Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye'den Akidesi Sağlam Olan Birkaç Hoca Önerebilir misiniz?

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Sen müslüman olduğundan emin misin ? Vallahi senin islamdan en ufak bir nasibin yoktur.Kim müslümanlara karşı kafirle işbirliği yaparsa bütün islam alimlerinin ortak icması ile kafirdir.Zindanlarında sırf cıhad etti diye binlerce musluman bulunan daha geçen yıl 20 den fazla mucahıdı sadece cıhada katıldı dıye ıdam eden yemende binlerce askerle mucahıdlere saldıran ve dahı surıyede ve ırakta onlarca savas ucagı ıle muslumanlara bomba yağdıran amerikanın en sadık köpeği suud ailesi kafirdir.suud kafiri Müslümanlara karşı bütün dünyada amerikan kafiriyle işbirliği içindedir senin o alim dediğin paralı suud telefisi sözde alimlerde zaten alim değildir.

Alın bir tekfirci daha. Allah sana hidayet etsin. Suud devletine kafir demek dinin asıllarından olan icmai bir mesele. Muhalefet eden kafir oluyor. Subhanallah! Makdisi neden ibn bazı, useymini tekfir etmiyor, elbaninin elini öpüyor ey cahil! onlarıda tekfir etsene haydi. Ebu katadeyi, makdisiyi, diğer sair cihad alimlerinin hepsini tekfir et.

EbuHasanAlMuhajiri Çevrimdışı

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Alın bir tekfirci daha. Allah sana hidayet etsin.
şu dediğin suudu tekfir etmiyorum müslüman görüyorum lafını edipte seni tekfir etmeyecek alim ve hatta el kaide lideri ve hatta avam mücahidi tanımıyorum.Kaldıki ben açıktanda tekfir etmedim forum gereği yapıştırdın hemen tekfirci lafını zaten size göre nerde müslüman var tekfirci Allah teala asıl sana hidayet nasip etsin.

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Alın bir tekfirci daha. Allah sana hidayet etsin. Suud devletine kafir demek dinin asıllarından olan icmai bir mesele. Muhalefet eden kafir oluyor. Subhanallah! Makdisi neden ibn bazı, useymini tekfir etmiyor, elbaninin elini öpüyor ey cahil! onlarıda tekfir etsene haydi. Ebu katadeyi, makdisiyi, diğer sair cihad alimlerinin hepsini tekfir et.
Konuyu değiştirme müslümana karşı kafirle işbirliği içinde olan kafir midir değil midir ?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şu dediğin suudu tekfir etmiyorum müslüman görüyorum lafını edipte seni tekfir etmeyecek alim ve hatta el kaide lideri ve hatta avam mücahidi tanımıyorum.Kaldıki ben açıktanda tekfir etmedim forum gereği yapıştırdın hemen tekfirci lafını zaten size göre nerde müslüman var tekfirci Allah teala asıl sana hidayet nasip etsin.

kardeş kısa ve net cevap ver
suudu tekfir etmeyen kafirdir diyen bir alimden alıntı yaparmısın?

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

İslam-TR Üyesi

Beni tekfir etmeyecek Alim, el kaide lideri, hatta avam tanımıyorsun öylemi ben tanıyorum. Suud devletinin müslüman oldugunu savunan alimerden ders alan, ellerini öpen bir makdisi tanıyorum hemde. MAKDİSİ.

Ben suud ailesi müslümandırda demedim kafirdirde demedim. sadece tevakkuf ettim ve ihtilafı zikrettim. sen bunu bile tekfir ettin.

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

İslam-TR Üyesi

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Beni tekfir etmeyecek Alim, el kaide lideri, hatta avam tanımıyorsun öylemi ben tanıyorum. Suud devletinin müslüman oldugunu savunan alimerden ders alan, ellerini öpen bir makdisi tanıyorum hemde. MAKDİSİ.

Ben suud ailesi müslümandırda demedim kafirdirde demedim. sadece tevakkuf ettim ve ihtilafı zikrettim. sen bunu bile tekfir ettin.
Makdisi suudu tekfir ediyor ders alması neyi değiştirir be hey cahil ona bakarsan İmam ı Azamda Caferi Sadıktan ders almıştır bunada diyeceksin herhalde caferilik haktır İmamı Azam caferi sadıktan ders aldı.

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Açık açık söyleyin yav sizde suudu ne olarak görüyorsunuz ? Vallahi forumdaki bazılarının akidelerinin sıkıntılı olduğunu biliyordumda bu kadarını tahmin etmiyordum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Açık açık söyleyin yav sizde suudu ne olarak görüyorsunuz ? Vallahi forumdaki bazılarının akidelerinin sıkıntılı olduğunu biliyordumda bu kadarını tahmin etmiyordum.
Bak kardesim uslubun yanlis ben kardeslerime kafir diyecek adamdan delil beklerim.
Adam suudi tekfir etmiyor diye kafir diyorsun edebinle takil.

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Bak kardesim uslubun yanlis ben kardeslerime kafir diyecek adamdan delil beklerim.
Adam suudi tekfir etmiyor diye kafir diyorsun edebinle takil.
Allah akıl fikir versin bütün alimler müslümana karşı kafirle işbirliği yapanların kafir olduğuna hükmetmiştir.Adam kalkmış selulu tekfir etmiyorum haccacın durumu gibidir diyor sen kalkmış bana edebini takıl diyorsun vallahi yazık Allah teala akıl fikir nasip etsin.İslamda islam kardeşliğinden başkası yoktur burda daha önceden tanınması kimseyi bana kardeş yapmaz.

C Çevrimdışı

cundullahh

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam işte güzel kardeşim, Anlattıklarına hiç bir itirazım yok. en son yazdıklarına katılıyorum. Mesele bu kadar. atatürkü anlatma bana. hepimiz biliyoruz o lanetli kafirin ne haltlar yediğini. Neden kendini yoruyorsun Zaten şeriti kaldırıp demokrasiyi getirenleri burada herkes tekfir ediyor. Burada kalsak hiç bir sorun yok. Ama sen türkiyede yaşayan herkesi umumen tekfir ediyorsun. tek ihtilafımız bu. Mesela beni sokakta görsen kafir diyeceksin. Ama akidemiz çoğunlukla aynı. İşte diyoruz ki demokrat oldugu açık olanlar, şeriata düşmanı olan, iskilipli atıf hocanın vs o zamanda ki alimlerin asılmasına sevinenler bunlar ancak kafirlerdir. Lakin bu hal üzere olduğu bilinmeyen kişilere islam alametlerinden ötürü umumen müslüman ediyoruz küfrünü görünce tekfir ediyoruz. bu kadar basit. Resul'un durduğu yerde duralım inşaaAllah. Selametle. Kırdıysam hakkını helal et.

Ben onu kardeş zaten bu milleti hastalıklı edende o değilmi dedi de o yüzden dedim bu milleti hastalıklı eden o değil atatürk yani demek için anlattım o kadar

Benim söyledigim şey bir insan sırf Allaha karşı çıkan ve halk tarafından sevinen hoca kılıgına girerek Allaha karşı çıkan insanlara destek çıkanları tekfir edip ne oldugunu çıkardı diye ona laf atmanızdır

İşte cehalet ve bilmemek bahane değildir işte kuranda araf süresi 172 173 ve 174 ayeti kerimede

172- "Hani Rabbin, Ademoğulları'ndan onların bellerinden soylarını dışarı aldı ve "Ben sizin Rabbiniz değil miyim? diyerek kendilerini birbirine şahit tutmuştu da onlar da "Evet şahidiz " demişlerdi. Allah kıyamet günü şöyle diyemeyesiniz diye bunu böyle yaptı; "bizim bundan haberimiz yoktu. "

173- `Ya da şöyle diyemeyesiniz diye; "Vaktiyle atalarımız müşrik olmuşlardı, biz onlardan sonra gelen kuşaklardık, bizi eğri yola sapanların yaptıklarından dolayı mı mahvedeceksin?"

174- "İşte ayetlerimizi böyle ayrıntılı biçimde anlatıyoruz ki, ola ki, doğru yola dönerler. "

Allah ayetinde bizim bundan haberimiz yoktu yada Vaktiyle atalarımız müşrik olmuşlardı, biz onlardan sonra gelen kuşaklardık, bizi eğri yola sapanların yaptıklarından dolayı mı mahvedeceksin diye demeyelim diye ayet indirmiştir
Bende kırdıysam sende Hakkını helal et o yolda dururuz inşallah Selametle :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah akıl fikir versin bütün alimler müslümana karşı kafirle işbirliği yapanların kafir olduğuna hükmetmiştir.Adam kalkmış selulu tekfir etmiyorum haccacın durumu gibidir diyor sen kalkmış bana edebini takıl diyorsun vallahi yazık Allah teala akıl fikir nasip etsin.İslamda islam kardeşliğinden başkası yoktur burda daha önceden tanınması kimseyi bana kardeş yapmaz.
Biz birbirimizi musluman oldugumuz icin tanir biliriz ve muhabbetimizi de buna gore yonlendiririz.Alim adam kafirle isbirligi yaparmi ? Yapmaz..

buradaki HİCBİR KARDESİMİZDE KAFİRLE AYNİ MASADA OTURMAZ.

İSLAMİ PAZARLİK KONUSU YAPMAZ yine diyorum suclamalarina son ver akhi kul susar hak uzere karsindakinde yoksa sana doner..

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Biz birbirimizi musluman oldugumuz icin tanir biliriz ve muhabbetimizi de buna gore yonlendiririz.Alim adam kafirle isbirligi yaparmi ? Yapmaz.. Eger haksa buradaki HİCBİR KARDESİMİZDE KAFİRLE AYNİ MASADA OTURMAZ.

İSLAMİ PAZARLİK KONUSU YAPMAZ yine diyorum suclamalarina son ver akhi kul susar hak uzere karsindakinde yoksa sana doner..
Yav müslümana kafirle karşı işbirliği yapan apaçık icma ile kafir midir diyorum cevap vermiyorsun yav adam apaçık selulu tekfir etmiyorum haccacın durumu gibidir diyor sen suçlamana son ver diyorsun vallahi daha da bişey yazmam zaten Selam

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

İslam-TR Üyesi

Yav arkadaş ben müslüman görüyorum demedim sadece ihtilafı zikrettim. ihtilaf var dedim ve sustum. sen ihtilaflı göreni bile tekfir ediyorsun.

Bir mesele düşününki tevakkuf eden avam tekfir edilsin, savunan ulema tekfir edilmesin. Müslüman oldugunu savunan alimleri tekfir etmeyen makdisiyi, ebu katadeyi tekfir etmiyorsun. Yav nasıl bir adalet, nasıl bir müslümanlık bu! Adamın adı makdisi, Ebu katade, Ebu yahya el-libi olunca tekfir etme, ama adı sukunet olunca garibanın 7 ceddini tekfir et. Allah sizin gibilerin kardeşliğinden beni beri kılsın. rabbim sen şahidsin bunun şuanki tekfirine.sana bir şey söyleleyim sen varya ışiddende, hanzaladanda daha tekfircisin. selülü tekfir etmiyorum öylemi ? la havle vela kuvvete illa billah. yazdıklarımdan bunumu çıkardın.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yav müslümana kafirle karşı işbirliği yapan apaçık icma ile kafir midir diyorum cevap vermiyorsun yav adam apaçık selulu tekfir etmiyorum haccacın durumu gibidir diyor sen suçlamana son ver diyorsun vallahi daha da bişey yazmam zaten Selam
Bunu yapan sonradan hatasini anlar ve dogru yola donerse durumu ne olur sen bana bunu soyle sorunun cevabini verecegim ben sana.

C Çevrimdışı

cundullahh

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yok
an itibariyle sitede atatürkü savunacak kimse yok
fakat buraya bir atatürkcü gelirse söz size yönlendiricem :)
Yok tabi Allaha şükür alayımız tevhid ehli Müslümanlarız o arkadaş milleti zaten o hastalaştırdı dedi diye atatürkü anlattım onun değil onun yaptıgını anlattım ama ben her yerde atatürkü savunanları gerçeği hakkı anlatıp onlara karşı çıkmışımdırki Allah nefes verdikçede karşı olcaz inşallah :)

Üst Ana Sayfa Alt