AlexanderHeek

Üye
İslam-TR Üyesi
Saolun arkadaşlar hepiniz bana yardımcı olmaya çalıştığınız için Allah sizden razı olsun kardeşlerim benim.Ama sanki bizim evde bir kötü enerji var ben bir türlü çözemedim.Annem namaz kılıyor,babam bilgili din konusunda ama bayramdan ve cumadan cumaya kılıyor.Annem ve babam ikiside rusal açıdan problemli.Evde 5 kişi olduğumuz halde sanki bir ıssızlık,çok mistik ve olumsuz psikolojik yaratacak bir hava var.Hata azerbaycandan bir ehl-i sünnet arkadaşım beni yanına bile çağırdı gel sana iş bulurum ama kafam şuan çok karışık.Allah yardımcınız olsun.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ramazan ayı geliyor.İnşaAllah ilim ve amelleri çoğalt.Rabbim göğsünü genişletecektir...Ailene karşıda sabırlı ol.Şüphesiz onlarda senin için bir imtahandır onlara iyilik göster kalpleri yumuşar.Sert davranma onlarda üzülür sende.Ara sıra islami videolar izle dersler dinle varsa çevrende arkadaşlar edin onlarla din hakkında nasihatleş kendici davetçi olarak yetiştir inşaAllah.Allah'a davet ederken alacağın tadı huzuru inşaAllah göreceksin.

A Çevrimdışı

AlexanderHeek

Üye
İslam-TR Üyesi
Sağolasın kardeşte benim itikadıma uyan benim şehrimde yoktur gibi birşey.Yani yalnızım diyebiliriz bu konuda.Lise ve önceki zaman arkadaşlarımın çoğu ahir zamanın klasik insanlarından oldular.Ankara,Kayseri,konya,istanbul,diyarbakır,Adana,bursa gibi şehirlerde oturuyor olsam belki biraz bulurum bana göre arkadaş.

Üst Ana Sayfa Alt