Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid, Hilafet Devletini Ilan Etti. Ilk Halife Ebu Bekir Bağdadi

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben artık dört gözle afganistandan gelecek güzel haberlere odaklandım. ırak ve şam bölgesi çok karışık ama afganistan cephesinde çok pak ve temiz bir cihad var.

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
rabbim size hidayet versin inş. şu yazdıklarım acaba haricilerin özelliklerindenmidir. lütfen cevap yazın şeriatı tatbik etmek hilafeti getirmek esirleri kurtarmak halka yardım etmek zulme dur demek islam şeriatı haricinde tüm sistemleri yok saymak allah yolunda malıyla canıyla cihad etmek. kafirlerin kalbine korku salmak tevhid bayrağını dalgalandırmak.tüm feth edilen yerlerde şeriatı tatbik etmek .allah içn cevap yazın. birde kendinize bakın yaaa.. sizin savunduğunuz guruplar kafirlerle işbirliği yapan imzalar atan bulunduğu yerlerde şeriatı tatbik etmeyen kafir topluluklarla içiiçe yaşamayı normal sayan allah için şunları bi düşünün. allah resulu hiç böyle bir taifeden bahsetmişmidir.bakın kafirlerin ne planları vardı allah onların planlarını nasıl boğazlarına geçirdi hala görmezmisiniz yoksa gözleriniz körmü oldu..

allah rızası için silmeyin ve benimle birisi konuşsun .

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
muaz kardeşim de bakalım şunlar haricilerin özelliklerindenmidir:

Kendinden olmayanları tekfir etmek(biatı reddedenleri)

Şeriat mahkemelerine çağrıldığı halde gitmemek(bunun nedeni mahkemenin adaletsiz dolayısıyla kadılarının en azından tağut olduğu görüşüdür zannımca)

Mücahidlerle uzlaşma yolunu seçmemek alimlere keskin,sivri bir dil kullanmak

Emire itaatsizlik

Mücahid emirlerine suikast, mürted kabul edip kendi kafasına göre kaçırıp kafalarını kesip sonra saçlarından tutup yüzlerindeki o cani gülümsemeyle fotoğraf çektirmek

Zan ile hatta Salih ameller ile tekfir etmek(nusranın ösodan biat alması ösodan bazı kişilerin nusraya biat etmesi nedeniyle)

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
şu yazdıklarını bana ayet ve hadislerle ilişkilendirirmisin abi acil cevap bekliyorum

dikkat et o insanlar sizi kafirlerle işbirliği yaptığınız için tekfir ediyorlar bunun kurandan delili ise nisa sr. 97 .ayet tefsiridir. lürfen okuyun

zahiren hangi safta isen sana ona göre muamele ederler zira islam zahire bakar

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
kardeşim ben bunları İşidin yaptığını söyledim eğer iftira varsa yazımda belirt ki ben de ispata girişeyim hangi safta isen ona göre hükmedilir evet haklısın ben aksini iddia etmedim fakat nusra ve islam cephesinde ben küfür alameti göremedim başka bir safta müslümanlara karşı mı savaşıyor yoksa açıkça demokrasi ve laikliği mi kabul ediyor ama nedense işid tarafından sanki böyle bir şey varmış gibi kabul görülüp dışlandı bunlar kur'an ve sünnetten açıklamamı istediğin şey nedir?

Ö Çevrimdışı

Özkan Yıldız

°°FiSeBiLiLLAH°°
İslam-TR Üyesi
Es selamûn aleykûm
Halifeliği kolay sanıyorlar önce dinimizin
Dediği gibi kimseyi hakir görme
Ayrımcılıktan kaçın
Bunlar böyle konuşsunlar çok konuşan kelle tez uçarmış
Bunların kelleleri ağır basıyo
Bunlar bilmeden İslâm adı altından
İslâmla alakası olmayan şeylerle ümmetin
Gözünü korkutmaya çalışıyolar
Bilmiyorlar ki. Ümmetin yalinız
ALLAH Û TEALA'dan korktuğunu...
IMG_75193769300404.jpeg

Kur’an’da 41 kez yer alan “cihad” sözcüğünün ifade ettiği kavram, İslâm dininin temel sabitelerinden biridir. Günümüz şartlarına göre de; Kur’an (bilgi) ile, mal ile, dil ile, beden ile yerine getirilir. Daha açık şekilde söylemek gerekirse “cihad”; “Allah tarafından kullarına verilmiş olan bedenî, malî ve zihnî kuvvetleri Allah yolunda kullanmak, yani Kur’an’ı anlama, anlatma, yaşama ve tanıtıp yayma için kuvvet harcamak” demektir ve bu da bilgi, beden ve mal ile yapılır.

“Cihad” sözcüğünün anlamında “adam öldürme, düşman yok etme, ortadan kaldırma” anlamı yoktur.

Ölme ve öldürme (savaş), Kur’an’da, “kıtal” ve “muharebe” ifadeleriyle yer almıştır. “Cihad”ın her zaman yapılmasını isteyen Rabbimiz savaşa ise ancak şartlar oluşunca, yani fitneyi yok ermek, zulüm ve fesadı ortadan kaldırmak için izin vermiştir. İntikam, yağma, kişileri zorla İslâm’a sokma gibi amaçlarla savaş yapılamayacağı, Hacc suresinin 39. ayetinden ve diğer kıtal ve muharebe ayetlerinden açıkça anlaşılmaktadır.

“Cihad”ın en güzeli ve en muteberi, ilim ile yapılanıdır. Çünkü dünyadaki bütün kötülüklerin sebebi cehalettir. Hakk’a ulaşmak isteyen herkesin cehaletten kurtulması, ondan uzaklaşması gerekir. Bilginin kişiler ve toplumlar üzerindeki etkisi şüphesiz tartışılmaz. Onun için Rabbimiz şöyle buyurmuştur.

Furkan; 52: Öyleyse kâfirlere itaat etme ve onunla (Furkan ile) onlara karşı olanca gücünle büyük bir cihad yap!

İslâm dinin tanıtılması, Kur’an’ın tebliğ ve tebyin esasına dayanır. “İlim ile cihad” işte bu faaliyetin adıdır. Buna “Kur’an ile cihad” da denilir. Yukarıdaki ayette Kur’an ile cihadın “Büyük cihad” olarak nitelenmesi, Allah’ın “ilim ile cihad” konusuna ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

“Mal ile yapılan cihad” ise, Allah’ın insana ihsan etmiş bulunduğu mal ve servetin, Allah yolunda harcanmasıdır. Bilindiği gibi artık dünyada her iş para ile yapılmaktadır. Hakkın korunması ve zafere ulaşılması da yine paraya bağlıdır. Bunun için mal ile yapılan cihadın önemi de çok büyüktür. Nitekim Rabbimiz de cihad ayetlerinde hep malların cihad için harcanmasından söz etmiştir:

Saff; 10–12: Ey inanmış olan kimseler! Size, sizi can yakıcı bir cezadan kurtaracak, kazançlı bir ticaret göstereyim mi?

Allah’a ve O’nun elçisine inanacaksınız; Allah yolunda canlarınızla, mallarınızla çaba harcayacaksınız. İşte bu, eğer bilirseniz, sizin için daha iyidir: Sizin günahlarınızı bağışlar ve sizi altlarından ırmaklar akan cennetlere ve Adn cennetlerindeki hoş meskenlere girdirir. İşte bu, büyük kurtuluştur.

Tövbe; 24: De ki; eğer ki babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, akrabalarınız, kabileniz, elde ettiğiniz mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız meskenler, size Allah’tan, O’nun elçisinden ve O’nun yolunda cihaddan daha sevimli ise, artık Allah emrini getirinceye kadar bekleyiniz. Ve Allah fasıklar kavmine doğru yolu göstermez.

Hucurat; 15: Müminler ancak, Allah’a ve O’nun elçisine iman edenler, sonra da şüpheye düşmeyen ve malları ve canları ile Allah yolunda cihad eden kimseledir. İşte bunlar sadıkların ta kendisidir.

Tövbe; 41: Hafif teçhizatla ve ağırlıklı olarak sefere çıkın ve mallarınızla, canlarınızla Allah yolunda cihad edin. Eğer bilirseniz bu sizin için daha hayırlıdır.

Nisa; 95, 96: Müminlerden özür sahibi olmaksızın oturanlarla Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler eşit olamazlar. Allah, mallarıyla, canlarıyla cihad edenleri, derece itibariyle, oturanlara fazlalıklı kıldı. Ve Allah onların hepsine “En Güzel”i vaat etmiştir. Ve Allah mücahitlere, oturanların üzerine büyük bir ecir fazlalaştırmıştır: Kendi katından dereceler, bir mağfiret ve rahmet. Ve Allah, çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir.

Bu konuda ayrıca şu ayetlere de bakılabilir: Âl-i Imran; 142, Tövbe; 16, 19, 20, 73, 88, Bakara; 218, Muhammed; 31, Enfal; 72, 74, 75, Nahl; 10, Ankebut; 68, Maide; 35, 43, Tahrim; 9, Hacc; 78.

Ekli dosyalar

• IMG_75193769300404.jpeg
    IMG_75193769300404.jpeg
    101.6 KB · Görüntüleme: 58
ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şu yazdıklarını bana ayet ve hadislerle ilişkilendirirmisin abi acil cevap bekliyorum

dikkat et o insanlar sizi kafirlerle işbirliği yaptığınız için tekfir ediyorlar bunun kurandan delili ise nisa sr. 97 .ayet tefsiridir. lürfen okuyun

zahiren hangi safta isen sana ona göre muamele ederler zira islam zahire bakar
yalnız daha bu fitne çıkmadan önce işid ,öso ile işbirliği yapıyordu beraber operasyonlara gidiyordu ,o zaman öso nun akidesi düzgündü şimdimi bozuldu işid kendisiyle çelişiyor,paygamberin yahudilerle antlaşmasını nereye koyacağız ...?

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yalnız daha bu fitne çıkmadan önce işid ,öso ile işbirliği yapıyordu beraber operasyonlara gidiyordu ,o zaman öso nun akidesi düzgündü şimdimi bozuldu işid kendisiyle çelişiyor,paygamberin yahudilerle antlaşmasını nereye koyacağız ...?

ya da suriye ABD yerel bir grubu finanse edip üs kurdururken neden sesleri çıkmadı ?
ya da İran petrolü ABD'ye satıyor diye kızan bu zevat,IŞİD raqqa petrolünü ESED'e satarken neden bir anda ÇARK edip olabilir denildi ?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ya da suriye ABD yerel bir grubu finanse edip üs kurdururken neden sesleri çıkmadı ?
ya da İran petrolü ABD'ye satıyor diye kızan bu zevat,IŞİD raqqa petrolünü ESED'e satarken neden bir anda ÇARK edip olabilir denildi ?
Esede petrol sattigi dogrulandi mi.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esede petrol sattigi dogrulandi mi.

Buna istinaden türetilmiştir ... Daha da kaçıkça iddialar var IŞİD 'i Gülen kurdu deyyu :D

• First oil delivery from disputed Kurdish pipeline set for Israel Reuters

• 4288935185.jpg
  • The SCF Altai tanker docks near Israel's Ashkelon Port, June 20, 2014. Photo by Reuters
  • Kurdish oil has been sailing for weeks across the Mediterranean, looking for a buyer. Finally. a country that will take it in has been found, according to a Reuters report out of London.

• The Liberia-registered tanker Altai docked in Ashkelon on Friday, carrying a million barrels of oil produced in the Kurdish regions of Iraq. For many months now, the Kurds have been extracting oil from wells under their control in northwestern Iraq. The oil is piped to the port of Jihan in southern Turkey. However, the Iraqi government claims that this oil belongs to Iraq and can only be sold through Iraq’s Petroleum Ministry.

• For years, the Kurds have been trying to reach an agreement with the central government in Baghdad regarding quotas and sharing of revenues. They consider the oilfields located in the Kurdish region as belonging to them and that, in the absence of an agreement, they are permitted to sell oil to any buyer. In May, the Kurds took a further step by leasing two tankers, loading them in Jihan and looking for buyers. Attempts to sell oil to Morocco and other countries were rebuffed, out of solidarity with Iraq and concerns over legal action. It now seems that the Kurds have re-discovered their old ally Israel, which agreed to purchase the oil. To avoid a direct sale, the Kurdish tanker unloaded its oil onto another tanker. It’s unclear if the purchase is a one-off deal or the start of a permanent arrangement.

• Kurdish authorities said that they had no problems with selling to Israel. A government source said that “we are satisfied to have customers, as another facet of our independence. Any customer will benefit from steady supplies at good prices.” He declined to state the price or whether other orders have been placed.

• The oil dispute is one of the main factors underlying Kurdish opposition to Iraqi Prime Minister al-Maliki, who accuses them of collaborating with radical Islamists and Sunni tribesmen. Last week the Kurds took over Kirkuk. They joined their pipeline to a major one leading to Turkey, thus expanding their export potential.

• Kurdish oilfields currently produce 120,000 barrels a day and the hope is to quadruple that. Washington opposes this export in principle since it detracts from Iraq’s unity. But given al-Maliki’s recent conduct, it is unlikely that the United States will object to selling oil to Israel. However, Iran may yet put pressure on the Kurds to desist from such transactions.

• Apparently, this oil will be stored in Israel rather than going to local facilities.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bazı şeylerin belgesi olmaz.Fakat bunu söyleyen 3-5 değil binlerce kişi var.Ayyuka çıkmış durumda.Red ettiklerini veya delil istediklerini de görmedim.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Konu Işıd veya El Nusra olunça herkez bir birine iftira atıyor iftira diyom çünkü konuşanlarn kaçı bunların içinde bulundu ?
çok nadir olan vardır

ama ordan gelip anlatana bakarak diyerleri için yorum yapacak kadarda cesuruz okadar cesuruzki kafir , harici diye biliyoruz gerçekten çok cesursunuz el nusradan gelen el nusrayı savunuyor ışıd'dan gelen ışıd savunuyor ee ne anladık şimdi ışıd'dan el nusraya gecen ışıd'mı savunur dogrusunumu söyler yoksa el nusrayımı över aynı şeyi tersten okuyun el nusradan ışıd'a katılan el nusrayımı savunur ışıd'mı tabiki ışıd'ı savunur

gerçekten müslümanlara arasına fitne sokmak o kadar kolayki bunları biz biliyorsak emin olun kafirler çok iyi biliyordur burda bizler bir birimize bile söylemlerine tahamül edemiyoz bizler bir birimize olan saygıyı kaybetmişiz kulaktan gelen laflarla sadece fitneye ortak olunur

1 ay önce olan bir olayı anlatayım çok sevdigim bir arkadaşımı aradım durumunu ve gelişmelerle ilgili bilgi edinmek için ogünde bir olay yaşanmış onu anattı bana
bir aile kendi tarlasında çalışırken arabayla ordan gecen kişiler durup arabadan inip ailenin üstüne kurşun yagdırmış hiç bir sebep yok 2 ölü var 1'i çocuk 7 'da yaralılı var bunu yapan kişi azeri grupundan olan eski ışıd mensuplarıydı kendi bölgeleri oldsugu için güvenlikten sorunlu oldugu için bunlarda onları yakalamak için peşlerinine düşmüşler 2'ci tarla olayı olmadan yakalamışlar tabi catışmaya girmişler 2 kişi ölmüş azeri gruptan 1 sag yakalanmış tarlada ölen 2 kişinin ailesi kısas isterse kendileri uygulayacagını ve onun için sag tutuklarını söyledi malesef böyle grupların içinde oldugunu tesbit ettikce uyarı yaparak bunları kendi bölgelerinden çıkartıklarını söyledi bu azeriler ışıd'ı, nusrayı,el kaide,talibanı tekfir eden grup tur ışıd bunları içlerinden çıkarmış aşırılıklarından dolayı . ve halada iclerinde oldugunada ben eminim

şimdi her işi ışıd'mı yapıyor yoksa başka grupmu Allahualem
HAK NEYSE YÜCE RABBİM ONLARDAN EYLESİN BİZLERİ FİTNEYE SEBEP VERMEMEK İÇİN KONUŞALIM

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu Işıd veya El Nusra olunça herkez bir birine iftira atıyor iftira diyom çünkü konuşanlarn kaçı bunların içinde bulundu ?
çok nadir olan vardır

ama ordan gelip anlatana bakarak diyerleri için yorum yapacak kadarda cesuruz okadar cesuruzki kafir , harici diye biliyoruz gerçekten çok cesursunuz el nusradan gelen el nusrayı savunuyor ışıd'dan gelen ışıd savunuyor ee ne anladık şimdi ışıd'dan el nusraya gecen ışıd'mı savunur dogrusunumu söyler yoksa el nusrayımı över aynı şeyi tersten okuyun el nusradan ışıd'a katılan el nusrayımı savunur ışıd'mı tabiki ışıd'ı savunur

gerçekten müslümanlara arasına fitne sokmak o kadar kolayki bunları biz biliyorsak emin olun kafirler çok iyi biliyordur burda bizler bir birimize bile söylemlerine tahamül edemiyoz bizler bir birimize olan saygıyı kaybetmişiz kulaktan gelen laflarla sadece fitneye ortak olunur

1 ay önce olan bir olayı anlatayım çok sevdigim bir arkadaşımı aradım durumunu ve gelişmelerle ilgili bilgi edinmek için ogünde bir olay yaşanmış onu anattı bana
bir aile kendi tarlasında çalışırken arabayla ordan gecen kişiler durup arabadan inip ailenin üstüne kurşun yagdırmış hiç bir sebep yok 2 ölü var 1'i çocuk 7 'da yaralılı var bunu yapan kişi azeri grupundan olan eski ışıd mensuplarıydı kendi bölgeleri oldsugu için güvenlikten sorunlu oldugu için bunlarda onları yakalamak için peşlerinine düşmüşler 2'ci tarla olayı olmadan yakalamışlar tabi catışmaya girmişler 2 kişi ölmüş azeri gruptan 1 sag yakalanmış tarlada ölen 2 kişinin ailesi kısas isterse kendileri uygulayacagını ve onun için sag tutuklarını söyledi malesef böyle grupların içinde oldugunu tesbit ettikce uyarı yaparak bunları kendi bölgelerinden çıkartıklarını söyledi bu azeriler ışıd'ı, nusrayı,el kaide,talibanı tekfir eden grup tur ışıd bunları içlerinden çıkarmış aşırılıklarından dolayı . ve halada iclerinde oldugunada ben eminim

şimdi her işi ışıd'mı yapıyor yoksa başka grupmu Allahualem
HAK NEYSE YÜCE RABBİM ONLARDAN EYLESİN BİZLERİ FİTNEYE SEBEP VERMEMEK İÇİN KONUŞALIM
Kardeş sen bir aralar Işid'e bayağı bir düşmandın. yanlış hatırlamıyorsam. doğru mu ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kulaktan gelen laflarla sadece fitneye ortak olunur
1 ay önce olan bir olayı anlatayım çok sevdigim bir arkadaşımı aradım

Kulakdan dolma bilgilerle konusan sizsiniz kardesim. Hadi duygusal yaklastiniz tamam, peki bunca katliam, bunca gerek isidin yaptiklarini savunan ve el kaideyi tekfir eden videolari ve nusret ve diger cephelerin isidin yaptiklari icin yaptiklari aciklamalari nereye koyacaksin?

Deve kusu olunur da bu kadar olunmaz ama....

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kulakdan dolma bilgilerle konusan sizsiniz kardesim. Hadi duygusal yaklastiniz tamam, peki bunca katliam, bunca gerek isidin yaptiklarini savunan ve el kaideyi tekfir eden videolari ve nusret ve diger cephelerin isidin yaptiklari icin yaptiklari aciklamalari nereye koyacaksin?

Deve kusu olunur da bu kadar olunmaz ama....

bunu destekleyen bir sözüm varmı bu forumda ışıd'ın el nusrayı vurması ve üst düzey komutanlarını kafalarını kesmesini destekleyen bir sözüm olmamıştır olmazda hep şunu demişimdir ortada bir fitne var ve bu fitneyi büyütmek isteyenler var

islam tarihinde hz osmanı nasıl oyunlarla katlettilerse bu oyunlar bitmedi bitmeyecek ben tek taraflı düşünmüyorum sizler gimi

çünkü her 2 tarafta konuşuyorum her 2 tarafta tek taraf olarak bakıyor sıkıntı bu ahi

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahim ortada fitne diye bir durum yok.

Suriyede iyisi ile kötüsü ile her grup esede saldiriyordu, isid geldi o da beraber saldirdi.

Ama sonradan ne oldu.

Isid namlunun yönünü mucahidlere özellikle de diger gruplarin emirlerine cevirdi.

Ve en son noktada.

El kaideyi tekfir etti.

Simdi bir kisi ciksin desin ki, yeni halife cikdi bu konuda 1 tane aciklama yapti, yapmadi : bu da demek oluyordu isid bu isleri sonuna kadar üstlendi, sen ki bir grubun lideri olacaksin, senin sözcün cikacak el kaideyi ve zevahiriyi tekfir ettigi gibi kalmayacak asagilarcasina konusacak ve o grubun lideri cikip yahu ne oluyor otur oturdugun yerde bu söz bizi baglamaz demiyor ve o grupda lider kadrosunda olupda bu konusmayi elestiren de olmuyor...

ve bu tekfirin akabinde ne oldu.

Gelin bize biat edin halifeligimizi kurduk.

Bana söyler misin, kim oturdugu yerden kulakdan dolma bilgilerle fitne yapiyor.

Fitneyi yapanlar bunlari göremeyip olayi hala duygusalliga sürükleyenlerdir.

Bugün isidi savunanlar el kaideyi, mucahidleri, zehaviriyi tekfir edenlerin saffindadir.

Bunda sonra yaziyorsan saffini bilipde yaz. Bir de cikip tek tarafli bakiyorsun diyorsun helal olsun, ne güzel de teshis koydun, olayida hz osmana bagladin ya helal olsun. O olay kitaplardaydi sen anlattigim olay karsisinda susup olayi tarihle iliskilendirip bir teshis koyamiyorsan, fitne senin kalbine girmis haberin yok.

Üst Ana Sayfa Alt