Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kitaplardan Alıntılar

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
IMG_20230512_233338.jpg

IMG_20230512_233534.jpg

Abdurrahim Karakoç, Akıl Karaya Vurdu

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Allah'ın kula hayrı inmekte, kulun ise O'na şerri ulaşmaktadır. Allah, kendisine hiçbir ihtiyacı olmadığı halde kuluna nimetler vererek kendisini sevdirmekte, kul ise O'na muhtaç olduğu halde işlediği günahlarla kendinden nefret ettirmektedir.

Ne Allah'ın ihsanı ve inamı kulu günahtan alıkoymakta ne de kulun isyanı ve kötülüğü Allah'ı ihsan ve iyilikten alıkoymaktadır. İşte en büyük kötülük, kalplerin böylesine yüce bir varlığı sevmekten mahrum olması ve sevgisini başka varlıklara yöneltmesidir.

(Allah Sevgisi, İbn Kayyım)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Abdullah bin Mubarek (rahimehullah) der ki:

Arefe günü Sufyan Sevri'nin yanına gittim. Dizleri üzerine çökmüş ağlıyordu. Bana doğru yönelince kendisine dedim ki, "Bugünün kaybedeni kimdir?"
Dedi ki, "ALLAH'ın kendisini bağışlamayacağını sanan kişidir."

-Lataifu'l Mearif

A Çevrimdışı

Ayşegülce

Üye
İslam-TR Üyesi
Zaman olta attığım bir akıntıdan başka bir şey değildir.
..

Zeka bir baltadır; şeylerin gizeminin farkına varır ve bu gizeme bir yol açar.

...
Kendimiz veya çocuklarımız için mal mülk biriktirirken, bir aile veya devlet kurarken ve hatta ün kazanırken ölümlüyüz, fakat gerçekle alakadar olurken ölümsüzüz; ne değişimden ne de kazadan korkmamıza gerek vardır,
...

Oturduğum yerde ruhani dünyayı bir baştan bir başa geçmek; bu ayrıcalığı kitaplarda buldum.
...

İyi okumak, yani gerçek bir ruha sahip gerçek kitapları okumak asil bir eylemdir ve kişiyi günün gerektirdiği işlerden daha fazla çalıştırır.

Henry David Thoreau / Walden-Ormanda Yaşam

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
20231103_130238.jpg

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث