Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Tesettürlü Kadınlar Çirkin mi?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet var benim gibi! bundan bahsediyorum. tesettürü de inkar etmıyorum. ve bu yöndekı bakış açısı benım gıbı musluman ınsanları ayırmacı hissettiriyor ve kula sorguya cekılıyormuuz hissi yaratıyor. Allaha karşı yaptıgımız her şey başka bir kul için değil. lütfen insanları ayırmayalım. sevgiler.

Masallah, islamin 5 sartini yerine getirdiginizi yazmissiniz kasla goz arasinda gaza gelip... Hele 5 vakit namaz, epey iddiali.. Hic fikhi soru da sormadiniz bu kadar zaman, buna dair konularinizda, hayret.. Boceklerin dna detayina girmisken, bunlari da (meraka sayan olan esas konulari) tamamen cozebilip ayrica hifzettiniz herhalde kendi basiniza, masAllah masAllah..
Bir de daha 2 ay once falan musluman oldugunuzu iletmistiniz. Ramazan geceli baya oldu gerci ama. Hesaplar tutmamis herhalde yine =)) Post it falan koyun da onunuze, bir dogrultuda gitsin yazilar..

Tipki kem kum gak guk ben bilmiog Turkcey modunda olup, arada birden cosup imlanin en detayina, baglac ve soru eklerine kadar hakim olabilme gafletinde bulundugunuz gibi =)

Not: Fake profilleri muhatap alarak yazmiyorum.. Benimki; husnuzan yapacagim derken, onundekini goremeyen sevgili iyiniyetli arkadaslarima ithafen..

Son düzenleme:
Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar değil Aylarca İslami forumda takılmak fake birinin yapacağı iş değil Allahualem fıkhi soruları özelden sormuş oyle olmasa bile İslam zahire göre hüküm verir amelde geri kalmasını kınamak belki dediği gibi insanları acımasızca ayırmak olabilir ama sokağa açık saçık çıkan insanlara gösterilecek bir tölerans yok Evrime bu kadar takılıp diğer meselelere takılmaması da büyük problem imanla alakalı meseleler var

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar değil Aylarca İslami forumda takılmak fake birinin yapacağı iş değil Allahualem fıkhi soruları özelden sormuş oyle olmasa bile İslam zahire göre hüküm verir amelde geri kalmasını kınamak belki dediği gibi insanları acımasızca ayırmak olabilir ama sokağa açık saçık çıkan insanlara gösterilecek bir tölerans yok Evrime bu kadar takılıp diğer meselelere takılmaması da büyük problem imanla alakalı meseleler var

"İslami forumda takılmak fake birinin yapacağı iş değil" cumlesine istinaden; Yonetim'den, bir katki saglamasini rica ediyorum..Zira bu arkadasin hukmune(!?) gore, boyle bir ihtimal sifirmis.
(Ben cevap verecek bilgiye sahibim ama inandirici olmayacagi ve polemige donusecegi icin sizden rica ettim.)

Islamin zahirine gore hukum vermesini tabi ki bilmekteyim. Ama pardon hangi zahir? Klavye arkasinda olan zahir mi? Ne idigu belirsiz insanlarin gelip yazdigi internet ortami bir zahirse; kimse cocuklarini vs forumlardan, chatlesmekten korumasin o halde.. ( Karsidaki ben muslumanim dedigi -pardon sesi bile duymadan, YAZDIGI- noktada).

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
Masallah, islamin 5 sartini yerine getirdiginizi yazmissiniz kasla goz arasinda gaza gelip... Hele 5 vakit namaz, epey iddiali.. Hic fikhi soru da sormadiniz bu kadar zaman, buna dair konularinizda, hayret.. Boceklerin dna detayina girmisken, bunlari da (meraka sayan olan esas konulari) tamamen cozebilip ayrica hifzettiniz herhalde kendi basiniza, masAllah masAllah..
Bir de daha 2 ay once falan musluman oldugunuzu iletmistiniz. Ramazan geceli baya oldu gerci ama. Hesaplar tutmamis herhalde yine =)) Post it falan koyun da onunuze, bir dogrultuda gitsin yazilar..

