Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adem özköse ve sancaktar dergisinden usame bin laden'e ve el kaide'ye ağır hakaretler içeren makale

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle ADEM denen ADAM olamamış munafıği kendi sülbünden çıkan çocukları ile imtihan etsin.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kusura Bakmayın haberi biraz geç gördüm.Sitedeki yorumları merak ettim doğrusu.Forever yaptığı yoruma tepesinden tırnağına kadar katılıyorum.

Özköse Suriye gittiği günden beri yakın takibi aldığım isimlerden biri.Forum olarak Bu dergiye ve misyonuna göstermiş olduğunuz tepkiden dolayı Allah razı olsun.

Özkösenin Mursi ile yazdığı yazıya binanen bi şeyler yazmıştım.O konuda özellikle HAMAS la atışmalarımız olmuştu. Fakat bu yazıda

"hiç] şaşırmadım :) AKP hükümetinin iktidara gelmesi ile demokrasiye dini değil tedbili ya da maslahat gereği karşı çıkanların kalbi iyice meyletmeye başladı.Haliyle (Allah afv etsin ademi ) bu örnekte olduğu gibi onlarca kişi kaydı ya da kaymak üzere.Çok uzatmama gerek yok,zaten herşey ortada.

Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın."

şeklinde bir yazı yazarak beni şaşırttı.Allah devamını getirisin İslama aykırı hangi hareket olursa olsun Buna Hamas da dahil bunu eleştiremiyorsak, takım tutar gibi oluşumları destekliyorsak işte o zaman bittiğimiz işarettidir.

Yine forever in belirttiği gibi Bu ADAM reklamını on numara yaptı ve yapıyor.Kendisini Demokratik TC de Milletvekili olarak görmek isteriz.Yolu şimdiden açık olsun,Tüm tağut ve destekçilerinin sesi olmaya devam etmesini bekleriz.

Hansa Bint-i Amr Çevrimdışı

Hansa Bint-i Amr

Üye
İslam-TR Üyesi
Sancaktar ekibinden HAMAS ile ilgilide bir yazı yazmasını istiyoruz. Zira hamas'da "sivilleri" öldürüyor.
Bunlar yanar döner, işlerine gelene hakaret et işlerine geleni avazı çıktığın kadar savun..

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle ADEM denen ADAM olamamış munafıği kendi sülbünden çıkan çocukları ile imtihan etsin.

Kardeşim çok ağır konuştun. Munafık demen için sağlam delilin olması gerekiyor. Bakın dışarıdan ne gözüküyor bilmiyorum ama ben Allah'ı şahid tutuyorum yakın tanıyan birisi olarak samimi bir müslüman olduğuna inanıyorum. Ve bu yazı ile de alakası olmadığını düşünüyorum. Onun derginin ortadoğu temsilcisi olması birşey ifade etmez. Her yazılan yazıyı ona okutmuyorlar. Kendisi bunu yayınladımı? bu sözleri söyledimi? Eleştireceğiniz bir çok konu olabilir kendisini fikir olarak bulunduğu ortam olarak.. orası ayrı bir konu.
Ama bu yazıyı yazdığına veya tasvip ettiğine dair bir deliliniz olmadan çok ağır ithamlarda bulunmayın derim. Yoksa bizlerde haksızlık etmiş olacağız.
Ve kendisinin bu konu hakkında bir açıklaması olduktan sonra konuşalım derim. Derse ki evet bende bu yazının altına imza atıyorum o zaman eleştirin. Ama derse ki bu yazı ile bir alakam yoktur, o zaman gerçekten haksızlık etmiş oluruz.

Lütfen karşı cepheye karşı biraz daha olgun davranalım. Sanal ortamda acımasızca küfredenler, ahlaksız bir şekilde hakaret edenleri gördüm. Bu bize yakışmıyor. Onlar yapabilir ama biz yapamayız. Savunduğumuz konularla bağdaşmıyor bir kere tepkilerimiz. Ben daha ahlaklı bir şekilde eleştiri yapılması taraftarıyım.

Ve unutmamamız gerekir ki, Allah katında her konuştuğumuzdan her yazdığımızdan sorumluyuz. O yüzden eleştiri yaptığımız kişiler hakkında kesin bilgi olmadan konuşmayalım.

Burdan onları savunduğum ve itibar ettiğim anlaşılmaz umarım. Zira kendileriyle ne bir alakam ne de bir muhabbetim vardır. sizler gibi düşünüyorum ama adil olmamız gerektiğine inanıyorum.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim çok ağır konuştun. Munafık demen için sağlam delilin olması gerekiyor. Bakın dışarıdan ne gözüküyor bilmiyorum ama ben Allah'ı şahid tutuyorum yakın tanıyan birisi olarak samimi bir müslüman olduğuna inanıyorum. Ve bu yazı ile de alakası olmadığını düşünüyorum. Onun derginin ortadoğu temsilcisi olması birşey ifade etmez. Her yazılan yazıyı ona okutmuyorlar. Kendisi bunu yayınladımı? bu sözleri söyledimi? Eleştireceğiniz bir çok konu olabilir kendisini fikir olarak bulunduğu ortam olarak.. orası ayrı bir konu.
Ama bu yazıyı yazdığına veya tasvip ettiğine dair bir deliliniz olmadan çok ağır ithamlarda bulunmayın derim. Yoksa bizlerde haksızlık etmiş olacağız.
Ve kendisinin bu konu hakkında bir açıklaması olduktan sonra konuşalım derim. Derse ki evet bende bu yazının altına imza atıyorum o zaman eleştirin. Ama derse ki bu yazı ile bir alakam yoktur, o zaman gerçekten haksızlık etmiş oluruz.

Lütfen karşı cepheye karşı biraz daha olgun davranalım. Sanal ortamda acımasızca küfredenler, ahlaksız bir şekilde hakaret edenleri gördüm. Bu bize yakışmıyor. Onlar yapabilir ama biz yapamayız. Savunduğumuz konularla bağdaşmıyor bir kere tepkilerimiz. Ben daha ahlaklı bir şekilde eleştiri yapılması taraftarıyım.

Ve unutmamamız gerekir ki, Allah katında her konuştuğumuzdan her yazdığımızdan sorumluyuz. O yüzden eleştiri yaptığımız kişiler hakkında kesin bilgi olmadan konuşmayalım.

Burdan onları savunduğum ve itibar ettiğim anlaşılmaz umarım. Zira kendileriyle ne bir alakam ne de bir muhabbetim vardır. sizler gibi düşünüyorum ama adil olmamız gerektiğine inanıyorum.

ahi yazdıklarına katılmakla birlikte yukarıda yazdığın iki parağraf (kırmızı yazılı olan ) bir biri ile çelişkili

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi yazdıklarına katılmakla birlikte yukarıda yazdığın iki parağraf (kırmızı yazılı olan ) bir biri ile çelişkili

Son paragrafta sancaktar dergisi ekibinden bahsetmiştim. Sadece Adem ağabeyi iyi tanıyorum görüşleri olarak. Bu yüzden haksızlık yapmaktan korktuğum için sizleride uyarmak istedim.
Yinede kendisinin açıklamalarından hangisinin doğru olduğunu göreceğiz..

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adem Özköse facesinden yazıldı.

-Adem Özköse

Ey iman edenler zandan çok kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır..
Hucurat-12
Not:Sayfa kendisinin mi bilmiyorum.

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulkadir Şen kardeşin yazısı muhteşem! Allahu teala onu korusun!

Sözün özü; her kim canlarını İslam uğrunda Allah'a satmış olan Mücahidlere karşı dillerini sivriltirse Allahu teala onu rezil edecektir!. Şekil A'da görüldüğü gibi!

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
biz adem abiyi böyle tanımamıştık. free syria ahkinin dediğini gibi biraz bekleyip ne tavır göstereceğinide beklemek lazım diye düşünüyorum. İnşeAllah '' bizim böyle bi yazıyla alakamız yoktur '' gibi bi mesaj yayınlar... zira bizim bildiğimiz takip ettiğimiz adem abi müminlerin safında yardıma muhtaç kardeşlerin yanında idi. bu yazı ise tam tersini söylüyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Son paragrafta sancaktar dergisi ekibinden bahsetmiştim. Sadece Adem ağabeyi iyi tanıyorum görüşleri olarak. Bu yüzden haksızlık yapmaktan korktuğum için sizleride uyarmak istedim.

Kardes güzel diyorsun, hos diyorsun. Bilmiyorum farkida misiniz, Adem Özköse cihadi kesimi kullanarak bu günlere geldi. Adam bazi kardeslerin facebooktaki iletilerine bile yanit vermiyor, sonra cikip birileri tarafindan o yazmadi, sonuna da hucurrat 12 yi kapak gibi yapistirmalar, iftira atmak vs gibi iletiler göndermek bence hic hos degil. (ademin facebooku)

O zaman biri cikar saadet partisinden der ki ya ben vekilim ama, kurana ters bir hüküm cikacaginda tuvalete kaciyorum, o gun rapor aliyorum ve benim hakkimda zan yapmayin derse bu dogru olur mu?

Hakan Albayragi tevhidi kesimin taktigi zaten yok, bir cok tevhidi müslüman icinde Adem Özköse var diye o dergiye abone oldu ve o dergiyi takip eder oldu. Sonra icinde birileri birsey diyecek hem de kendi sorumlu oldugu bölgeden sonra kendisinden direk duymamakla beraber yaziyi ben yazmadim ki diyecek.

Arkadas yukarida agir bir itham da bulunmus hakli olarak agir degil mi demissin, katiliyorum cok agir olmakla beraber, siz ce ben simdi ciksam tevhidi kesimi pesimden sürüklesem sonra da bizim gözümüzde zirvede olan insanlar, sehidler hakkinda olup olmadik bir yayin evinde bir yazi ciksa velev ki o yaziyi ben yazmasam orada durmam sizce bu tevhidi kesime karsi yapilan ne olur ?

Biz bile burada sitede bi kac yazi paylasacakken ( eski bulundugumuz sitelerden bahsediyorum ), bir köse yazisi yazarken sahsim adina yayinlanmadan önce, sitedeki diger yetkililere okuturdum, yetmedi ilmine güvendigim kisilere yetmedi en son cümle paragraf vs düzenlemeleri yaptirmak icin birilerine verirdim.

Simdi bu yazi öyle siradan bir yazi degil, Allahu alem bundan Adem yazmadigini varsaysak bile onun haberinin olmamasi cok uzak bi ihtimal...

Hadi zan yapmayalim, burada yapilan elestirilerin alayi, o dergi yayin evinde calisanlarin hepsinedir.

Bunu da ancak, adam gibi ya kendisini tezkiye edecek ya da dergiyle yollarini ayiracak.

Bunun yolu bu degilse o zaman kimse partilere vs birsey demesin.

Not: Senin Ademi ne kadar tanidigini bilmem ama emin ol buraya elestiri yapanlarin bir cogu belki de senden daha iyi taniyordur ademi.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
https://www.facebook.com/AdemOzkose78

Son iletilerine bakinca hala bu is üzerinden nemalanma var, müslümanlari zanlara itecegine insan gibi bir aciklama yapmak gerek, mazlum rolu yapmanin sirasi degil.

Saflari netlestirmenin sirasi aksi halde bu kadar müslümani mesgul edip, sinirlendirdigi icin Sancaktar dergisi ekibini ve müslümanlari zanlara itenleri (ki bu durum zandan öteye hakli bir elestiri olur) Allaha havale ederim.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
quote_icon.png
Free Syria Nickli Üyeden Alıntı

Türkiyede her kesimden insanlara seslenerek derginin popüleritesini arttırmaya çalışıyorlar sanırım.Fikri olarak suyu bulandırarak karşıt görüşlere de yer vererek onlara dergilerinin ulaşmasını amaçlıyorlar gibi geliyor.Parasal yada ekonomik gayeler insanları inançlarını ifsad etmektedir.Yarın bakmışsın başka islam ve iman zaafiyeti olan karşıt fikirlere sahip kişilerin de dergide yazıları çıkması durumuna şaşırmamak gerek.Ondan sonra klasik bir kelime ile savunma yapılabilinir;"biz tasvip etmesek bile her görüşe yer veriyoruz ve saygılıyız."Bu söz demokrasi sevdalısı kişilerin klasik bir sihirli kelimesidir.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.facebook.com/AdemOzkose78

Son iletilerine bakinca hala bu is üzerinden nemalanma var, müslümanlari zanlara itecegine insan gibi bir aciklama yapmak gerek, mazlum rolu yapmanin sirasi degil.

Saflari netlestirmenin sirasi aksi halde bu kadar müslümani mesgul edip, sinirlendirdigi icin Sancaktar dergisi ekibini ve müslümanlari zanlara itenleri (ki bu durum zandan öteye hakli bir elestiri olur) Allaha havale ederim.

adem özkösenin face iletileri ! ne olduğu belli oluyor

"Allah bize hasedlerinden dolayı kardeşleri Yusuf'u kuyuya atanlarla değil; sadece ve sadece Allah için seven Bünyaminlerle kardeş olmayı nasip etsin..."(9 saat önce)

"İnsanlara iftira atanların, küfür ve hakaret edenlerin ağızlarına cihad ve mücahid kelimeleri hiç ama hiç yakışmıyor. Önce ahlak arkadaşlar..."(11 saat önce)

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerin dediği gibi ayetleri, hadisleri yazana kadar arkadaşlar ben bunlardan beriyim desin, lafı sağa, sola götürmeye gerek yok, yazı ortada art niyet olduğu ortada, mücahitlere karşı sinsi bir karalama kampanyası olduğu ortada, benim 'zannıma' göre ne yapacağını bilmiyor şu anda, ama eninde sonunda 1,2 gün içinde cevap verecegine inanıyorum, artıları eksileri düşünüyordur diye 'zan' ediyorum.

"Allah mucahitlere hasedlerinden dolayı iftira atıp, sinsi planlar yapanlarla değil; sadece ve sadece Allah için seven El Kaide, Taliban, Nusret, Şebab ve benzerleriyle kardeş olmayı nasip etsin...''

Bu da benim duam!

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
pressmedya Bir Şeytan taşlama yazısını editlemiş.

eski link : http://www.pressmedya.com/manset/13797/bir-seytan-taslama-yazisi.html

yeni link : Bir Şeytan taşlama yazısı | Türkiye | Press Medya

Değerli Pressmedya Okurları; İnsana verilen en büyük erdem güzel ahlaktır. Güzel ahlakın zirvesi de adil davranmaktır. Yazımda kullandığım karikatürde anlaşıldığı şekilde Adem Özköse ve Hakan Albayrak'ın küresel cihad karşıtı bu kampanyayı ABD'den para alarak yürüttüklerini düşünmüyorum. Karikatürle kendilerinin başkalarına, özellikle de bedel ödemiş kesimlere karşı kullandıkları söylemlerin aslında ne kadar üzücü ve adaletsiz olduğunu hissetmelerini istedim. Bu konuda Albayrak ve Özköse'ye sosyal medya üzerinden gelen tepkilerin ölçüsüzlüğünden dolayı üzgünüm. Bu sebeple yayınlanan bu yazıdan karikatürü kaldırıyoruz. Abdülkadir Şen Pressmedya Genel Yayın Yönetmeni

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Not: Bu yazıda herhangi bir etkisi ve rızası olmayan değerli Sancaktar Dergisi gönüllü ve çalışanları kardeşlerimden özür diler yazı nedeniyle kalbi kırılan on binler adına gençleri dizginlemelerini rica ederim. Son dönemlerde tüm dünyada Küresel Cihad düşüncesine karşı Londra’da yıllarca kalıp, inandığı gibi yaşayamayınca yaşadığı gibi inanmaya başlayan Gannuşi gibi, imamlarımız Seyyid Kutub ve El Benna’ya yakışmayan bazı sözde ihvan figürlerinin ön plana çıkarılması bir ABD politikasıdır.

Bereketli bir bahçe olan İhvan’ın kendisi Türkiye’de de bazı taşeronlara görev olarak verilen bu tuzakları boşa çıkaracaktır.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adem denen şahsı ben yakinen tanıyorum kendisi daha bir halt değilken bile suriyeye gitti sonra selefilere laf atmaya başladı.!

Ta ozamanlar bu şahısdan uzak durun bu rant peşinde dedikde kimse bizi kaale almadı. (Bizim Allah'la olan eksik bağlarımızdan kaynaklanıyor lafımızın dinlenilmemesi.! Allah bizi affetsin.) Tek proplem bir insan cihadın bir yerinden tutunca populer yapıyorsunuz sonra da yan cizince tü kaka diyorsunuz.! Birazda kabahat islamcı camiada. Kişiler Akideleri ile değerlendirilir.!

Adem özkösenin bir akidesi yok her mezhebin her görüsün eşi konumunda bir adam.!

Kendisi bir bakarsınız Ne idüğü belli olmayan vakit gazetesinde bir bakarsınız SAHABEYE Alimlere KÜFÜR EDEN Hilal tv kanalında... Bir BAKARSINIZ İHH'DA BİR BAKARSINIZ AFGANİSTANDA... Bir bakarsınız NURETTİN ŞİRİN denen ŞİANIN yanında.!

Bu adam nerede kime hizmet ediyor neyin peşinde belli değil.!

Mesele El Kaideyi eleştirmek değil.!

Mesele SELEF AKİDESİNİN YER YÜZÜNDE YAYILMASINI ENGELLEMEK EL Kaide bunun ön ayarı.!

Bunlar SAF ve TEMİZ akideye düşmanlar. Allah bunları KAHR Etsin.

El Kaide eleştirilir Akiden vardır eleştirirsin Bakınız Abdulkadir bin Abdulaziz el kaideye eleştirmiş. Sorun varmı ortada yok.! Kendi görüşleridir doğru yanlarıda vardır yanlış yanlarıda vardır.

