Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Taliban’dan “işid’e Biat” Yalanlaması

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban’dan “IŞİD’e Biat” yalanlaması
Pakistan Talibanı, basında çıkan IŞİD’e biat ettikleri yönündeki haberleri yalanladı ve liderlerinin adının ”Habibullah Habib” değil ”Emir Molla Fazlullah” olduğunu bildirdi.

Ayrıca Pakistan Talibanının Emirül Muminin Molla Muhammed Ömer’e biatlı olduğunu da ekledi.

Yalan ve saptırıcı haberleri ile tanınan Takva Haber sitesi, yayınlamış olduğu bir haberde Pakistan Talibanı(Tehrik-i Taliban Pakistan)’nın “Irak ve Şam İslam Devleti” örgütü(IŞİD)ne biat ettiğini ima etti.

Söz konusu haber içeriğinde Habibullah Habib adında yüzü gizli bir adamın tek başına Pakistan Talibanı adına yapmış olduğu açıklamaları içeren bir video bulunmakta ve bu adam Pakistan Talibanı lideri olarak tanıtılmaya çalışılmaktadır!

Takva Haber’in bu açıklamaları üzerine Suriye’de bulunan ve Pakistan Talibanı ve Afgan Talibanı ile iyi ilişkiler içerisinde olan muhabirimiz Muhammed İSRA, Pakistan Talibanı içerisinde bulunan Emir Ebu Ahmet ile görüştü ve bu haberin doğru olup olmadığını sordu.

Emir Ebu Ahmet ”Pakistan Talibanı’nın Emirinin ”Emir Molla Fazlullah” olduğunu, ”Habibullah Habib’ adında birini tanımadığını ve böyle bir şahsın Pakistan Talibanı adına açıklama yapma yetkisi bulunmadığını,diğer Emirler ve Şura yetkilileri içerisinde böyle bir ismin bulunmadığını” bildirdi! Ayrıca Emir Ebu Ahmed sözlerine” kendisinin ve Pakistan Talibanının ”Emirul Muminin Molla Muhammed Ömer’e” biatlı olduğunu ekledi.”

Hatırlayacağınız üzere geçen günlerde “Takva Haber” sitesinin” Seyfullah Çeçen Cemaati”nin Nusret Cephesi’nden ayrılarak Devle Cemaati(IŞİD)’ne biat ettiği yönünde haber yapması üzerine muhabirimiz Muhammed İSRA, bu cemaati ziyaret etmiş ve bu haberin doğruluğunu yakın arkadaşı olan cemaat emiri Ebu Muhammed’e sormuştu.Bunun üzerine Seyfullah Çeçen Cemaati Emiri ve yetkilileri bir video mesajı ile Takva Haberi yalanlamış ve bu haberin yalan olduğunu bildirmişti.

yalanlari ve takiyeleri rafizileri bille geçti
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt