Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Taliban’dan Yeni Lideri Hibetullah Ahunzade Hakkında Açıklama

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi


Taliban lideri Molla Ahtar Mansur’un ABD saldırısında şehid olması üzerine Hibetullah Ahunzade yeni lider seçildi. Hibetullah Ahunzade Taliban içerisinde çok saygıdeğer birisi olup Taliban’ın kurucu lideri Molla Ömer’in kendisine danışdığı bir kişidir. Taliban’ın kurucu şehri olan Kandaharlı olup Norzai aşiretindendir.

Taliban’ın Hibetullah Akhunzade hakkındaki açıklamasını Küresel Analiz olarak sizlere sunuyoruz;

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla;

{Allah’ın izni olmaksızın hiçbir musibet isabet etmez. Kim Allah’a inanırsa, Allah onun kalbini doğruya götürür. Allah her şeyi bilendir. Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin. Yüz çevirirseniz bilin ki, elçimize düşen apaçık bir duyurmadır. Allah O’dur ki, O’ndan başka ilah yoktur. Mü’minler yalnız Allah’a dayanıp güvensinler.} (Tegabun/11-12-13)

Mü’minlerin yeni Emiri Hibetullah Ahunzade’ye Allah’ın Kitabı, Rasulun sünneti, Hulefa-i Raşidin’in izinde ve Ehli Sünnet Cemaati’nin yolunda beyat ettiğimizi, aynı şekilde Mü’minlerin Emiri Hibetullah Ahunzade’ye kolaylıkta ve zorlukta tabi olacağımızı, Allah’tan gelen bir delil ile gördüğümüz bir küfür dışında münakaşa etmeyerek hakkı söyleyeceğimiz ve Allah hakkında hiç bir kınayıcının kınamasından korkmadığımızı, Allah’ın söylediklerimizde vekil olduğunu ve son olarak en büyük Allah olduğunu izzetinde ancak Allah’a, O’nun Rasulune, Mü’minlere olduğunu ve münafıkların bunu bilmediklerini bildirerek beyat ettiğimizi beyan ediyoruz.

Yeni lider Hibetullah Ahunzade:

9btlels2.jpg


Küresel Analiz / Özel Haber
 
Üst Ana Sayfa Alt