Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid, Hilafet Devletini Ilan Etti. Ilk Halife Ebu Bekir Bağdadi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

Maşallah arkadaşlar iyi kafa yapmışınız... Umarım siz haklı çıkarsınız... Eğer haksız iseniz İslam Hilafeti ile kafa yapmanın vebali sanırsam ağır olur. Bu arada muhalif tek bir ses çıkmamış gördüğüm kadarı ile... Sanırım "BAN" korkusu... Ben BANlansam da bir şey ifade etmez. O yüzden biraz muhalefet edeyim...

Bazı arkadaşlar demiş ki:

Görüleceği üzere tüm bu itirazlar Halife'nin tanınmaması üzerine gelen itirazlar. O halde bu itiraza Mücahidlerin Emiri ŞEhid USAME BİN LADİN cevap versin...

قال الشيخ بن لادنٍ حفظه الله عمن يعترض على الشيخ أبي عمر البغدادي بأنه من المجهولين:

"وهنا مسألةٌ؛ إن معظم الناس لا يعرفون سيرة أمراء المجاهدين في العراق، فأقول؛ سبب ذلك ظروف الحرب ودواعيها الأمنية، إلا أني أحسب أن الجهل بمعرفة أمراء المجاهدين في العراق جهلٌ لا يضر، إذا زكاهم الثقات العدول،

Yani demek istiyor ki arkadaşlar: "Emirin gizli olması sıcak harbin gereklerinden olabilir. Eğer o kimseyi ska ve adil kimseler tezkiye etmiş ise tanınmaması, mechul olması bir zarar vermez." (İşte kısaca böyle arkadaşlar..)

Şimdi bir nakil daha...

بعد موت سليمان بن عبدالملك بايع المسلمون رجلا مجهولا لا يعرفونه ولا يعرفون اسمه .. وقال العلماء إن خلافته راشدة ..

إنه عمر بن عبدالعزيز ..

Yani Süleyman bin Abdulaziz'in vefatından sonra Müslümanlar kendisini tanımadıkları ve ismini bilmedikleri bir halifeye beyat etmişler. Ve alimler bu halifenin hilafetinin doğru olduğunu beyan etmiş. İşte bu Halife Ömer bin Abdulaziz idi...

O HALDE HALİFE'NİN HERHANGİ BİR FORMUN USERLERİ TARAFINDAN BİLİNMESİNE GEREK YOKMUŞ.

Tekrar tekrar aynı şeyler konuşuluyor.
İşid bu ilandan sonra Suriyeye gelerek ilk iş Nusret ie çarpışmaya başlamış.
Daha önceleri mücahide karşı duyulan sevgi nedeni ile söylenilenler karşısında hep ACABA , FİTNE kelimeleri olabilir diye temkinli davranmayı seçmiştim. İşid i ne savunuyor ne ona bir laf söylenmesini istiyordum. Birkaç kişinin hatasını tamamına maledemeyiz, bilmediklerimiz var vs. diye düşünüyordum. İşidi Zerre kadar savunmuyorum artık.

Bugün artık erkesin duyduğu, ama herkesin onaylamadığı , bir hilafet ilan etme olayı var. Bunu duymayan mücahid de yoktur sanırım.
Artık işid safındakilerin masum halleri bulunmuyor.

Ama İŞİD ümmeti birleştirmek için fedakarlık yapmak yerine , Cihad eden kesimi önce 2 ye böldü , (ve hatta özlemle bekleşen tüm ümmeti) sonra bu ayrışmayı daha da derinleştirmeyi seçti.

Savaşçı olarak çok iyiler, bolca ganimet sahibi oldular, hilafeti de ilan ettiler.
Ne gariptir ki, hala nusretle, hala müslüman gruplarla savaşıyor.

Niyetlerinde samimi iseler, şunu diyebilirlerdi.

"geçmişte olan oldu. bırakalım bu farklılığı. Ganimetlerimiz oldu, zenginliklerimiz oldu, Hadi bırakalım ayrılığı , beraber düşmanımıza karşı savaşalım."
Nerdeeeeeeee! Kibir ne hale getiriyor

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hadi userler tanımasın getirdiğin delilde alimler tanıyor demişsin.İşid'in kendi elemanları haricinde bu halife ismi takılan bağdadiyi kim tanıyor ?

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
hadi userler tanımasın getirdiğin delilde alimler tanıyor demişsin.İşid'in kendi elemanları haricinde bu halife ismi takılan bağdadiyi kim tanıyor ?

Hemen cevap vereyim sevgili kardeşim!

1- Ebu Hümam Bekir bin Abdulaziz el-Eseri ( Kendisi Tevhid ve Cihad Minberinin şer'i lecnesinde yani fetva kurulunda görevlidir. Şeyh Ebu Muhammed el-Makdisi bizzat kendisi için "Çağın İbn-i Teymiyesi" demiştir. Aynı zamanda farklı bir özelliği hadis ravisidir. Özellikle Buhari'nin bir çok hadisini hocasından başlayarak Rasulullah'a kadar dayanan bir rivayet zinciri ile okur. Son kitabı "Med'ul Eyadi Li Beyatti-l Bağdadi" ismi ile yayınlanmıştır.)

2- Ebu Münzir eş-Şankiti (Aynı şekilde kendisi Tevhid ve Cihad Minberinin şer'i lecnesinde yani fetva kurulunda görevlidir. Kendisi Lejnede 607 soruya cevap vermiştir. Aynı zamanda kendisi Ürdün'de Tevhid ve Cihad Cemaatinin Ebu Muhammed el-Makdisi'den sonraki ikinci emiridir. Son olarak "Raf'ul Melam An Cunudi Devletil" İslam isimli eserini kaleme almıştır. Tevhid ve Cihad Minberin'de 13 kitabı 34 makalesi vardır. Bir çok kitabına Ebu Muhammed el-Makdisi'nin takdimi vardır.)

3- Ebu Süfyan el-Cezairi (Kendisi Cezayir Tanzimul Kaide'nin şer'i emiridir. Aynı zamanda Tevhid ve Cihad Minberi'nin fetva kurulunda görevlidir.)

Bu üç alimde şu an bizzat RAKKA'da davet ve irşad görevini yerine getiriyorlar. Bence "kim kimi tanıyor kim kimi tanımıyor" şeklindeki tartışmalar abesle iştigaldir. Ancak eğer daha istersen en az benim bildiğim 13 ayrı alimin ismini daha yazabilirim...

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu tüm dünya tanısa ne olacak?
Kim seçti bu adamı halife diye?
Ben halifeyim demekle halife olunuyorsa ben de halifeyim.
Molla Muhammed ömer yaz gogıldan bak bakalım tanınmayan biri miymiş? Yoksa devlet yönetmiş bilindik, şeffaf biri miymiş?
velev ki tanınmasa nolacak, Molla Muhammed Ömer ben Halifeyim demedi ki hiç...
Ayrıca Molla Muhammed Ömer kafirlerle savaşıyor. Müslümanın kanına değer veriyor. Peki Bağdadi ve çetesi? Halen bile Suriyede Mücahid avlamıyorlar mı?
Hem kim atadı bu halifeyi? Ümmet ne zaman ittifak etti bu isimde? Hangi alimler, hangi cihad orduları bu halifeyi seçti?
Bugün Talibanı 4 e bölsen her bir parçası Bağdadininkinden daha büyük bir Hilafet olur.
Önce ortaya Kureyşilik efsanesi attı sonra Hilafet ilanında bulundu.
Molla Ömer bir halife olarak kimseyi davet etmedi Afganistana bu yüzden daveti kabul de edilir redde edilebilir. O sadece gelin ve görün diye tavsiye etmiştir. Ama Bağdadi size Halife olarak emrediyor. Ululemrin biat çağrısına, hicret emrine karşı çıkmak caiz midir? Neden hala burda oturup duruyorsunuz? Hem Rakka dediğin yer burnunun dibi değil mi? Afganistan gibi binlerce kilometre gitmene gerek bile yok. Üç ayrı ülkeden geçmene, farklı diller bilmene gerek bile yok. Irak dediğin yer, Suriye dediğin yer Türkiyede bir başka şehre gitmek kadar kolay değil mi? Neden imanınızı tehlikeye atıp Son Halifenin hicret emrine asi oluyorsunuz? Ulul emre itaat farz değil mi? Yoksa Allahın hükmüne karşı mı geliyorsunuz?
Yoksa ticaret, evler, dünyalıklar sizi Allaha, Resulüne ve Ulul Emre itaatten geri mi koyuyor? İsyan mı ediyorsunuz? Bence burda cevap yetiştireceğine bir an önce pılını pırtını toplayıp hicret hazırlığına başlayın.
Sahi bu halife artık cumaları kıldırıp hutbeleri okumak zorunda değil mi? Mihraba da maskeyle veya dublör kullanarak çıkmaz umarım. Yoksa cuma fasid olur. Desene artık Halifenin yed-i kontrolünde olmayan hiç bir yerde cuma caiz değil.

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
BU HİLAFET İLANINA ANCAK KALBİNDE HASTALIK BULUNDURANLAR AKİDESİ BOZUKLAR LAF ATAR. YÜREĞİNİZ VARDI İSE AYNISINI SİZ YAPAYDINIZ YILLARDAN BERİ SİZİ TUTAN NEYDİ.

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen burdasın senin kalbin hastalıklı halifene git sizleri çağirdi itaat et
birde tekfir ederesen ban yesin

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
SİZLER MALESEF RESULULLAHIN AÇIK MUCİZESİ OLAN AYI YARMA OLAYINI GÖRDÜKLERİ HALDE KABUL ETMEYENLER GİBİSİNİZ. HALİFENİN YÜZÜNÜ NİYE GÖRMÜYORUZ BÖYLE HALİFE OLURMU ONU KİM SEÇTİ VS VS. DÖRT BÜYÜK HALİFEYE BİR BAKIN ACABA DEMOKRATİK SEÇİMLER GİBİMİ BAŞA GELMİŞLER YOKSA HALKIN DESTEKLEDİĞİ SEN BİZİM EMİRİMİSSİN DENİLEN KİŞŞİLER TARFINDANMI BAŞA GELMİŞLERDİR. BEN SİZE BİR ŞEY DİYİMMİ SÖZÜM HALİFENİN YÜZÜNÜ GÖRENLERE İTHAFTIR.
SİZ ONUN YÜZÜNÜDE GÖRSENİZ KALBİNİZDEKİ HASTALIK VE MÜMİNLERE HARİCİ DİYEREK EN BÜYÜK HAKSIZLIĞI VE TEKFİRİ YAPTIĞINIZDAN OLSA GEREK YİNEDE İNANMAZ HALİFEYE BİAT EDEMESSİNNİZ.BUNU ALLAH SİZE NASİB ETMEZ TAKİ TÖVBE İSTİĞFAR EDİP TAĞUTLARI VE YANDAŞLARINI TEKFİR EDİP ONLARDAN BERİ OLMADIĞINIZ MÜDDETTÇE GERÇEK İMAN SAHİBİ OLUNCAYA KADAR.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BU HİLAFET İLANINA ANCAK KALBİNDE HASTALIK BULUNDURANLAR AKİDESİ BOZUKLAR LAF ATAR. YÜREĞİNİZ VARDI İSE AYNISINI SİZ YAPAYDINIZ YILLARDAN BERİ SİZİ TUTAN NEYDİ.

UGRASACAKLARIMIS VARMIS BU GUNDEN SONRA
GIT YA OGLUM ISIN GUGUNMU YOK SENIN .O SEN O SENIN HALIFEN.BENDEN BEYATMI ISTIYON.ZORLA BEYATMI OLUYOR?
YEZIDMISIN SEN?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu. Qardasim rakkaniza bi gidin yaw...Halifeniz sizi cagiriyor ustune sizi kovuyoruz halen gitmiyorsunuz...ne yuzsuzluk
fatih-terim-isvec-macinda-uzulmus-94400.jpg

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SİZLER MALESEF RESULULLAHIN AÇIK MUCİZESİ OLAN AYI YARMA OLAYINI GÖRDÜKLERİ HALDE KABUL ETMEYENLER GİBİSİNİZ. HALİFENİN YÜZÜNÜ NİYE GÖRMÜYORUZ BÖYLE HALİFE OLURMU ONU KİM SEÇTİ VS VS. DÖRT BÜYÜK HALİFEYE BİR BAKIN ACABA DEMOKRATİK SEÇİMLER GİBİMİ BAŞA GELMİŞLER YOKSA HALKIN DESTEKLEDİĞİ SEN BİZİM EMİRİMİSSİN DENİLEN KİŞŞİLER TARFINDANMI BAŞA GELMİŞLERDİR. BEN SİZE BİR ŞEY DİYİMMİ SÖZÜM HALİFENİN YÜZÜNÜ GÖRENLERE İTHAFTIR.
SİZ ONUN YÜZÜNÜDE GÖRSENİZ KALBİNİZDEKİ HASTALIK VE MÜMİNLERE HARİCİ DİYEREK EN BÜYÜK HAKSIZLIĞI VE TEKFİRİ YAPTIĞINIZDAN OLSA GEREK YİNEDE İNANMAZ HALİFEYE BİAT EDEMESSİNNİZ.BUNU ALLAH SİZE NASİB ETMEZ TAKİ TÖVBE İSTİĞFAR EDİP TAĞUTLARI VE YANDAŞLARINI TEKFİR EDİP ONLARDAN BERİ OLMADIĞINIZ MÜDDETTÇE GERÇEK İMAN SAHİBİ OLUNCAYA KADAR.
islam devleti halife olduğunu kabul edip internetten paylaşıp yapıp hicret etmiyenlerde zerre kadar samimiyet yok madem halife olduğunu kabul ettiysen gitmen farzdır adnani ne dedi hicret etmiyenlerin hiç bir mazeretleri yoktur sen hem toplumu komple müşrik göreceksin hemde burda duracaksın peygamber sav ne dedi benim müşriklerle beraber oturanla işim yok dedi hem sonra islam devletine hicret etmeyip müşriklerle oturanın hükmü nedir

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Muaz Talha bu resimdeki kişiler hakkındaki düşüncen nedir sencede kafir mürted ve müşrikmidirler ? istizkar 42 de cevaplayabilir

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hilafet ciddi bir müessese evcilik oynamaya benzemez. halife bir müslümanın canı için ordu hazırlar kafirin üzerine yürür. mesela abdülhamid bir tane kadın güney amerikada namusuna halel gelir diye onu kurtarmak için ekip göndermiştir. yine raşidi halifelerden bir tanesinin kulağına bir müslüman esirin "halife beni burda tuttuğunuzu duyarsa beyaz atlarla ordu kurar ve size saldırır" dediği gitmiştir halife orduda bir tane dahi siyah at bulunmayacak şekilde kafirlerin üzerine yürümüş onlarda esiri teslim etmişlerdir. bağdadi de mücahid kafası kessin.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Muaz Talha bu resimdeki kişiler hakkındaki düşüncen nedir sencede kafir mürted ve müşrikmidirler ? istizkar 42 de cevaplayabilir
Cevaplayamazlar kardeşim Cevaplayamazlar.Bunlar takiyye yapıyor.Bu adamlar ne için gittiler ne için şehid oldu (inşallah).Yıllar önce Saddam'ın imamı olan birisi halife ve ne idüğü belli olmayan onun sözcüsü harici bu mücahidlere suikast düzenlettiler.Çünkü bu kişiler önemli kişilerdi.Neden sıradan bir mücahid değil de bunlar? Çünkü bu adamlar stratejik açıdan güçlü, zeki ve havariçlere karşı koyabilecek insanlardı.Ve bu kişilerin ortak özelliği rejime ağır darbeler vurmalarıydı.İşte bu devlet bu mücahidlerin kanı üzerine yükseldi.Ve alimler ve onlara tabi olan bizler bu harici devleti reddediyoruz.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesela gayet açık.

Biz halife olacak kişide İslam ile hükmekte şartını arıyoruz. İslam ile hükmettiği iddiasındaki işid ve bağdadi, oluk oluk Müslüman kanı döküyor. Tıpkı Yezid gibi.
Kendinden başka kimseyi Müslüman görmeyen bir hareket nasıl ümmetin başına halife seçiyor. Eğer Müslüman görüyor ise neden Dünya'daki diğer İslami hareketlerle istişare etme ve birlikte hareket etme farzını çiğniyor.

İşid, barbarca Müslüman kanı döktüğü için önü açılmış, popüler edilmiştir.Çünkü İslam'a islam düşmanlarından daha büyük zarar verdiği tesçillenmiştir. Böyle bir fırsatı kaçırmak ahmaklık olurdu.

Kalbi Müslümanlara karşı Demir gibi sert olan bu insanlardan Allah'a sığınırım. Safları bölme konusunda kimse bu kadar ileri gitmemiştir.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Halife Atatürk diyecek sandım bi an ....
adam hilafeti kaldırdı sen onu halife diyeceksin sandım diyorsun...ayrıca evet resmi hilafet ve hilafetin tüm resmi belgeleride burda onlara sahip olmayan hiç bir islam devleti hilafetliği temsil edemez...yavuz niçin mısıra sefer düzenledi ve dönüşte neden osmanlı sultanlarıda halife sıaftıyla tanındılar hiç bunu bir düşündünmü..yoksa osmanlı zaten güçlüydü oraya sefer düzenlemedende ısıd gibi hilafet benim derdi..nedenmi söyliyeyim hilafet devletine sahip olanın o gücünü ispat etmeliki ona biatlar olsun...şimdi ısıd kime kendini kabul ettirmişte biat istiyor..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adam hilafeti kaldırdı sen onu halife diyeceksin sandım diyorsun...ayrıca evet resmi hilafet ve hilafetin tüm resmi belgeleride burda onlara sahip olmayan hiç bir islam devleti hilafetliği temsil edemez...yavuz niçin mısıra sefer düzenledi ve dönüşte neden osmanlı sultanlarıda halife sıaftıyla tanındılar hiç bunu bir düşündünmü..yoksa osmanlı zaten güçlüydü oraya sefer düzenlemedende ısıd gibi hilafet benim derdi..nedenmi söyliyeyim hilafet devletine sahip olanın o gücünü ispat etmeliki ona biatlar olsun...şimdi ısıd kime kendini kabul ettirmişte biat istiyor..

Halife Tayyip diyecek sandım bi an ....

Üst Ana Sayfa Alt