Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taliban’dan sert açıklama!

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Taliban’dan sert açıklama
Afganistan’da ABD’ye karşı direnen Taliban Hareketi yaptığı açıklamada DAEŞ'I ABD'ye maşa olmakla suçladı.

afganistanda-baris-gorusmeleri-surerken-taliban-saldirilari-hiz-kesmiyor-40bc2c16.jpg

Taliban Hareketine Afganistan'da pek çok yerde karşı karşıya geldikleri DEAŞ ile ilgili açıklamada bulundu.
Hareketin resmi internet sitesinden “Koner’de Kuşatılan DEAŞ Liderleri Bir Kez Daha Amerikan Uçaklarınca Kurtarıldı” başlıklı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İslam Emirliği Mücahidleri, yaklaşık bir haftadan bu yana IŞİD belasına ve bu varlığa karşı Koner vilayetinin muhtelif bölgelerinde etkin operasyonlar düzenliyor.
Koner halkı da IŞİD’e karşı bu operasyonlarda Mücahidlerle birlikte omuz omuza vermiş durumda.
Koner’in çoğu bölgesi IŞİD’li mücrimlerden temizlenmiş, liderleri ve üyeleri Mezar Vadisinde bulunan Gül ilçesinin Çarkando bölgesine iltica etmeye zorlanmışken onlarca Amerikan uçağı ve onlara eşlik eden Kabil yönetimine bağlı yüzlerce kara birliği dün gece Mezar Vadisine gelip IŞİD militan liderlerini ve üyelerini aileleri, silahları ve malzemeleriyle birlikte Mücahidlerin saldırılarından ve ele geçirmesinden kurtararak alıp götürdü.
Bu, Amerikalı işgalcilerin Mücahidlerin kuşatmasına düşen IŞİD’li militanları kurtarıp Amerikan üslerine ve merkezlerine kaçıncı taşıyışı oldu!
Bu cürüm hem de Amerikalı işgalciler ve onların yerli paralı askerleri IŞİD’e karşı savaştıklarını söyledikleri ve böylece de IŞİD ismini istismar ederek işgallerini daha da uzatmak istedikleri sırada işleniyor.
Müslüman halkımız ve daha geniş çerçevede uluslararası toplum anlamalıdır ki IŞİD adı altında Afganistan’da faaliyet gösterenler -ki onlar acımasızca sivilleri, dini liderleri ve kabile büyüklerini öldürenler, camileri, sivil toplanma alanlarını, yürüyüşleri ve kent içindeki sivil yerleri hedef gözetmeksizin bombalayanlardır- mücrim Amerikalı işgalcilerin elinde bir maşadır, bu yolun her bir adımında onlara o yardım ediyor ve destekliyor.”
Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü

Kaynak: Doğruhaber Gazetesi | haber, haberler, sondakika haber, haberleri

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne Taliban ne Daeş demek istiyor herhalde Bin Yusuf. Taliban ile ABD anlaştı mı anlaşmadı mı bilmiyorum. Ancak bu Daeş’in maşa olduğu işi gücü Müslümanlarla uğraşmak olduğu gerçeğini değiştirmez. Bir yanlış başka bir yanlışla örtülmez.

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Deaş katiller sürüsüdür. En azından duyumlarımız bu yöndedir. Taliban ise inşallah hak yolda yürüyen mücahidlerden müteşekkil bir emirliğin erleridir. Ben sadece kaynaksız haberlere pek itibar etmememiz gerektiğini düşünüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt