Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adem Özköse Ve Arkadaşları (sancaktar Dergisi) Demokrasiye Islami Bir Kılıf Aramaktalar!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kısmi olarak nefsini rahatlatıyor olabilrsin ancak unutma ki bu yazılar bi kamoyu oluşmasını da sağlıyor.
Googledan gelen arkdaşlar için de bilgi içermiş oluyor.Muhattabına ulaştıramaycağın hiçbir söz söylenmez mi?
Belki de Amaç muhatabına ulaştırmak değildir.Eğer Amaç sadece muhatabına ulaştırmak olsaydı Reddiyeler yazılmazdı.

Bir tağutun küfrü ve fıskını ifşa Etmek her Müslümanın görevidir.O seni duyamıyacak tepki veremiyecek diye ne yaz,ne konuş, ne de çevrene anlat.Bu nasıl bir mantıktır.

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
erkeklikten kastım korkudan ve zulümden korkuyor olmak değil.İşkembe-i kübradan konuşmak ile muhatabının duyacağı ya da haberinin ulaşacağı şekilde söylemektir.Yoksa ebu kutubun dediği gibi burada binlercekez yaz,muhatabın duymadıktan sonra kendi nefsinizi rahatlatmak için mi yazıyorsunuz ?

O alimler neden Haccac'ın kafir olduğunu söylemişler sence?

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kendisinden başka kimsenin duymadığı yerlerde söylediler de biz mi yanlış anladık.

Sahabeler iman ettik dediklerinde La dediklerinde bunu bütün mekke biliyorlardı.Yoksa sahabeler bu sözleri kendi evlerinde ya da kendi aralarında fısır fısır LA diyerek mi red ettiler de işkence gördüler.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır şunu kastediyorum. Alimler Haccac'ıın kafir olduğunu insanlar bilgi sahibi olsunlar diye söylediler. Burada Mursi vb İslam kisvesi altında şeytanlara hizmet eden tağutlara da bir kimse kafir diyorsa maksadı budur. Yoksa Mursi'ye veya bir başkasına kafir demek kime neden keyif versin? Fakat bu insanlara İslam hükmü verenler olması sebebiyle birileri de onun kafir olduğunu vurguluyorlar.

Yoksa biri de çıkar bizzat tağutların karşısında hakkı söylerse, bu Allah'a en sevimli olanıdır. Rasulullah (aleyhisselatu vesselam) buyuruyor ki:"En faziletli cihad zalim sultanın karşısında hakkı söylemektir."

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de tayyibden beriyim ve HAMAS kardeşe belli noktalarda katılmıyorum.Ama şu forumda alimcilik oynayıp iki ayet iki hadis yazıp da tekfire sarılanlar yok mu..Mangalda kül bırakmazlar..HAMAS mertce çıktı sizi tayyib ile görüştüreyim dedi,haydi klavye mücahidleri,seçimizini yapın,ya nette olduğu gibi gerçek hayatta da delikanlı olun,ya da ebediyyen susun!

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de tayyibden beriyim ve HAMAS kardeşe belli noktalarda katılmıyorum.Ama şu forumda alimcilik oynayıp iki ayet iki hadis yazıp da tekfire sarılanlar yok mu..Mangalda kül bırakmazlar..HAMAS mertce çıktı sizi tayyib ile görüştüreyim dedi,haydi klavye mücahidleri,seçimizini yapın,ya nette olduğu gibi gerçek hayatta da delikanlı olun,ya da ebediyyen susun!

EVET KARDEŞİM BENDE GÖRÜŞTÜR DİYORUM MERTÇE.İSTANBUL DAYIM İSTEDİĞİ HER VAKİT HAZIRIM. KLAVYE MÜCAHİDİ DEĞİLİZ DİYORUZ.BİREYSEL KİMİ TEKFİR ETTİM BEN?TAĞUT VE VE TAĞUTUN UŞAKLARINA LAF ATIYORUM ANALATABİLDİM Mİ?

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
EVET KARDEŞİM BENDE GÖRÜŞTÜR DİYORUM MERTÇE.İSTANBUL DAYIM İSTEDİĞİ HER VAKİT HAZIRIM. KLAVYE MÜCAHİDİ DEĞİLİZ DİYORUZ.BİREYSEL KİMİ TEKFİR ETTİM BEN?TAĞUT VE VE TAĞUTUN UŞAKLARINA LAF ATIYORUM ANALATABİLDİM Mİ?

Sözüm sizden çok benden bir önce mesaj atan heyecanlı üyeyedir kardeşim.O kendisini bilir.HAMAS sizinle ilgilenip görüşmeyi ayarlayabilir.

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ortada küfür olan bir amel var.Ve bu küfür fiilini işleyen kimsenin kafir olduğuna dair delillerimiz var.kim bunun aksini söylerde islam'ın bazı kavramlarını tahrif ederse ki ediyorlar biz bunların önüne set çekmemiz gerekiyor.İster faydası olsun ister olmasın bu yazılarımız ve paylaşımlarımız islamın maslahatınadır.Birileri gidip tağut'a karşı hakkı haykırmadı mı? haykırdı da ne oldu? şimdi cezaevlerinde,kaldıkları her vakite ecir alıyorlar..Bu farklı bir konu.Ve bu bir müslümanın ameli noktasında Allah'ı razı etme ve islamın zirvesını seçme noktasındaki haklarıdır..ben cihad ederim oturanlardan daha fazla ecir alırım ve sabikundan olurum.Diğeride oturup islama davet eder o da vacip olan amelini yerine getirir..Dolayısıyla,davetçi kafirin hükmünü bilip onu söylemekle yükümlüdür.Evet benim kalkıp tayyibe yani bir tağuta kafir dememin çok faydası var.Hak ile batılı,pis ile temizi birbirinden ayırmamız gerekiyorsa bunu nasıl bir yöntemle yapacağız?.

Müslüman-müşrik isimlendirmeleri,risaletin ilk yıllarında vahyin pek iltifat etmediği bir konuydu.Ama daha sonraları vahiy muhaliflerine kafir-müşrik isimlendirmeleriyle hitap etmiştır.Dolayısıyla şimdiki zamanda islam yeni keşfedilmiyor yeni ortaya çıkmıyor.İslam çoktan bilinmiş bilinmekle kalmamiş tahrif noktasına ve yeni kılıflar giydirilme noktasına kadarda gidilmiştir.Öyleyse bizimde yapmamız gereken,bu tağutlara arkalarından olsada küfürlerini dile getirmemizdir.Bu davetin bir parçasıdır..

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Tayyibten beriyim dedin ya şimdi, neden arkasından atıp tutuyorsun adamın? Söyle seni de götürsün Başbakanlığa.

Biri de Barack Obama'ya bir şeyler dediğinde "Klavye mücahitliği yapma delikanlı ol" deyip Beyaz Sarayın adresini verirsiniz artık.

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Beyaz Sarayın adresini verirsiniz artık.

Dikkat et de Allah seni şu iftiravari lafında boğmasın.Ben tayyipten de diğer tağutlardan da beriyim,ama senin ilk ve son olmadığın eçhel tekfircilerden hiç değilim.Tayyipe gerek yok, kadir mısıroğlu hemen üsküdarda, her cumartesi yerinde sohbet verir.Kendisi hakkında dile getirdiğin o iğrenç kelimeleri onun yüzüne de söylemedikçe buralarda cirit atmaya gelme.Görelim bakalım sözünün eri misin değil misin.Hadi bakalım marş marş.

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dikkat et de Allah seni şu iftiravari lafında boğmasın.Ben tayyipten de diğer tağutlardan da beriyim,ama senin ilk ve son olmadığın eçhel tekfircilerden hiç değilim.Tayyipe gerek yok, kadir mısıroğlu hemen üsküdarda, her cumartesi yerinde sohbet verir.Kendisi hakkında dile getirdiğin o iğrenç kelimeleri onun yüzüne de söylemedikçe buralarda cirit atmaya gelme.Görelim bakalım sözünün eri misin değil misin.Hadi bakalım marş marş.

Bu mezheb sizin mezhebiniz. Ben demiyorum ki insanın tekfir etmesi gerektiğini kişiyi yüzüne tekfir etmesi gerekir. Yukarıda tabiin müftülerinin Haccac hakkındaki fetvalarını yazdım fakat senin gibi basiretsiz bir kimsenin bunu anlayacağını sanmıyorum.

Bu mezhebin sahibi sizsiniz. Madem berisin git adamın yüzüne söyle. Yoksa can sıkıntını burada gidermenin peşindeysen kusura bakma ben senin eğlencene malzeme olamam. Kimseye birşey katmassınız anca eleştirirsiniz.

Buda sana hitaben yazdığım son mesajımdır.

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu mezheb sizin mezhebiniz. Ben demiyorum ki insanın tekfir etmesi gerektiğini kişiyi yüzüne tekfir etmesi gerekir. Yukarıda tabiin müftülerinin Haccac hakkındaki fetvalarını yazdım fakat senin gibi basiretsiz bir kimsenin bunu anlayacağını sanmıyorum.

Bu mezhebin sahibi sizsiniz. Madem berisin git adamın yüzüne söyle. Yoksa can sıkıntını burada gidermenin peşindeysen kusura bakma ben senin eğlencene malzeme olamam. Kimseye birşey katmassınız anca eleştirirsiniz.

Buda sana hitaben yazdığım son mesajımdır.

Selametle.

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
keşke kadir mısıroğluyla aramızda geçen dialogu ses kaydı yapsaydım.daha inandırıcı olurdu :)))

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Biraz tuhaf dialogtu.. ben küfrünü söylemek için bir soru yöneltirken hocanın kendisi beni tekfir etti.Oy kullanmayanlar kafirdir deyip bağırıp çağırdı :)

Şehide Filiz Çevrimdışı

Şehide Filiz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şaşırtıcı olanı,bazıları yüzlerine karşı tekfır etme meselesını konuşup bır ehlin savunuculuğunu yaparken,davet bilinciyle adım atıldığında kendileri tekfir damgası yiyor!!!!

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
bak güzel kardeşim: tayyibi hararetle tekfir eden birkaç kişiye şunu söyledim,ne kadar tanıdığım varsa araya sokup tayyib ile sizi görüştüreceğim ve git adama de ki şunu şunu yaptın küfre düştün deyin dedim ama hepsi geri adım attı.Şunu unutuyorsunuz herşey dışarıdan göründüğü gibi değil.

belirli bir güç arkasına sığınanlara ikametul hücce yapmak şart değildir.tağutların avukatlığını yapacağına şer'i bir ahkam olan tekfir meselelerini öğren.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz devam edin... İsrail filistinli avın da,eşed müslüman peşinde,madem bu kadar imanınızdan emin ve tekfirde katısınız.er meydanı cihad meydanı çıkında görelim bakalım.bir de adem özköseyi bizzat dinledim üni de atatürk ve şehit sandıkları için 1 dk lık saygı duruşunda dışarı çıktı adam.konuşmaları da müslüman gibiydi zahiri müslümandı.batını da yeri göğü yaradana bırakın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...