Tipki kem kum gak guk ben bilmiog Turkcey modunda olup, arada birden cosup imlanin en detayina, baglac ve soru eklerine kadar hakim olabilme gafletinde bulundugunuz gibi =)

Not: Fake profilleri muhatap alarak yazmiyorum.. Benimki; husnuzan yapacagim derken, onundekini goremeyen sevgili iyiniyetli arkadaslarima ithafen..
Gerçekten tam bir mıslumanca tavıra sahipsiniz(!) husnüzannın tam bi temsilcisisiniz resmen. Ben hayatımda tek seferde bu kadar itham altında bırakılmadım. Bilip bilmediğiniz olaylar hakkında (türkçemle ilgili mesela) ne ksder kolay atıp tutuyorsunuz. Ama tebrikler beni komple soğutmayı basardınız. Tamamen kalıptan cıkma kendin gibi birisini bulursan onunla dost olursun umarım. Sevgiler selamlar.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçekten tam bir mıslumanca tavıra sahipsiniz(!) husnüzannın tam bi temsilcisisiniz resmen. Ben hayatımda tek seferde bu kadar itham altında bırakılmadım. Bilip bilmediğiniz olaylar hakkında (türkçemle ilgili mesela) ne ksder kolay atıp tutuyorsunuz. Ama tebrikler beni komple soğutmayı basardınız. Tamamen kalıptan cıkma kendin gibi birisini bulursan onunla dost olursun umarım. Sevgiler selamlar.

"tebrikler beni komple soğutmayı basardınız." Ben bunun gelecegini zaten biliyordum..Siz bence baska seyler soyleyin..

(Kolay atip tutmaktan Allah'a siginirim, hangi konuda hangi mesaj ve aciklamaniz, konunun ne noktasinda dilinizin acilmasi vs vs biraz uzerinde calisan herkes gorur Allah'in izniyle.. )

Tesekkur ederim; bana benzeyen de benzemeyen de dostum var hamdolsun.

Konu benim icin kilit. Selametle.

Son düzenleme:
Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi
"tebrikler beni komple soğutmayı basardınız." Ben bunun gelecegini zaten biliyordum..Siz bence baska seyler soyleyin..

(Kolay atip tutmaktan Allah'a siginirim, hangi konuda hangi mesaj ve aciklamaniz, konunun ne noktasinda dilinizin acilmasi vs vs biraz uzerinde calisan herkes gorur Allah'in izniyle.. )

Tesekkur ederim; bana benzeyen de benzeyemen de dostum var hamdolsun.

Konu benim icin kilit. Selametle.
Senin dediklerinin %70 ini hiç anlayamıyorum neden bahseddiğini ama merakda etmiyorum selametle

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senin dediklerinin %70 ini hiç anlayamıyorum neden bahseddiğini ama merakda etmiyorum selametle
Bence forumdan ayrılmamalısın. Bu her nasıl olursa olsun islamı müslümanlara bakarak değerlendirmemelisin. Bu yeri gelir IŞİD gibi cani olarak ün salmış kimseler olur yeri gelir iki kadehten ne olur ya diyip müslüman olduğunu söylese de meyhaneye gidenler olur. Hiç kimse islamın temsilcisi değil. Hiç kimseye bakar bu iyi insan iyi müslüman o zaman islam iyi bir şey, bu kötü insan kötü müslüman o zaman islam kötü birşey dememelisin. Araştırıp kuranla sabit olarak ilk üç nesil (peygamber döneminden itibaren ilk üç nesil) ne demiş bunu nasıl anlamış diyerek bakmalısın. Yani kendi araştırmanı kendin yapmalısın çünkü sonra kararlarından kendin yargılanacaksın. Bu şöyle yapmıştı o yüzden ben de böyle yaptım dememelisin. Konuyu biraz dağıttım gibi duruyor ama aslında değil benim söylemek istediğim başkalarının görüşleri senin değişmeni gerektirmez ama kuran hadis ve sahabe tabiin tabei tabiin (3nesil) yorumu değişmeni sağlamalı.

+olarak burası arkadaşlık forumu değil zaten kimse kimseyi şahsi olarak sevmek zorunda değil ama herkes birbirine müslüman gibi davranmalı böyle bir iddia varsa. Allah için sevmeliyiz birbirimizi. Bunun içinde saygı da var hüsnüzan da var şefkat de var.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Arkadaşım bilmediğin meseleler hakkında yorum yaparak taraf olmaman gerekir.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım bilmediğin meseleler hakkında yorum yaparak taraf olmaman gerekir.

Hazir sizi bulmusken =) Caner07 nick hakkinda da sormak isterim..

Foruma uyelik; bilgiler doldurularak oluyor degil mi? Yani miras yolu ile bize nick falan kalmiyor =)))

"bu nick bana ait degil" seklinde paylasimini gordum de arkadasin.. Ilgimi cekti..

Acaba Caner07 kim? Aaa sonundaki 07 de Antalya sanki =)) Tuttu bak sehir.

Geriye bir tek Caner kismi kaliyor..

Ama bakiniz... Aaa Caner ortada yok!? Nereye gitti bu cocuk? Aaa Polinecka olmus.. Ilginc =)

Ben hicbir yorum yapmadan acaba nasil birinin nicki bize kalabiliyor onu bir sorayim dedim, bizi aydinlatir misiniz sevgili Yonetim kardesim.. =)

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
kabak hep benim başima patliyor

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
bu cocuk caner yani?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu cocuk caner yani?

