Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfirci ve Hariciler Hakkında

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Cennet Haricilerin elinde olsaydı sanırım cennete kendilerinden başkalarını birde kendi hiziplerinden başkalarını katmazlardı...

Merhametlilerin en merhametlisine hamd olsun...ki Adil olan Bir Rabbimiz var...

G Çevrimdışı

Güleyru

Üye
İslam-TR Üyesi
Merhametlilerin en merhametlisine hamd olsun...ki Adil olan Bir Rabbimiz var...

Milyonlarca kez hamdolsun hemde ... :güldüm :helalsana

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Cennet Haricilerin elinde olsaydı sanırım cennete kendilerinden başkalarını birde kendi hiziplerinden başkalarını katmazlardı...

bu güruha ehli sünnetteki tekfirci cemaatleride ekle hacı admin abi. bu ümmetin cahillerden çekeceği var. Rabbim yardımcımız olsun inşaallah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah razı olsun deli kardeş zaten sözüm umumdu bu itikatte olan her kesimi içine alıyor.Allah cc bizleri korusun.amin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
önce selam vermesini öğren sonra bana soru sor ibn kayyım kardeşim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ibni kayyım ' Alıntı:
Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun

bu sözüne bianen yazdım bu tür selamlaşmayı sevmem nereye girdiğin belli değil mide böyle yazıyorsun burası islami bir forum kafir forumu gibi bazı insanların kafir grubuna girdiğinde takındığı bu selamlaşmayı yapandan açıkcası nefret ederim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ibni kayyım ' Alıntı:
bu güruha ehli sünnetteki tekfirci cemaatleride ekle hacı admin abi. bu ümmetin cahillerden çekeceği var. Rabbim yardımcımız olsun inşaALLAH.

Bir kaç sorum olcak :vavaaaa

Bİr örnek gösterebilir misiniz bu cemaatlere?

Tekfir etmek günah mı?

Her tekfir eden tekfirci mi?

Tekfir sebeblerini biliyor musunuz?

Hem ehli sünnet ve tekfirciliği nasıl birleştiriyorsunuz?

deli kardeşe sorulan soruyu kardeşin nete girememesi hasbiyle yönetici olarak üzerime alıp yanıt vereyim..

Kısa kısa yanıt vereyim.Her tekfir eden tekfircimi demek yanlış olur tekfiri doğru yapmak lazım.Tekfiri hastalık haline getirmek yanlıştır.Kimsenin elinde imanometre yoktur.

Hz Ali haricilere savaş açacakken onlara şu tabiri kullanıyor..Onlar bizim asi kardeşlerimiz..Ve haricilerin islamdaki konumuda bellidir dine ilk sapıklığı katanlardandır.Hz Ali onlara asi kardeşlerimiz diyerek onları islam dairesinden çıkarmamıştır zira kardeş demekle din kardeşi sınırları içinde kaldığını göstermektedir.Ehli sünnetin içindede iyisi kötüsü elbette olucakdır deli kardeşim bu konuda bunu kastetmiş olabilir.

Tekfir etmek günahmı sorusuna gelince kimse kimsenin demesiyle kafir olmaz müslüman da olmaz Alemlerin Rabbi olan Allah bilir kimin ne olduğunu bir kişi tekfir ederek günah değilde kafir olabilir zira o söz karşıdakinde yoksa ve karşıdaki müslümansa o söz söyleyene döner dolayısıyla bu günahdan çok şiddetli derecede bir şeydir.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Tekfir etmek günahmı sorusuna gelince kimse kimsenin demesiyle kafir olmaz müslüman da olmaz Alemlerin Rabbi olan ALLAH bilir kimin ne olduğunu bir kişi tekfir ederek günah değilde kafir olabilir zira o söz karşıdakinde yoksa ve karşıdaki müslümansa o söz söyleyene döner dolayısıyla bu günahdan çok şiddetli derecede bir şeydir.

Allah razı olsun abi. mesela bana kafir diyo. ama ben mesela sabah ve diğer namazlar gibi birazdan inandığım rabbim için akşam namazını kılacağım. ben kafirsem eğer kılmasam olur mu mesela namazı ????

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
ya ibni kayyim said nursiye ve samanpan kardesimize unutma ben muslumanim muslumandan baskasina kafir diyemem ama diyorum demekki musluman dir . nedne kafir diyorsun . senin cahilligin insanlari dinden soguytuyor . kimseye kafir deme bu meselede kendinle uzlas. said nursiyide kotuleme eger yanlsi gordugun yer varsa eserinde goster. ki gosterdin bende sana aciklamasini yaptin sen hala eger samanpana kafir diosan sende bir yanlislik var demektir.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
ibni kayyım ' Alıntı:
bu güruha ehli sünnetteki tekfirci cemaatleride ekle hacı admin abi. bu ümmetin cahillerden çekeceği var. Rabbim yardımcımız olsun inşaALLAH.

Bir kaç sorum olcak :vavaaaa

sAmAnpAn ' Alıntı:
Tekfir etmek günahmı sorusuna gelince kimse kimsenin demesiyle kafir olmaz müslüman da olmaz Alemlerin Rabbi olan ALLAH bilir kimin ne olduğunu bir kişi tekfir ederek günah değilde kafir olabilir zira o söz karşıdakinde yoksa ve karşıdaki müslümansa o söz söyleyene döner dolayısıyla bu günahdan çok şiddetli derecede bir şeydir.

ALLAH razı olsun abi. mesela bana kafir diyo. ama ben mesela sabah ve diğer namazlar gibi birazdan inandığım rabbim için akşam namazını kılacağım. ben kafirsem eğer kılmasam olur mu mesela namazı ????

Bİr örnek gösterebilir misiniz bu cemaatlere?

Tekfir etmek günah mı?

Her tekfir eden tekfirci mi?

Tekfir sebeblerini biliyor musunuz?

Hem ehli sünnet ve tekfirciliği nasıl birleştiriyorsunuz?

deli kardeşe sorulan soruyu kardeşin nete girememesi hasbiyle yönetici olarak üzerime alıp yanıt vereyim..

Kısa kısa yanıt vereyim.Her tekfir eden tekfircimi demek yanlış olur tekfiri doğru yapmak lazım.Tekfiri hastalık haline getirmek yanlıştır.Kimsenin elinde imanometre yoktur.

Hz Ali haricilere savaş açacakken onlara şu tabiri kullanıyor..Onlar bizim asi kardeşlerimiz..Ve haricilerin islamdaki konumuda bellidir dine ilk sapıklığı katanlardandır.Hz Ali onlara asi kardeşlerimiz diyerek onları islam dairesinden çıkarmamıştır zira kardeş demekle din kardeşi sınırları içinde kaldığını göstermektedir.Ehli sünnetin içindede iyisi kötüsü elbette olucakdır deli kardeşim bu konuda bunu kastetmiş olabilir.

kardeşlerim benim yerime yeterince açıklayıcı konuşmuşlar zaten. rabbim onlardan razı olsun. cümlemde kendi islami yaşayışlarını ve anlayışlarını din edinen ve ehli tarik diye geçinen insanları kastetmiştim esasen. bu çerçeve içerisine girmeyen kişileri tekfir eden, gerçek müslümanlarıda kendileri zannedenler. Rabbim onlarıda hidayetine erdirsin inşaallah. kardeşlerimde bu kastımı anlamışlarki benim düşüncelerimi aynen dillendirmişler.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bayağı çaba sarfetmiş olmalısın bu konuyu bulmak için ?

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakikaten öyle ya :)) :)) :)))

Üst Ana Sayfa Alt