Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yavuz Sultan Selim (rahimehullah)'ın Şii Köpeği Şah'a Yazdığı Mektup

K Çevrimdışı

Kurdil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu dediğinize göre ben cahilim. O zaman bir kardeşiniz olarak beni bilgilendirmenizi istiyorum. Yavuz'u katil yapan nedir? Bunları maddeleyin inşaAllah.
Cahil olduğunu söyleyebilmek iyidir.Soruya gelince ben maddeleme yolunu kullanmıyorum.Kullanan bazıları var burada onlara bakarsanız metodun yanlışlığını anlarsınız.Arada kullanabilirim o da karşıdakiyle alakalı.Ancak siz sanıyorum bu Türk-İslamcılardan daha zekisiniz.Şöyle izah edeyim,Yavuz iki devletle çok savaştı:Memlükler ve Safeviler.Safeviler Anadolu'da Şiiliği yaymak istiyorlar,isyan olayları falan oluyor.Malumunuz 2.Beyazıt(rahimeullah) zamanında Yavuz babasına karşı çıkmıştı sonra ahını da aldı.Neyse Yavuz isyanları önlemek için İdrisi Bitlisi aracılığıyla Kürtleri kandırıyor ve gerisi malum katliam.Ha burada Selefî geçinen Türkçülerimiz Rafizîlerle savaş diyebilirler.Ama sivil halkı katletmek ve acılar yaşatmak İslam'a aykırıdır.Sonrasında Memlükler gibi ehl-i sünnet bir devleti yıktı.Çok bahaneler uyduruluyor işte su kuyularıymış da halifeyi koruyamıyormuş da,hepsi hikaye.Memlüklerle yapılan savaşta döktüğü kan helal midir Allah aşkına?Arada ölen o askerlerin hesabını nasıl verecek?
Sonrasında Abbasi halifesinden görevi gasp ediyor Haşmetli.İşte çok kötü konumdaydı da kendi rızasıyla verdi de vs. yalanlar uyduruluyor.Abbasi halifesi bunu asla istemez,çünkü asırlardır devam eden bir hanedanı kimse bir anda sonlandırmak istemez.
Şunu da ekleyim Yavuzu Kureyşî çıkarma saçmalığını takmıyorum Halifenin Kureyşîliğinden haberdarsındır.Bu şartı takmayan katilimiz eliyle aslında hilafet son buluyor.Halifeliği Abdülhamit'e kadar hiç bir padişah kullanmıyor zaten.
Hem Abbasi soyu devam etseydi Atatürk hilafeti(gerçi olan da sahih değildi ama) kaldıramazdı.
Yani anlayacağınız Selefi geçinen birileri Yavuzculuk yapıyor ve bunun izahı kavmiyetçilik ya da cehalet.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Vallahi demek sevgili kardeşim,artık eskisi kadar inandırıcı değil.Ha karizmatik durabilir o ayrı.Tartışmaya uygun olmadığını söylemiş miydim?
Buyur forumun üstün zekalı üyesi, aşağıdaki linki dikkatlice oku, gerçi benim okumam biraz uzun sürdü ama sen bu zekayla bir çırpıda okuyacağına eminim, bozuk kırıcı ve aşağılayıcı tartışma uslübunuzdan, forum üyelerine mesnedsiz iftiralarınızdan ve son olarak forumdaki kardeşlerin ve benim uyarılarımı dikkate almadığınızdan ötürü 3 gün yazma yasağı.

https://www.islam-tr.org/konu/imam-kureystendir-hadisi-sahih-midir.30765/

أوصاني خليلي صلى الله عليه و سلم أن اسمع و اطيع وإن عبدا مجدع الأطراف
«Başınıza, burnu kesik siyah bir köle dahi getirilse, sizi Allah'ın Kitabının hükümlerine göre idare ettikçe onu dinleyin ve ona itaat edin
(Muslim, Kitab, el-Hacc bab, 311; Tirmizî, Kitab el-Cihad bab, 28, îbn-i Mâce, Kitab el-Cihad; bab, 39; Musned-i Ahmed b. Hanbel C. 4, Sh. 70)

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
Abdülhamitçiler de çıktı bak.Yavuz Sultan Han,daha başka ünvan övgü kelimeleri kullanarak yüceltirsen daha iyi olmaz mı.Sonuçta Türk oğlu Türksün ve o senin atan.
kurdil ben türk değilim arabım ben insanlara islama yaptıkları hizmetlere göre bakarım . dil farkı sadece insalarların arasındaki anlaşma farklılığıdır bütün peygamberler arap değildir ve türkte değildir kürt değillerdir ve hepsini seviyoruz. buna görede biz bütün müslümanları dinden dolayı sevmeliyiz . buna görede yavuz han ve abdulhamit han benim atam selehaddin eyyubi atam saidi kurdi benim atam fatih sultan muhammed benim atam osman gazi benim atam .peki senin atan kim apo mu? agop agopyanmı? fethullah gülenmi? barack obamamı? ariel şaronmu? atatürkmü?

K Çevrimdışı

Kurdil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kurdil ben türk değilim arabım ben insanlara islama yaptıkları hizmetlere göre bakarım . dil farkı sadece insalarların arasındaki anlaşma farklılığıdır bütün peygamberler arap değildir ve türkte değildir kürt değillerdir ve hepsini seviyoruz. buna görede biz bütün müslümanları dinden dolayı sevmeliyiz . buna görede yavuz han ve abdulhamit han benim atam selehaddin eyyubi atam saidi kurdi benim atam fatih sultan muhammed benim atam osman gazi benim atam .peki senin atan kim apo mu? agop agopyanmı? fethullah gülenmi? barack obamamı? ariel şaronmu? atatürkmü?
Hak ettiğiniz cevabı verdim zaten.Mantıksal açıklama yapınca banlanıyoruz.Sizin dininiz size...

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zevaatın aşşağılamaya çalışıp aleviler katledildi dediği yavuz döneminden günümüze anadoluda milyonnlarca alevi var , halifelik gasp edildi dediği memlük mısırında ise kala kala 500 bilemedin 600 bin, yani kürt eyüpü kim kandırdıda mısırda şii batını nüfusu bu hale geldi ?

he bu arada şah ismail ve aybeg handa kenya massai kabilesindendi sanırım !!!

bu arada osmanlıdaki yavuz memlükteki kutuz bu nasıl bi iştir böyle ?

ıssırıcı sultanlaın halifeliğimi varmış yoksa ?

neyse ben çekilip göbeğimi kaşımaya devam edeyim , vardır bir mantığı , hani ateş topraktan üstün"müş" ya ...

K Çevrimdışı

Kurdil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
zevaatın aşşağılamaya çalışıp aleviler katledildi dediği yavuz döneminden günümüze anadoluda milyonnlarca alevi var , halifelik gasp edildi dediği memlük mısırında ise kala kala 500 bilemedin 600 bin, yani kürt eyüpü kim kandırdıda mısırda şii batını nüfusu bu hale geldi ?

he bu arada şah ismail ve aybeg handa kenya massai kabilesindendi sanırım !!!

bu arada osmanlıdaki yavuz memlükteki kutuz bu nasıl bi iştir böyle ?

ıssırıcı sultanlaın halifeliğimi varmış yoksa ?

neyse ben çekilip göbeğimi kaşımaya devam edeyim , vardır bir mantığı , hani ateş topraktan üstün"müş" ya ...

Sana Kürt Eyüb'ün katil olmadığını mı anlatsam,Türklükle bir sorunum olmadığını mı bilemedim.En iyisi göbeğini kaşı,nefsini terbiye etmek suretiyle büyüttüğün göbeğini.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sana Kürt Eyüb'ün katil olmadığını mı anlatsam,Türklükle bir sorunum olmadığını mı bilemedim.En iyisi göbeğini kaşı,nefsini terbiye etmek suretiyle büyüttüğün göbeğini.
Ne olduğunu bilemem ama edepsiz olduğun çok açık

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Edepsiz mi duruyorum?Diğerleriyle aynı görüşte olmadığım için mi?
Bak arkadasim dusuncelerini aciklayabilirsin sorun yok ama bunu gevsek gevsek agzini ege ege soylemezsin edebini takil beni de gunaha sokma sizin dininiz size derken bizi islamdan da cikardin elhamdulillah bizler muslumaniz o soz anladigim gibiyse sen kafirsin altindan kalkamadigin sozler soyleme alevi yardakciligi yapacaksan cok forum var burada senin isin yok!

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Edepsiz mi duruyorum?Diğerleriyle aynı görüşte olmadığım için mi?

Sen her konuda kose kapmaca oynamayi insanlari cedel etmek icin tahrik etmeyi birak bize ne ayak oldugundan haber ver.

Sen hangi dergahtansin deliganli

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
Fazla tekfirim kalmadı.Gönül isterdi ki tekfir edeyim ama sizin gibi tecrbeli değilim
sahabeler dillerinin altına taş koyarlardı.yazdıklarından hesaba çekileceksin . dikkatli olmanı tavsiye ederim. sen bana sizin dininiz size yazdın bunun ağırlığını ögrenmeni dilerim.

K Çevrimdışı

Kurdil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bak arkadasim dusuncelerini aciklayabilirsin sorun yok ama bunu gevsek gevsek agzini ege ege soylemezsin edebini takil beni de gunaha sokma sizin dininiz size derken bizi islamdan da cikardin elhamdulillah bizler muslumaniz o soz anladigim gibiyse sen kafirsin altindan kalkamadigin sozler soyleme alevi yardakciligi yapacaksan cok forum var burada senin isin yok!

Sen her konuda kose kapmaca oynamayi insanlari cedel etmek icin tahrik etmeyi birak bize ne ayak oldugundan haber ver.

Sen hangi dergahtansin deliganli

sahabeler dillerinin altına taş koyarlardı.yazdıklarından hesaba çekileceksin . dikkatli olmanı tavsiye ederim. sen bana sizin dininiz size yazdın bunun ağırlığını ögrenmeni dilerim.
Sizin dininiz sizeyi nasıl tekfir olarak yorumlayabilirsiniz?.Herkesin bir din yorumu vardır.Ben de sizin için alışılmadık ve belki sizce aşırı bir şekilde bu din yorumlarına farklı dinler dedim.Çünkü kişi müslüman olduğu halde doğru yolun ne olduğunu dünyada tamamen kavrayamaz.Hem ümmetin birleşmesini de bu önlüyor.Tekfiri içeren bir şey değil.Yani İslam'ın üstüne kendinizin doğruları olan din anlayışınız size diyorum.Gevşek cevaplara gelirsek kardeşler,tek ümmetçiler olarak gördüğüm Selefileri de milliyetçiliğe meyletmiş gördüm mü hayal kırıklığına uğradım ve size karşı ciddiyeti bıraktım.Ameller niyetlere göre ama belli ki siz çok ağır algılamışsınız sözlerimi, hakkınızı helal edin.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin dininiz sizeyi nasıl tekfir olarak yorumlayabilirsiniz?.Herkesin bir din yorumu vardır.Ben de sizin için alışılmadık ve belki sizce aşırı bir şekilde bu din yorumlarına farklı dinler dedim.Çünkü kişi müslüman olduğu halde doğru yolun ne olduğunu dünyada tamamen kavrayamaz.Hem ümmetin birleşmesini de bu önlüyor.Tekfiri içeren bir şey değil.Yani İslam'ın üstüne kendinizin doğruları olan din anlayışınız size diyorum.Gevşek cevaplara gelirsek kardeşler,tek ümmetçiler olarak gördüğüm Selefileri de milliyetçiliğe meyletmiş gördüm mü hayal kırıklığına uğradım ve size karşı ciddiyeti bıraktım.Ameller niyetlere göre ama belli ki siz çok ağır algılamışsınız sözlerimi, hakkınızı helal edin.
Hiç boşuna kıvırma, dediğin şeyin ne manaya geldiğini kendin de çok iyi biliyorsun. Delikanlı gibi hata yaptığını itiraf et. Şayet bilmiyorsan şimdi öğren, dediğin şey tekfirdir. Zira farklı din yorumlaması falan kastedilmiyor bizzat farklı dinden olan mekkeli müşrikler hakkında nüzul olmuş bir ayettir.
Bunun dışında, defalarca kez milliyetçi olmadığımızı söyledik ama hala aynı ithamlar, sözlerini yumuşattığın şu yorumunda bile bizi aynı şeyle itham ediyorsun. BİZ MİLLİYETÇİLERDEN VE MİLLİYETÇİLİKTEN BERİYİZ.
Bundan sonra hala bizi miliyetçilikle itham edecek olursan vallahi benim hakkım helal değil.

K Çevrimdışı

Kurdil

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hiç boşuna kıvırma, dediğin şeyin ne manaya geldiğini kendin de çok iyi biliyorsun. Delikanlı gibi hata yaptığını itiraf et. Şayet bilmiyorsan şimdi öğren, dediğin şey tekfirdir. Zira farklı din yorumlaması falan kastedilmiyor bizzat farklı dinden olan mekkeli müşrikler hakkında nüzul olmuş bir ayettir.
Bunun dışında, defalarca kez milliyetçi olmadığımızı söyledik ama hala aynı ithamlar, sözlerini yumuşattığın şu yorumunda bile bizi aynı şeyle itham ediyorsun. BİZ MİLLİYETÇİLERDEN VE MİLLİYETÇİLİKTEN BERİYİZ.
Bundan sonra hala bizi miliyetçilikle itham edecek olursan vallahi benim hakkım helal değil.
Demek mahalle tartışmasına döndü konu.Bak kardeşim,ben fikrimi yumuşatmak için değişiklik yapmam.Dediklerim tamamen kendi görüşüm.Bu ayetin müşriklere karşı inmesi dediğim anlamda kullanmış olmama aykırı değil.Namaz kılmayan ama iman etmiş birisine de,bir nurcuya da,bir tarikatçıya da,bir selefiye de senin dinin sana dersem bununla din anlayışını kastetmiş olurum.Bu üç grup da kafir değil ancak uygulamaları farklı.Hem dersen ayeti farklı anlamda kullanmak olur,eğer anlam farklıysa benim ağzımdan çıktı mı ayet olmaktan çıkar.Milliyetçiliğe gelince siz de bir milliyetçilik potansiyeli olduğuna inanıyorum.Böyle düşünmezseniz düşünmeyin ama bunu sadece size dıştan bakan biri anlar

Üst Ana Sayfa Alt