Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Taliban’dan Obama’ya Ikaz: Işi Yokuşa Sürmeyin!

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi


Afganistan’da son zamanlarda Taliban’a karşı sürdürülen saldırılardaki artış ve haçlılar tarafından Taliban’ın çok sayıda kayıp yaşadığı ile ilgili olarak çıkarılan asılsız haberlere cevap olarak, Taliban konsey lideri Sabıq Jihadmal, ABD başkanı Obama’yı hedef alan bir yazı kaleme aldı.

Dünkü raporlara baktığımızda, ABD başkanı Barak Obama’nın, bölgedeki işgalcilerin askeri rolünü, halkına karşı daha fazla hava saldırısı, baskın ve cinayetle yetkilendirerek genişlettiği su yüzüne çıkmıştır. Bu savaşın ve işgalin uzaması için gösterilen çabayı kınıyoruz ve Amerikalılara Afgan halkının, son 15 yıldır tüm gücünüze cesurca göğüs gerdiğini hatırlatırız. Kutsal cihadımızı sizin işgaliniz karşısında tek bir millet olarak sürdürüyoruz. Baskı altına alarak, mağlup ederek, zorlayarak silahlarımı bırakacağımız fikrini aklınızdan çıkarın. Yaklaşık beş yüz bin polis, ordu, istihbarat personeli ve eğitilmiş milisleriniz olmasına rağmen, mücahidlerimizle çarpışmaktan acizsiniz. Her gün kayıplar veriyor, geri çekiliyor ve kaçıyorsunuz ve şimdi Afgan halkı onlarla savaşmanız için size yalvarıyor. Bu da, sizin sadece bir grup ile değil, bütün halkla savaşıyor olduğunuzun bir kanıtıdır.

Katliamlar halklara karşı yapılmış olabilir, ezilmiş olabilirler, toprakları işgal edilmiş olabilir, hapishaneler ve mezarlıklar onlarla doldurulmuş da olabilir ancak, onların iradeleri asla yok edilemez. Özgürlük arzuları çiğnememez, mücadeleleri bastırılamaz. Kendi askerlerinizi savaş meydanlarına salmak ve bize öldürtmek, masraflarınızı yersizce artırmak ve yüz yıl geçse de asla galip olamayacağınız bu savaşı sürdürmek yerine, gerçekleri anlamanız ve artık kabul etmeniz sizin için daha iyi bir tavsiye olur. “İmparatorluklar Mezarlığı” olarak adlandırılan bir vatanın hikayesini okumaya vakit ayırırsanız, kendi eylemlerinizin mahiyetini daha çok anlamaya başlayacaksınız.

2010’da Afganistan’daki birliklerinizin sayısını artırmaya karar verdiğinizde size söylemiştik ki; kayıplarınızın ve harcamalarınızın artışı dışında hiçbir şey kazanamayacaksınız. Belki de aldığınız bu kararın (asker gücünü ve harcamaları artırmak) beyhude olduğunu öğrenmişsinizdir!? Çünkü kazanmaya çalıştığınız her şeyi bugün kaybettiniz.

Başarısız denemeleri tekrar etmek, başarısız bir milletin işidir. Üstelik milletimizin ve mücahidlerimizin böyle kararlar ve propagandalarla korkutulacağına inanıyorsanız, ne yazık ki yanıldınız. Bu aklı size kim verdiyse emin olun ki, ya kendilerini sizinle güvence altına almak isteyen yardakçılarınızdır, ya da Afganistan ve bu bölge hakkında hiçbir bilgisi olmayan kimselerdir. Ya da savaşın devam etmesini arzulayan insanlardır.

Eğer Afganistan’ı eşit bir ülke olarak görmeye ve askeri, siyasi ve barışçıl bir güç olarak İslam Emirliği’ni tanımaya, meşru haklarını talep eden bu yiğit milletin taleplerini dikkate almaya başlarsanız, bir çok kayıptan ve masraftan kurtulmuş olursunuz.

Ama işi yokuşa sürerseniz, İslam Emirliği himayesindeki mücahid Afgan halkı, Allah’ın izni ile, safını koruyacak ve aşılmaz olacaktır.

Afganistan İslam Emirliği Konsey Lideri

Sabiq Jihadmal

Hicri 06/09/1437

Milâdi 11/06/2016

Küresel Analiz / Özel Haber

abd Ikaz Obama taliban 2016-06-14
Kurtuba
PAYLAŞ
 
Üst Ana Sayfa Alt