Azicik husnuzan kardesim =)) Hic oyle olur mu? =)

Mesela soyle olmali..

3 yil boyunca bir Caner var ama faaliyeti yok. Kankasi Poli'ye veriyor nickini..
Neden? Cunku bu forumda yeni uyelik acmak parali olabilir o donem?

( Soralim .. Parali miydi o donem yeni uyelik acmak Sayin Yonetim?)

Veya bir baska husnuzan edelim, Turkcesi sifirdi diyelim.Birden gelismesine de artik siz dersiniz birsey =)

Bir diger ihtimal, arkadas icin o an uyelik aciliyor ama sonra acan kisinin adinin olmasi rahatsiz ediyor...
Nickini kendi ismine ceviriyor diyecegiz. Husnuzandan olmemiz lazim cunku =)

Peki.. Bu yeni nick de direk kendi ismi oluyor ve o zamanki uyelik bilgilerinde ismi de direk geciyor(su an yok sanirim).

Ancak bu kisi; musluman olmaya karar verince( beyani ile olunca) korkudan, Imam Malik ile duyuruyor..

Yani yasi, ismi bile gercek olan insan, musluman olunca, bilgilerini degistirmiyor, cevresinden bu kadar korkmasina ragmen..

Sonra da gelip namazini vs yine kendi nick ve bilgileriyle hic cekinmeden yazabiliyor.

Daha yazardim da, gormek isteyen icin kafidir..

Simdi dur ben bi husnuzan yapip geleyim =)

Ama yok yaa, gerek de yok. O konuda avukatlar yeterince hakim sitede =))

Ben oneriyorum, gercek yasamda birileri bu arkadasla bulussun... Zira bakin korkusu falan yok cevresinden... Ayrica husnuzan etmeliyiz ya..Cekinecek sey de yok... Verin numaranizi "karsilikli" bulusun gitsin...

(Yonetimin'in burdaki manayi anlayacagini ve bulusma kismini dogru anlamlandiracagina suphem olmadigi icin bu sekil yazdim..)

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi

Mesela soyle olmali..

3 yil boyunca bir Caner var ama faaliyeti yok. Kankasi Poli'ye veriyor nickini..

Veya bir baska husnuzan edelim, Turkcesi sifirdi diyelim.Birden gelismesine de artik siz dersiniz birsey =)

Bir diger ihtimal, arkadas icin o an uyelik aciliyor ama sonra acan kisinin adinin olmasi rahatsiz ediyor...

Peki.. Bu yeni nick de direk kendi ismi oluyor ve o zamanki uyelik bilgilerinde ismi de direk geciyor(su an yok sanirim).

Ancak bu kisi; musluman olmaya karar verince( beyani ile olunca) korkudan, Imam Malik ile duyuruyor..

Yani yasi, ismi bile gercek olan insan, musluman olunca, bilgilerini degistirmiyor, cevresinden bu kadar korkmasina ragmen..

Sonra da gelip namazini vs yine kendi nick ve bilgileriyle hic cekinmeden yazabiliyor.

Ben oneriyorum, gercek yasamda birileri bu arkadasla bulussun... Zira bakin korkusu falan yok cevresinden... Ayrica husnuzan etmeliyiz ya..Cekinecek sey de yok... Verin numaranizi "karsilikli" bulusun gitsin...

(Yonetimin'in burdaki manayi anlayacagini ve bulusma kismini dogru anlamlandiracagina suphem olmadigi icin bu sekil yazdim..)
abla ben avukat değilim de günaha girmeyelim diye bir de yazilarına sürekli boşluk bırakıyorsun anlaşılması zor oluyor

Polinecka Çevrimdışı

Polinecka

Üye
İslam-TR Üyesi

Mesela soyle olmali..

hiç bişey anlamıyorum. ben dun forumu bırakmıştım ama bugune sarktı. kendinize iyi bakın bir daha gırmıcem. selametle.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biz de oyle yapacaginizi tahmin etmistik =)

Birden Turkceniz geriliyor, benim mesajlarima sira gelince nedense(!?).. Bi stabil kalamiyor ya, ah ne zor ismis bu dil ogrenmek =)

Hadi kardesim selametle.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sitenin 2 tane trolü var ,hiç bu kadar uzun süre trollük yapmamışlardı :) ne anlıyorlar bunu yapmaktan bende onu anlamıyorum

2. si bana ugradi mi =) Sanmiyorum gerci cesaret edemez. Bilgilerini atin da ben bir ziyaret edeyim kendisini =))

Coklu kisilik bozuklugu benzeri bir durum aklima geliyor acikcasi. Gerci nifak tohumlarina cokca sahit oluyoruz, ille de psikolojik bozukluklari olmasina gerek yok =)