Cocuk Eğitimi : Hristiyan Kültürü Ile Güzel Ahlak Vermeye Çalışan Çizgi Filmler

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
Üye
Çocuk Eğitimi:
Hristiyan Kültürü İle Güzel Ahlak Vermeye Çalışan Çizgi Filmler

Bu filimler de son derece tehlike arz etmektedir. "Caillou" ve "Pepe" bunun en bariz örneğidir. Bunların içerisinde Hristiyanlığa ait olan "yılbaşı" ve "doğum günü" kutlama gibi bazı adetlerin canlandırılması vardır ki, bunlar İslam'da kesin surette yasaklanmıştır.

Ayrıca çocuğuyla güzel ilgilenen, her istediğini yapmaya çalışan, çocuğunu dağda kayak yapmaya bile götürebilen bir anne modeli vardır ki, bu anne tiplemesi namaz kılmayan, başı açık, GAYRİ İSLAMİ kıyafetlere sahip bir kadın şeklinde öne çıkmaktadır. Bunları gören çocuk, namaz kılan; ama bu filmlerdeki şeyleri yapamayan annesini beğenmemekte, bu karakterdeki kadın tiplemesine daha fazla özenmektedir. Kız çocuğu büyüyünce öyle biri olmak isteyecek, erkek çocuğu da öylesi biri ile evlenmeyi arzu edecektir.

EK OLARAK: Sonuçta cahiliyyeden uzak tutmaya çalıştığımız çocuklar kendi evimizde bu çizgi filmleri ile daha sempatik hale getirilen cahiliyyeye şahit olacak ve tanıyacaktır. TV Tahrim 6. ayet gereği korumamız gereken ailemize, en mahrem yer olan evimizden bir cahiliyye darbesidir... Kendi evimizde çocuklarımıza tehlike oluşturmayalım.
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt