Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Taliban’dan Nato’ya Büyük Darbe: 166 Araç, 226 Tank Imha Edildi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban’dan NATO’ya büyük darbe: 166 araç, 226 tank imha edildi


10 Haziran 2014 22:12
Afganistan’da Talibana bağlı güçler Nangarhar Vilayeti’nin merkezinde yer alan Celalabad’da, ABD-NATO’ya ait askeri terminale saldırı düzenledi.

islahhaber.net-HABER

Yaşanan şiddetli çatışmalarda onlarca ABD-NATO askeri ölürken NATO’ya ait 166 araç ve 226 tankın imha edildiği açıklandı.

Afganistan İslam Emirliği sözcüsü Zabihullah Mücahid tarafından yapılan açıklamada, Pazartesi günü Taliban güçlerinin Nangarhar Vilayeti’nin merkezinde yer alan Celalabad’da NATO’ya ait bir askeri terminale yerel saatle 10:00′da düzenlediği ve gece saat 01:00′a kadar süren ağır silahlı ve 3 direnişçinin düzenlediği canlı bombalı saldırılarında onlarca ABD-NATO askerinin Taliban tarafından öldürüldüğü duyuruldu.

Yaşanan şiddetli çatışmalarda bölgede bulunan terminalde 226 zırhlı tank, 33 nakliyede kullanılan konteyner kamyonu, 21 petrol tankeri ve 112 römork kamyonun yanarak imha edildiği ifade edildi.

Öte yandan düzenlenen operasyonda 3 Taliban direnişçisinin Şehid olduğu açıklanırken, saldırının Afganistanda 12 Mayıs’ta ‘Hayber Savaşı’ adı altında başlatılan bahar operasyonu kapsamında en yıkıcı ve ölümcül saldırının olduğu bildirildi.

İslam Emirliği: http://shahamat-english.com/index.p...to-terminal-166-vehicles,-226-tanks-destroyed
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah güçlerini artırsın elhamdulillah
 
M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
taliban benim gözümde öyle ki amerikanın tüm askeri gücü kullanılsa dahi ayakta kalıp hatta zafer elde eder Allahın izniyle Amerika zaten ekonomi açısından her geçen gün batıyor askerleri paralı ve ölüm korkusundan altlarına ediyorlar ve taliban aldığı ganimetlerle düşmanı kendi silahıyla vuruyor, tek zayıf noktamız hava saldırıları fakat Allah'ın yardımı yeter...
 
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
cidden taliban inanılmaz bakıyorsun ufak adamlar kemikleri sayılıyor ama iman gücü yok mu hay maşallah ya :)
 
Üst Ana Sayfa Alt