Lakin bu ADEM gibi Hakan albayrak gibi ne halt oldukları belli olmayan adamların bir kaburgaları bile yok. At pazarı denen yerde lakırtı peşindeler.!

Gencler cok seviyormuş. Ulan Sosyal medyada yazarsan süslü püslü cümleler gencler seni sever tabiii.!

Çık ortaya halkın arasında yaşa amellerini görsün insanlar ozamanda seveceklermi acaba....!

Velhasılı kelam son söz....

Kim SELEF akidesine Düşmansa ALLAH Azze ve Celle Onu Zelil etsin.....Amin

NOT: Suriyeye Okumaya gittiği zamanlardan bahsediyorum....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
pressmedya Bir Şeytan taşlama yazısını editlemiş.

eski link : http://www.pressmedya.com/manset/13797/bir-seytan-taslama-yazisi.html

yeni link : Bir Şeytan taşlama yazısı | Türkiye | Press Medya

Değerli Pressmedya Okurları; İnsana verilen en büyük erdem güzel ahlaktır. Güzel ahlakın zirvesi de adil davranmaktır. Yazımda kullandığım karikatürde anlaşıldığı şekilde Adem Özköse ve Hakan Albayrak'ın küresel cihad karşıtı bu kampanyayı ABD'den para alarak yürüttüklerini düşünmüyorum. Karikatürle kendilerinin başkalarına, özellikle de bedel ödemiş kesimlere karşı kullandıkları söylemlerin aslında ne kadar üzücü ve adaletsiz olduğunu hissetmelerini istedim. Bu konuda Albayrak ve Özköse'ye sosyal medya üzerinden gelen tepkilerin ölçüsüzlüğünden dolayı üzgünüm. Bu sebeple yayınlanan bu yazıdan karikatürü kaldırıyoruz. Abdülkadir Şen Pressmedya Genel Yayın Yönetmeni

Ahi o dergide bulundugu sürece kafasina baska seyler de gecirilmesine kendisi vesile oluyor.

Kendisinin bu yaziyi yazmadigini (bugun ögrendim) biliyoruz ama o ekiple ayni cati altinda 1 gün daha durmamali aksi halde kafasina abd bayragi giymeye devam edecek.

O dergiden istifa etmeli.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi o dergide bulundugu sürece kafasina baska seyler de gecirilmesine kendisi vesile oluyor.

Kendisinin bu yaziyi yazmadigini (bugun ögrendim) biliyoruz ama o ekiple ayni cati altinda 1 gün daha durmamali aksi halde kafasina abd bayragi giymeye devam edecek.

O dergiden istifa etmeli.

Bu tür dergileri kurulma amacı belli zaten.Ademin istifa etmesini beklemek doğru olmaz.Hakikkaten verdiğin örnek çok çok iyiydi.Milletvekiliniin Allah'ın hükmüne muhalif bir hüküm verileceği esnada tuvalete gitmesi gibi bir şey bu. Ben bir müslüman olarak en ufak bir işe dahi kalkışmadan önce önünü sonunu Yanımdakileri,safımı getirisini götürüsünü hesaba katıp yapıyorum,yapmalıyım.

Şimdi bir dergi kurulacak 3-5 kişi tarafından ve kurucularından biri Suriye de tutuklu bulunacak bir dönem Laik medyada dahi haber olacak ve güzel bir reklam yapmış olacak.Daha sonra Bu dergi bir Manifesto yayınlayacak.Manifesto Ne Demek???

Derginin Kuruluş amacını,düşüncesini,fikrini,yöntemini,kimleri dost kimleri düşman kabul edeceğini belirten tabiri caiz ise bir önsözdür.

Şimdi Bir Oluşumun Kurucu üyelerindensiniz ve Kalkıp da MANİFESTO dan beriyim diye bilir misiniz???

Benim kanaatime göre İSTİFA da etmeyecek Aynen devam edecek.

Zaten Günümüz Tağutlarının Sözcüleri Hep bu şekilde yetişmedi mi? Örneğin Erdoğan bile(her ne kadar saadette ise bile) Laik yönetimi eleştire eleştire İslamcı camianın Güvenini (oyunu) kazanmadı mı?Peki kalıp dedi mi ki özür diliyorum ben demokratlardan değilim.Hayır Çıktı ve " BİZ O GÖMLEĞİ DEĞİŞTİRDİK" dedi.

O nedenle Sistemin Oyunlarından biri olayı çok fazlada büyütmemek gerek diye düşünüyorum.

Her Suriyeye gidip gelen Mücahid Olsaydı BBC nin Sünnetsiz Muhabirleri On defa Mücahid olmuştu.